Dnešní datum: 25. 06. 2018   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Program strany
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

NESMYSLNÝ HUMBUK I OSTUDA

26. 04. 2018

   Zcela náhodou, právě v čase, kdy celá země s napětím sleduje zatím pořád ještě marné pokusy premiéra o sestavení plnohodnotné vlády, střetly se ve stejném čase dvě významné události, což zadalo příčinu k pobouření určitých částí naší rozhárané společnosti. V Praze se uskutečnila poslední fáze pietního převozu ostatků českého kardinála Josefa Berana z Říma, zakončená slavnostní mší v pražské “katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha”, kterou celebroval současný náš kardinál Dominik Duka. A v Nymburce se zároveň konal sjezd KSČM.


Číst více... | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

SVĚT SE NÁM MUSÍ SMÁT

23. 04. 2018

   Pro většinu kulturního světa jsme se stali jen směšným státečkem, který se nechal “opít rohlíkem” a vpustil do země nekontrolovatelnou hordu novodobých conquistadorů, nemálo podobných španělským dobyvatelům zemí jižní Ameriky v XVI. století. (Cortéz, Pizzaro a další). Také těm novodobým především šlo o osobní obohacení, stejně jako těm středověkým! A my jsme jim ten vpád nejen nezatrhli, ale dovolili jsme novému “velikánovi našich dějin” V. Havlovi a jeho partě, aby je k nám s otevřenou náručí pozvali.


Číst více... | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

VZDĚLÁNÍ, NEBO VZDĚLANOST ?

23. 04. 2018

   Málokdo si dnes uvědomuje, že mezi vzděláním a vzdělaností je velký rozdíl. Že dosažený stupeň vzdělání, a na něj navázané tituly, jsou jen povšechným ukazatelem, kdežto vzdělanost člověka závisí na tom, jak člověk dokáže své vzdělání vylepšovat a potom dál uplatňovat v praktickém životě.

   Bohužel po živelně rozjásaném “listopadu 1989” se oblast vzdělávání, to jest školství, dočkala ne vždy zcela uvážlivých změn. Ve snaze dosáhnout rychle vyšších počtů absolventů středních škol schopných pokračování na školách vysokých, byl novými reformátory iniciován lavinovitý nárůst počtů středních škol gymnasiálního typu a zároveň byly do pozadí zatlačovány klasické průmyslovky a učňovské školství rychle zanikalo.


Číst více... | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

MĚLI JSME ŠPATNÉ ŠKOLSTVÍ ?

23. 04. 2018

   Po vypuknutí “sametové revoluce” se začal razit novodobý trend nastavený Václavem Havlem, podle něhož vše co existovalo před jeho nástupem k moci bylo nedostatečné a špatné natolik, že se to muselo rozmetat a založit nově, podle evropských hledisek. Ale starší pedagogičtí odborníci, které ještě nový trend nenakazil, byli v té době přesvědčeni, že situace tak hrozná zs není, že naše školství má v Evropě stále ještě vysokou úroveň, a že tedy stačí jej zbavit ideologických nánosů minulosti. Bohužel nedostalo se jim sluchu.

   Ona údajná nízká úroveň vzdělanosti celé naší společnosti byla totiž také jedním z problémů, které po listopadu 1989 Václava Havla tížily. Zdá se, že pro něho to byl problém mimořádně, protože i do této oblasti důkladně zašťoural, jak měl ve zvyku. A to stačilo na to, aby se zmíněného problému chopila partička jeho nejbližších nohsledů, která se ochotně problému ujala a nastartovala základní všestrannou reformu našeho školského systému.


Číst více... | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

PRAVÍ VLASTENCI NEVYMŘELI

23. 04. 2018

   Švýcarsko – země se sedmi milionovou populací – má armádu o síle 1.365.220 vojáků (údaj z roku 2010). Profesionálních je z nich však pouze 3.600 příslušníků letectva, speciálních jednotek a výcvikových instruktorů. Ostatní jsou příslušníky milice. Každý dospělý muž při dosažení věku 19 let „vyfasuje“ od státu erární automatickou útočnou pušku SiG-550, nebo SiG-751 a pistoli Glock-21, a k nim tisíc nábojů. A k tomu kompletní výstroj. Od uniforem, bot, stanu, lopaty až po kolo. Toto vše má doma každý voják, který absolvuje podle druhu zbraně základní výcvik v délce 18 až 21 týdnů.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

ZAS JEN IDIOT SI MŮŽE PŘÁT VÁLKU S RUSKEM

16. 04. 2018

   Když jsme 23.2.1015 na tuto naši stránku zavěšovali článek „Jenom idiot si může přát válku s Ruskem“, tak už tehdy nám bylo jasné, že v USA i evropském západě jsou síly, které mají na rozpoutání války s Ruskem eminentní zájem. A bylo nám jasné, že jejich snahy se budou dále stupňovat. Vždyť Spojené státy americké po své „válce severu proti jihu“ vstoupily do dnešního dne do války, nebo ji rozpoutaly, asi ve 279 případech. Ale to už vždy Američané válčili jenom na cizím území!


