Dnešní datum: 21. 01. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

NESMYSLNÝ HUMBUK I OSTUDA

26. 04. 2018

   Zcela náhodou, právě v čase, kdy celá země s napětím sleduje zatím pořád ještě marné pokusy premiéra o sestavení plnohodnotné vlády, střetly se ve stejném čase dvě významné události, což zadalo příčinu k pobouření určitých částí naší rozhárané společnosti. V Praze se uskutečnila poslední fáze pietního převozu ostatků českého kardinála Josefa Berana z Říma, zakončená slavnostní mší v pražské “katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha”, kterou celebroval současný náš kardinál Dominik Duka. A v Nymburce se zároveň konal sjezd KSČM.   Samy o sobě by ty dvě události asi nezadaly příčinu k nějakým rozbrojům, kdyby si při té uvedené slavnostní mši arcibiskup Duka nevhodně ve svém proslovu k věřícím nepíchl do prezidenta Zemana, který prý místo účasti při pietním uložení ostatků našeho proslaveného kardinála dal svou účastí přednost sjezdu KSČM. A bylo zle! Jako čertíci ze škatulky vyletěli v mediích především klerikálně založení politici KDU-ČSL spolu s tvrdě pravicovými programově opozičními politiky z ODS, TOP 09 i STAN, kteří prezidentovi ještě víc zasolili. Ona nekonformní kardinálova slova na mši přítomní stoupenci uvedených stran ocenili samozřejmě halasným potleskem, jaký do katedrály v žádném případě nepatří.

   Nebýt toho, že se náš pan kardinál neudržel a musel si přece jen alespoň několika slovy šťouchnout do prezidenta, ke kterému byl až doteďka celkem vstřícný, mohl být klid. Slavnostní pietní akt mohl proběhnout v poklidné atmosféře a kdyby byl kardinál Duka ve své řeči místo zmíněné invektivy namířené na prezidenta Zemana raději citoval slova která kdysi v roce 1948 pronesl na slavnostní mši při jmenování K. Gottwalda prezidentem tehdejší kardinál Josef Beran – která si zde dovolujeme citovat ... začátek citace : "Kdekdo radí, co mám dělat a co nemám dělat, co bych měl dělat a co bych neměl dělat. Jeden anonym ve svém dopise důrazně žádá: Nemlč arcibiskupe, nesmíš mlčet. Proto nemlčím. Nezradil jsem svůj národ a nikdy nezradím. Zapřísahám vás všechny pro drahou, v koncentračních táborech a žalářích prolitou krev našich bratří a sester! Pro slzy a bolesti českých žen a matek! Vzpamatujte se! Vím, že nechcete rozdmýchávat bratrovražedné boje, ale takto se jim nevyhnete! Zamyslete se nad svou odpovědností. Udržujte právní řád. Všichni schválili zásadně program socializace. Všichni k němu pracovali a chtějí pracovat. Právní cestou dosáhnete trvaleji forem i těch nejradikálnějších. Čtěte dějiny Přesvědčte se! Neničte odkaz prezidenta Osvoboditele a práci prezidenta Budovatele. Sami jste si je tak nazvali. Dílo jejich uznává celý národ. Pracovali a trpěli pro vás a za vaše potomstvo. Důvěřovali jste jim vždycky. Nevděk bolí a nevděk bývá stíhán kletbou. Upřímně cítím s celým národem. Budou také upřímně chápána má slova? Chci doufat!" … konec citace – vysloužil by si pan Duka určitě všeobecné uznání. Panu kardinálovi se však povedlo udělat pietního aktu bohužel jen lacinou politickou agitku. A přitom je to člověk, který rád mluví o smířlivosti. Tentokrát mu však chyběla.

   Vyvolaný humbuk se samozřejmě velmi rychle přenesl na “internetové sociální sítě”. A dá se očekávat, že zahraniční západní media si brzy též na našem prezidentovi smlsnou. A proč byl prezident na sjezdu KSČM a ne v katedrále? Jen proto, že svou účast na onom sjezdu přislíbil a zařadil do svého diáře už dávno předtím, než bylo převezení ostatků kardinála Berana oznámeno. A prezident jako náš nejvyšší státní činitel svůj pracovní program nemění podle toho jak vítr fouká.

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2710 hl.)
 
Spíše Ano (1638 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1539 hl.)
 
Spíše Ne (1869 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1652 hl.)
 
Neumím posoudit (1715 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11123
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!