Dnešní datum: 19. 05. 2024   
Program strany
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Český důchodový systém ohrožuje veřejné finance, varuje Evropská komise

10. 03. 2024

  Český důchodový systém ohrožuje veřejné finance, varuje Evropská komise

članek z dne 23. 5. 2018 ( Potřebujeme ještě parlament, když tancujeme jak EU piská ? )

 

Česká republika i nadále vykazuje střední riziko, pokud jde o dlouhodobou udržitelnost veřejných financí. Jedním z rizik je český penzijní systém. Vyplynulo to z doporučení členským zemím, která ve středu zveřejnila Evropská komise (EK). Česku vyčítá především zastropování věku odchodu do důchodu a přemrštěnou valorizaci penzí. Výdaje na důchody podle odhadů do roku mezi lety 2016 až 2070 stoupnou z 8,2 na 10,9 procenta. Podle EK za tímto rapidním nárůstem stojí především zastropování věku odchodu do důchodu na 65 letech předchozí koaliční vládou ČSSD, ANO a KDU-ČSL. EK dále připomíná, že Sobotkova vláda prosadila štědřejší valorizaci, která je teď navázána na polovinu minimální mzdy, zatímco předtím to byla třetina minimální mzdy. „Dopad těchto změn se rovná dvěma procentním bodům HDP v roce 2070,” píše komise. Komise rovněž varovala, že i další změny v penzích, o kterých mluví současná vláda, by měly negativní vliv na stabilitu veřejných financí. Jde především o diskutované zvýšení základní pevné složky důchodové dávky a zvýšení penze starším důchodcům.Materiál Česku doporučuje podniknout kroky ke zvýšení dlouhodobé finanční stability penzijního systému, zejména umožněním větší konkurence založené na kvalitě.


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Monsignor Petr Piťha pronesl u příležitosti svátku svatého Václava ve svatovítské katedrále kázání

10. 03. 2024

Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou třídu, kázal v katedrále Piťha

Članek z 9. 10. 2018

 

Monsignor Petr Piťha pronesl u příležitosti svátku svatého Václava ve svatovítské katedrále kázání, kde se vymezil proti přijetí tzv. Istanbulské úmluvy. Ta je primárně namířena proti násilí páchanému na ženách, obsahuje také definici pohlaví. Podle Piťhy však úmluva potlačuje svobodu na základě nátlaku „mocné skupiny homosexualistů”. Někdejší ministr školství a tělovýchovy sice připustil, že v samotném textu úmluvy z roku 2011 není nic, „pod co by nemohl rozumný člověk podepsat”. Jinak je tomu u důvodové zprávy, kterou je prý nutné číst v kontextu. Podle Piťhy má být skrze úmluvu na základě nátlaku „mocné skupiny gendristů a homosexualistů” uzákoněna nesvoboda. Piťha přitom neopomněl zdůraznit, že homosexuálové se od „agresivních homosexualistů” často distancují. Zvrácené zákony Piťha varoval před zavedením „dokonale zvrácených zákonů namířených proti tradiční rodině”. Tyto normy podle něj převzaly ideologii marxismu a nacismu.

Následně Piťha přednesl výčet toho, co po zavedení jím smyšlených norem hrozí. Včetně toho, že homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou třídu. Piťha neprozradil, co by si s touto vizí počal svatý Václav, jehož památku si církev v katedrále připomínala a neseznámil přítomné ani s obsahem úmluvy, která je věnována prevenci páchání násilí na ženách a diskriminaci. Co přesně zaznělo.

1.) Vaše rodiny budou roztrženy a rozehnány. Bude k tomu stačit, že dětem řeknete, že muž a žena nejsou totéž..

2.) Vezmou vám děti a zatají vám, kam je zašantročili, kam je prodali, kde je vězní. Postačí k tomu křivé obvinění.

3.) Určení pohlaví vašich novorozenců podle pohledu do jejich klína bude zrušeno.

4.) O svém pohlaví rozhodne dítě samo, a proto budete povinni je vychovávat bezpohlavně a potažmo mu nebudete moct dát ani jméno.

