Dnešní datum: 05. 06. 2023   
Program strany
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Že by Jan Hus měl náhled do budoucnosti ?

05. 04. 2023


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

30. VÝROČIE VZNIKU SR - Petr Staněk v Novom Meste nad Váhom

27. 03. 2023


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

O čem se smí a o čem nesmí mluvit

20. 03. 2023

O čem se smí a o čem nesmí mluvit Slovo je nejmocnější zbraní. Tak tomu v lidských dějinách vždy bylo, je a navždy bude. Proto se „špatná slova“ vyškrtávají z knih, z přednášek a z učebních osnov, a když je opakujete, tak vám nadávají. Jiná slova jsou naopak skoro povinná. Chcete-li dostávat granty a být miláčkem médií, musíte jich mít v každém svém vyjádření aspoň dva metráky. Určitě to někdo kontroluje, jestli jich třeba není o deka míň. Na slova je prostě třeba si dát dobrý pozor. Kdysi se jistá slova mohla říkat, číst a poslouchat jen v soukromí a děti se učily je na veřejnosti zamlčovat. Za druhé světové války či před rokem 1989 to bylo pochopitelné, ale bohužel podobnou dobu zažíváme i dnes. Už se zase něco smí říkat jen doma, potichu a mezi přáteli, kteří smýšlejí stejně, jinak vás ti jinak smýšlející odsoudí, umlčí a pozurážejí. Někteří čtenáři už to zažili na vlastní kůži, jiní ještě nemají takovou zkušenost, ale černé na bílém to najdete třeba tady: https://www.sosp.cz/vysledky-pruzkumu/ Některá slova dříve nevídaná se totiž mohou na veřejnosti říkat bez uzardění, ba dokonce za ně následuje potlesk. Co na tom, že podle vás nepatří do veřejné sféry, protože jde o intimity, jimž sluší soukromí (menstruace, menopauza, únik moči, gender, kojení na veřejnosti, feminismus, kvóty pro ženy, sexuální úchylky, bizarní praktiky aj. Ale existuje i mnoho jiných a množina témat vhodných k diskusi se neustále rozšiřuje). Žádné téma dřív tabuizované dnes údajně není příliš neslušné, intimní nebo nevhodné pro hlasitý hovor v tramvaji a před nezletilými. Zapomenuta jsou dávná pravidla slušnosti a anglické umění debat o počasí. V tomto ohledu se razí otevřenost a transparentnost. Vidět až do útrob, odhalit až na dřeň. Protože jsme lační krve, potu, střev a bulvárnosti. Na opačném spektru dovolenosti jsou naopak témata, o kterých ve slušné společnosti mluvit nesmíte, jinak vás onálepkují jako proruského trola, tmáře, zastaralého či zpátečníka. Dokonce existují i slova nepsaně zakázaná, jako například černoch, cikán, pohřeb či smrt. Vždyť smuteční rozloučení už se skoro nekonají, a když už se někde koná pohřeb, děti se na něj radši neberou, aby se nedověděli, jak život končí. Vždyť i těhotenství se „jen“ přerušuje, jako by v něm šlo zase pokračovat, až se to matce bude hodit v kariéře.

Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Potřebujeme klimatický zákon? Ne!

20. 03. 2023

Potřebujeme klimatický zákon? Ne! Jsem na světě šest desetiletí a většinu toho času mě různí „odborníci“, aktivisté i politici straší překročením bodu zlomu,z něhož už není návratu.Celý můj život předpovídají zánik Země. Na Letné dokonce tikají osudové hodiny,které ty zbylé vteřiny odpočítávají.Ale léta běží, Země existuje a voda i vzduch jsou každým rokem čistší, nejčistší dokonce tam, kde je nejrozvinutější průmysl.Podnebíčkáři mě strašili vyhynutím ledních medvědů, ale mezitím se jejich počet znásobil.Prorokovali roztání pevninských ledovců, ale ledovce zase zázračně rostou. Varovali před údajně strmě rostoucí globální teplotou, ale teploty pak 25 let stagnovaly. Děsivé předpovědi se nenaplnily. Proto alarmisté potichu nahradili termín „globální oteplování“ novým názvem produktu svého marketingu, „ochranou klimatu“.

Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Pamatný den 15.03.2023

15. 03. 2023

Okupace a vraždy Dne 15 března 2023 uplynulo 94 let od obsazení Československa Německými Fašistickými vojsky. Stalo se tak na základě Mnichovské dohody mezi našimi tehdejšími údajně ,,největšími´´Spojenci Anglii a Francii , kteří garantovali Československu obranu před Fašistickým Německem a údajně dnes již naším ,,Spojencem´´Německem. Při podpisu Mnichovské dohody byl přitomen mimo jiné i Fašista Musoliny za Itálii, která je dnes také údajně naším ,,Spojencem´´ Všechny výše uvedené státy stojí přímo nebo nepřímo za vyvražděním 250 tisíc občanů Čech Moravy a Slezka Německými Fašisty. Slováci se od Československého státu odtrhli a přidali se k fašistům Němcům . Dalších 70 tisíc Čechoslováků zemřelo v řadách vojáků ve vojenské jednotce Generála Svobody bojujících společně s Rudou Armádou SSSR a také v menší míře v řadách Anglických vojsk. Je třeba doadat, že neumírali v protektorátu Čechy a Morava jen civilisté - židé a cikáni , ale především běžní občané Čech, Moravy a Slezka ( často to byli i členové proti Fašistického odboje ). V dnešní významný den na který si naše media téměř nevzpoměla , podepsal prezident ČR Pavel rozsudek o chudnutí seniorů, z niž mnozí jsou pamětníky Německé Fašistické okupace.

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Jídlo nebo blaf občane odpověz si sám

15. 03. 2023

 

Upozornění, nekoukejte na to před obědem Nechci Vám brát iluze, ale . . . Pokud se však podívám na kvalitu potravin, někdy si říkám, že bych chtěl dát ochutnat svým dětem to, co se tu před těmi dvaceti léty jedlo. Nabídka potravin, které jsou teď v obchodech, je skutečně rozmanitá. Na straně druhé se za touto "rozmanitostí" skrývají jen různé barevné obaly a krabičky, které obsahují prakticky totéž. Mnoho potravin, které bychom si dovedli sami vyrobit, se vozí přes půl Evropy a zátěž exhalacemi a znečisťováním životního prostředí je větší, než jejich samotná užitná hodnota a vliv na zdraví. Do roku 1994 platily v Československu ještě z dob minulého režimu zákonné normy, které nedovolovaly, aby klobásy obsahovaly mouku, aby jogurty obsahovaly škrob atd. atd.Tyto normy byly zrušeny a v Česku začala doslova džungle . * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

15. 03. 2023

 


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Dokument italského režiséra Massima Mazzucca Ukrajina 2023 - rok lží

02. 03. 2023


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Pokračování rozhovoru s profesorem Peterem Staňkem o možnostech rezistence vůči systému

21. 02. 2023


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

index | 11-20 | předchozí | následující | Celkem 1217 článků

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3854 hl.)
 
Spíše Ano (2531 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2363 hl.)
 
Spíše Ne (2674 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2303 hl.)
 
Neumím posoudit (2484 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16209
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!