Dnešní datum: 30. 09. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

PŘEMALOVAT SE DÁ VŠELICOS

12. 12. 2019

   Když někoho nechtěně “vytopí” nad ním bydlící partaj a na stropě obýváku se objeví nežádoucí skvrna, a postižení se pokusí ji amatérsky přemalovat, zpravidla to moc dobře nedopadne. Takže rodina raději mezi známými začne shánět nějakého praktika, který by úspěšně takovou situaci vyřešil. Jenomže sehnat dnes na takovou opravičku opravdového malíře je v dnešní době dost problematické. Neboť, ačkoli s různých expertů na “IT” by se našla spousta, o pořádného řemeslníka dnes takořka nezavadíš. V “post-havelské republice” už dávno neplatí, že řemeslo má zlaté dno. Takové dno mají dnes hlavně takové instituce, jako je sněmovna a senát. Tam jsou ta “pravá rýžoviště”, jako bývala za života Jacka Londona na americkém Klondajku.   Ale přece jen i dnes ještě existují opravdoví profesionální “přemalovávači skvrn”, ale ti bohužel dnes se zabývají trochu jinou činností a žijí jen “v podhradí” výše uvedených sídel lepších lidí a těmto, za nějaký ten ohozený nuget, svými “přemalbami” upravují všeobecné historické znalosti a mínění lidu. A o jaké “skvrny” že jde? Přece o dnes tak nežádoucí “skvrny pravdy”, které zanechala v historii naše minulost. A jdou na to ti šibalové od lesa. Přes naši teprve se formující mladou generaci. Vyrážejí za ní do škol a ještě nějakými nežádoucím fakty nezaplněné mozkové buňky našich dětí přičinlivě plní svými “přemalbami”.

   Zlí jazykové sice někdy říkají, že je to “vymývání mozků”, ale na ty nedejte. Do těch škol přece docházejí “na slovo vzatí odborníci”, kterým se nikdo z nás jako amatérský historik nemůže vyrovnat. Takže lidi, nestavte se do cesty těmto odborníkům, za kterými stojí třeba taková státem řádně registrovaná a také dotovaná organizace “Člověk v tísni”, podporovaná nejen našimi domácími politiky, ale i politiky z blízkého i dalekého zahraničí. Pomáhají přece vašim potomkům pochopit realitu doby mnohem líp, než byste to dokázali vy sami, nebo věkem už zmámení prarodičové s jejich nostalgickými vzpomínkami na minulost. Ta často bývá ošidná a záleží přitom na úhlu pohledu. Ale dnes se na věci minulé musíme dívat, jak od nás ostatní svět žádá, jinýma očima. Abychom nebyli pro ten ostatní svět opovrženíhodnou společností …

   Tak teď si určitě po přečtení mého textu někteří myslíte, že jsem se asi před psaním “ztřískal” nějakým alkoholem, nebo po pirátském vzoru nafetoval. Ale nebojte se, byl jsem zcela střízlivý a žádné prášky jsem nebral. Jen se ze mne do slov a vět ironicky vyřinulo to co mne na dnešní době a jejím snahám po přemalovávání historie tvrdě zapůsobilo. V době mého raného mládí, za Protektorátu, působilo “Kuratorium” pronacistického ministra školství a osvěty Emanuela Moravce podobně, jako to dělají ti dnešní novodobí “lakýrníci”. A těm dnešním bych doporučil, aby si našli v nějakém seriózním díle, jak ten zrádný Emánek dopadl. Jen vám napovím. Ze strachu před odplatou za zradu národa si raději 5.5.1945 sám sáhl na život. A co může čekat později ty dnešní jeho následovníky? To už si každý může domyslet. Ale tak drastické by to asi zas nebylo. Na to je už naše společnost přespříliš “sametová”. Ale v jednotlivých případech by to asi bylo pořádné ruční poděkování po česku …….

                       /drk/


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3362 hl.)
 
Spíše Ano (2144 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1979 hl.)
 
Spíše Ne (2307 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1973 hl.)
 
Neumím posoudit (1979 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13744
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!