5.) Za každý nesouhlas budete deportováni do nápravně-výchovných pracovních táborů vyhlazovacího charakteru.

6.) Homosexuálové budou prohlášeni za nadřazenou vládnoucí třídu, vy budete patřit k podřadné výpomocné třídě a pracovat podle pokynů mocných elit, které budou určovat, co se smí a co se nesmí říkat.

7.) Budete postaveni pod všechny živočichy, kteří se pohlavně rozmnožují, protože pro kočky, žáby ani hmyz zaváděné zákony neplatí.


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

ABYSTE VĚDĚLI, KOMU POD VEDENÍM VAŠÍ VLÁDY A PREZIDENTA PROVOLÁVÁME SLÁVU. Pan FIALA ANI NEVÍ CO TO ZNAMENÁ A PROVOLÁVÁ TO NA NÁMĚSTÍ A VŠUDE !!

10. 03. 2024

Sláva Ukrajině!

Jak vznikl ten ukrajinský pozdrav, který je dnes slyšet všude? Tak odpovím zde všem najednou a pro mnoho lidí u nás i na Ukrajině to bude velké překvapení: Pozdrav či zvolání Slava Ukraini! byl ustanoven v bývalém prvorepublikovém Československu. Ukrajinští emigranti založili první fašistickou organizaci právě u nás po roce 1920. Nazvali ji Liga ukrajinských fašistů a pozdrav Slava Ukraini! byl jejich heslem, pozdravem a na tajných schůzích i pokřikem. Později tato organizace splynula s OUN, neboli s Organizací ukrajinských nacionalistů a ti od fašistů převzali i pozdrav a rozšířili jej i do Rakouska a Polska. Když pak tajná organizace ukrajinských nacionalistů v Polsku zavraždila polského ministra Bronislawa Pierackého a byla souzena, tak všichni obžalovaní před soudem po skončení své výpovědi zvedli pravici hezky po nacisticku a zvolali Slava Ukrajini! Poláci byli šokovaní a nevěděli co s tím. Novináři porovnávali tento pozdrav s německým pozdravem Sieg heil! a vyslovovali obavy, zda tuto organizaci neřídí přímo Berlín. Stěpan Bandera sice nebyl účasten vraždy ministra, přesto byl odsouzen. Později byl soud ve Lvově, taky za vraždy politiků a sovětského konzula a opět obvinění hajlovali a křičeli Slava Ukrajini. Do Československa se tento pokřik vrátil koncem roku 1938, když jej začali provolávat při svých akcích teroristi z tzv. Karpatské siče. Většinou vtrhli na nějaký úřad, zmlátili české úředníky, ukradli palné zbraně a na závěr donutili vystrašené státní zaměstnance zvolat Slava Ukraini. Tento pokřik byl prý slyšet i když zabíjeli československé členy finanční stráže a četnictva. Po odtržení Podkarpatské Rusi uzákonili tento pozdrav a žáci ráno před vyučováním vztyčovali modrožlutou vlajku s trizubem, hajlovali a zdravili Slava Ukrajini! Spisovatel Jiří Mucha dokonce píše, že se vztyčovala zároveň i nacistická vlajka s hákovým křížem. Ještě pro úplnost. Vycházím z textů Grzegorze Rossolińského-Liebeho, polsko-německého historika. Avšak kdysi jsem četl ruský článek, který tvrdil, že pokřik Slava Ukraini byl slyšet i v roce 1917 v Petrohradu v průběhu Velké říjnové socialistické revoluce u některých hajdamáckých pluků, odpovědí na něj však bylo Ať žije autonomní Ukrajinská republika. Ukrajinci postavili slavobránu příchozí nacistické armádě. Bylo tam psáno cyrilicí Slava Hitlerovi, Slava Ukraini! a to mluví za vše.


