Dnešní datum: 18. 08. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

OMLAZENÉ DEMONSTRACE

16. 04. 2019

   Do nedávna po našich městech demonstrovaly jenom méně či více početné skupiny politicky i společensky různě orientovaných občanů, sezvávaných “kýmsi” po sociálních sítích, vybavené profesionálně vyrobenými transparenty a vlajkami, a zaměřené proti některému z politiků. Při nichž nejčastějším terčem byl zejména prezident Zeman. Ale letos se situace výrazně změnila. Na “pódium dějin” se opět vyšvihli studenti, tentokrát středoškolští. Ale představili se dosti jinak, než jak tomu bylo 17.listopadu 1989, a také zcela jinak dopadli. Rozehnali-li tehdy ty listopadové studenty, připomínající pochodem Prahou pietně tragickou smrt studenta Opletala z roku 1939, esenbáci s obušky, ty letošní březnové demonstranty nikdo nerozháněl, Naopak! Média jejich protestní akce ještě oslavovala.   A o co těm letošním “březňákům “ šlo? Co je k tomu protestu vyprovokovalo? Podle všeho se naši studenti – zde nám dál dovolte citovat z médií: “... se připojili k “celosvětové protestní akci”, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a ke snižování emisí. Těchto protestů se v rámci mezinárodní iniciativy “Fridays for Future” zúčastňují mladí lidé z více než stovky zemí světa. Po vzoru šestnáctileté Švédky Grety Thunbergové tak demonstrují od loňského září. Čeští studenti se ale ve větším počtu připojili až nyní. A tak i Prahou prošlo více než dva tisíce středoškoláků, a podobné akce se konaly také v Liberci, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Karlových Varech, Rakovníku, či Pelhřimově. Studenti chtějí, aby politici začali jednat “o ochraně klimatu”, jinak že budou stávky pokračovat.” Konec citace.

   Nakolik takový březnový protest naší mládeže přinesl něco dobrého, to ať si posoudí každý sám. Nám se jenom zdá, že to bylo pouhé bezvýsledné “plácnutí do vody”. Ale možná to mohl být také cílevědomě „organizovaný nácvik” na nějaké další “demonstrace se zcela jinými cíli”, především politickými. Aby bylo ještě ne dost dobře se orientující “nevyzrálé mládí” připraveno vyrazit na povel do ulic a náměstí, když nějaké “politické síly” budou potřebovat na svou podporu vyvolat veřejný rozruch. Třeba na podporu nějakých nepříliš populárních zákonů či nařízení, proti kterým se “rozumnější generace” začínají vymezovat.  Ale to není konečně ničím novým. Vždyť podobné “nácvikové akce” organizovali za minulého století v letech padesátých, z důvodů ryze propagačních, dosti často tehdejší “modrokošilatí svazáci”, před různými politicky motivovanými akcemi. Inu i jinak orientovaným stratégům se taková taktika může přece hodit … 

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2829 hl.)
 
Spíše Ano (1715 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1609 hl.)
 
Spíše Ne (1948 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1716 hl.)
 
Neumím posoudit (1781 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11598
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!