Číst více... | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

PODLE PRVOREPUBLIKOVÉHO VZORU ?

16. 04. 2018

   Politickou atmosféru časů vzniku Československé republiky nám někteří současní “političtí velikáni” velice často pochvalně připomínají, a hrdě se zároveň hlásí k odkazu těch čelních politiků, kteří v době zrodu našeho nového státního celku stáli v čele našich národů. Jméno T.G. Masaryka, E. Beneše, ale i jména pánů Rašína a Švehly, jsou dnes připomínána téměř tak oslavně, jako jméno V. Havla. Ale jména M.R. Štefánika a pánů Kramáře, Stříbrného, Šrobára a Klofáče, zůstávají už bohužel v zapomnění. I když i oni měli na tom společném díle mnohé zásluhy.


Číst více... | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

SVOBODOMYSLNOST PŘES ČÁRU . . .

11. 04. 2018

   Sleduje-li rozumný člověk v mediích, i v reálu, vše co se děje a odehrává v naší zemi na politické scéně, musí si připadat jako divák nějaké dosud nezveřejněné absurdní hry Václava Havla. Neboť to, co slyší a vidí, je natolik absurdní, že jen těžko se to může rozumnému člověku zdát pravdivou realitou.

   Tak zvaná „oficiální veřejnoprávní media“ jsou zahlcována “zaručeně pravdivými informacemi”, nad jejichž pravdivostí člověku zůstává rozum stát. Ale pokud se člověk nad tím pořádně zamyslí, většinou se v něm probudí o té pravdivosti informací silné pochybnosti. A sleduje-li člověk, jak se to vyvíjí dál, je-li pozorný, po nějakém čase snad i narazí na malou noticku, která suše konstatuje, že v dané věci šlo jen o ne dost přesnou transkripci zprávy od anonymního zdroje. Ale to už se ta “zaručená informace” díky mediím stala pro většinu posluchačů nevyvratitelnou pravdou.


Číst více... | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

KOMENTÁŘ Z CFP K NOVIČOKU

01. 04. 2018

29.03.18

   Pavel Kopecký přináší komentář a nová zjištění ke kauze jedů vyráběných v ČR, které naši politici, držící „evropskou válečnickou kabinu“, samozřejmě nechtějí slyšet. Nebezpečná fraška na téma poslední velké protiruské provokace s jedem "novičok" nejenže pokračuje, ale každým dnem nabírá na síle. Rusko je postaveno na pranýř jako jasný viník, i když – jako obvykle – dosud nikdo nepřinesl jediný důkaz, že by stálo za útokem na bývalého agenta Skripala a jeho dceru v anglickém Salisbury. Naopak se ukazuje, že "česká stopa" není ani zdaleka tak nesmyslná, jak ječí „kavárna“ v pevné jednotě se svým nově nalezeným štamgastem A. Babišem. Pouze prezident Zeman, komunisté a SPD Tomia Okamury si zatím udržují chladnou hlavu – což pro Kalouska, Farského, Fialu a spol. je vlastizrádné.


Číst více... | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

ODMÍTÁM ŽÍT I UMŘÍT V RABSKÉ ZEMI VŽDYŤ I RAKOUSKO SE TÉ ZVŮLI VZEPŘELO

01. 04. 2018

   „Učím se shýbat nízko vaz a líbat důtky svého kata“, tak může si dnes naše republika deklamovat verše Svatopluka Čecha z jeho Písní otroka, protože se otrokem z vůle našich představitelů, pánů Babiše a Stropnického, skutečně stala. Právě v těchto dnech vyhošťuje totiž na pokyn malíčku britské premiérky Mayové tři ruské diplomaty.


Číst více... | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

index | 11-20 | předchozí | následující | Celkem 729 článků

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2596 hl.)
 
Spíše Ano (1547 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1461 hl.)
 
Spíše Ne (1770 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1564 hl.)
 
Neumím posoudit (1633 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 10571
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!