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Přišlo nám do poštovní schránky

10. 03. 2024

  Přišlo nám do poštovní schranky že se blíži konec válecného běsnění a nesmyslného podporování válečného konfliktu nejen na Ukrajině . Tento stát , ale i většina státu EU se ekonomicky brzy zhroutí , pokud i nadále se bude  podporovat jakýkoliv konflikt  nejen ten Ukrajinský!! Pomáhat ve valečném konfliktu se může, pokud obyčejní lidé- občené ČR narození v tomto státě a trvale zde žijící,  budou mít lepší životní úroveň, a to podle nových, spravidelných pravidel a pokud nebudou bezdomovci či svobodné matky řešit každodení či existenční problemy . Zatím jsou nejvíce odměňováni lidé, kteří nic republice nepřináší a nevytváří žádné hodnoty. Důchod pod 38 tisic je pro dnešní seniory jen zanedbatelnou almužnou,lidé kteří tento stát po druhé světové válce vybudovali a od úst si utrhávali, aby se další generace měli lépe. Vy  voliči pětikoalice či polistopadových vlád ODS,  jste svými kroky tento stát ale i dnešní a budoucí generace pracujících  vědomě od roku 1990 zadlužovali a ničili jeho a jejich konkurence schopnost !! Před rokem 1989 tento stát vyráběl 1850 různých předmětů a to od jehly po lokomotivu, letadla a jaderné elektrárny či vodní díla. Nesouhlasíme s podporou Ukrajiny v oblasti finanční , materialní, či zbraňové a to v jakémkoliv rozsahu . V zájmu samotné Ukrajiny je, aby sama Ukrajina  iniciovala mirové setkáni mezi ní a Ruskou Federací co nejdříve.Po nastolení míru bychom měli pomáhat Ukrajině nezbytnou humanitární pomocí.

 www.facebook.com/watch/


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Když jsme před 2 lety varovali, že za "pandemií" a "vakcínami" stojí mimo jiné Bill Gates, tak se nám vysmívali, že prý: "pro

10. 03. 2024


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Ne, své syny nedám Poslechněte si tuto píseň až dokonce.

10. 03. 2024


Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Po zhlédnutí videa jen zírám, TOHLE mají být UMĚLCI? Nedivím se, že se svým "KUMŠTEM" se neuživí a jsou přisátí na dotace. Asi by měli zváži

10. 03. 2024


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Generál Ludvík Svoboda

08. 03. 2024

     Slova .: Generála Ludvika Svobody jsou stále platná a stojí se nad nimi zamyslet

 


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Otto Von Bismarck jeho slova Stale platí

08. 03. 2024

 


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Móc hezký ! Kdo bude v ČR vlastné pracovat...to nemá chybu ... až do konce.

14. 01. 2024

Kdo bude v ČR vlastně pracovat ? Při čtení si raději sedni´ Kdo bude pracovat? Chceš být vzdělanec s titulem, přečti si dole výběr oborů : V největším (a jediném) učilišti na Vsetíně nepřijali letos do učebního oboru ZEDNÍK ani jednoho učně!!! Je bída o zedníky, instalatéry, opraváře všeho druhu, kominíky, odborníky na práci se dřevem a železem atd. Zato neziskovky už existující (nebo desítky či stovky těch, které teprve vzniknou), mají o podhoubí postaráno. Univerzita v Olomouci se stará o odbornost mladých například v těchto oborech: Univerzita Palackého - studijní obory (ověřeno!) „Centrum pro studia komiksu“ „Katedra politologie a evropských studií“ „Katedra sociologie, andragogiky a kulturní antropologie“ „Administrativně právní klinika“ „Antidiskriminační právní klinika“ „Environmentální právní klinika“ „Lidsko právní klinika" „Právo pro každý den – Street Law“ „Právní klinika ombudsmanské praxe“ „Právní klinika sociálních práv“ „Studentská laboratoř lidských práv“„Centrum prevence rizikové virtuální komunikace“ „Katedra aplikovaných pohybových aktivit“ ,,Katedra přírodních věd v kinantropologii“ „Katedra společenských věd v kinantropologii“ „Právní klinika uprchlického a cizineckého práva“ Dokážete si někdo představit uplatnění absolventů těchto oborů?!? A aby to nebylo Pražákům líto, tak v Praze na Univerzitě Karlově mají úžasné diplomky - tak niže jsou "inteligentni" témata závěrečných prací (veřejně dohledatelné na netu), přečtěte si je všechny a pak se zamyslete, co asi budou tito absolventi dále dělat, čím obohatili společnost, která i studium platila !!! Školstvi a vzdělani obecně klesá a to včetně univerzitniho - možná záměrne - dementi bez vlastniho mozku jsou lepe ovladatelni... všeobecné znalosti a vlastni názor jsou luxusni zbozi, ktere se nachazi i mezi sockami a bezďáky, kteři prošli jestě pořádným školstvim za socíku a lehce po něm... Máme se na co těsit... a je otazka jestli jestě školy a univerzity stoji vůbec za povšimnutí a ztrátu času tam... :-) A jak je možné, že na toto jdou finance z Ministerstva a potvrdi jim tak nesmyslne obory???!!! politicke neziskovky v akci pri oblbovani naroda... :- ( Co na to ministři školství a nebo kultury ??? Co na to jejich šéf Ministerský předseda ? ? Co na to Ty- národe ? ? Vysokoškolský titul získaný v oboru : Současný život "superžen" po zániku primární rodiny Hanáková, Šárka (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018) Datum obhajoby: 17. 9. 2018 Žárlivost u heterosexuálních a homosexuálních žen Hochová, Eva (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019) Datum obhajoby: 13. 2. 2019 Souvislost mezi osobností majitele a behaviorálním profilem jeho kočky Žežulková, Denisa (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019) Datum obhajoby: 30. 1. 2019 Když muži tančí. Konstrukce maskulinity ze strany mužských aktérů pole dance Postránecká, Markéta (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019) Datum obhajoby: 13. 2. 2019 Výskyt sexuálního obtěžování studujících na českých vysokých školách v roce 2018 - porovnání s výzkumem z roku 2008 Dvořáková, Dominika (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019) Datum obhajoby: 13. 2. 2019 Strategie seznamování homosexuálních mužů Jakešová, Eva (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019) Datum obhajoby: 13. 2. 2019 Konstrukce otcovství v předporodních kurzech pro heterosexuální páry Janoštíková, Markéta (Univerzita Karlova,Fakulta humanitních studií, 2019) Datum obhajoby: 14. 2. 2019 Subjektivní pohled českých žen žijících v pražské čtvrti X na počátku nového tisíciletí na mateřství. Hodnota, společenská nutnost nebo zátěž? Čeňková Součková, Lenka (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019) Datum obhajoby: 12. 2. 2019 Činnost nevládních neziskových organizací v oblasti předškolního vzdělávání pro sociálně znevýhodněné a jejich role v inkluzi romských dětí Kozáková, Aneta (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019) Reflexe fenoménu sexuálního obtěžování českými herečkami v kontextu kampaně #MeToo: případová studie Kosková, Kateřina (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019) Legitimizace veganství v přátelském vztahu Koudelková, Aneta (Univerzit Orgasticita žen pod vlivem sexuální a partnerské zkušenosti Krejčová, Lucie (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2019) Datum obhajoby: 21. 1. 2019 Mediální diskurzy sexuálního obtěžování v českých společenských časopisech Sychrová, Adéla (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018) Datum obhajoby: 7. 9. 2018 Rodičovství a genderová dělba rolí v rodině Štefanová, Jarmila (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018) Datum obhajoby: 7. 9. 2018 Afektivní komponenta postoje vůči vybraným menšinám Šoupalová, Sára (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018) Datum obhajoby: 19. 9. 2018 Individuální rozpoznávání neznámých jedinců u papoušků šedých Valentová, Barbora (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018) Pohled dvou generací na manželství homosexuálních párů Kolmanová, Barbora (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018) Datum obhajoby: 20. 9. 2018 Žárlivost u homosexuálních žen Hochová, Eva (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018) Datum obhajoby: 20. 9. 2018 "I Češky chtějí být krásné všude" Labioplastika - představy o estetice a tělesné způsobilosti vagíny Hutarová, Adéla (Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií, 2018)


Číst více... | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

index | 11-20 | předchozí | následující | Celkem 1277 článků

Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (4005 hl.)
 
Spíše Ano (2668 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2511 hl.)
 
Spíše Ne (2798 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2446 hl.)
 
Neumím posoudit (2650 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 17078
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!