Dnešní datum: 20. 09. 2018   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

KLACEK JMÉNEM POPULISMUS

08. 10. 2017

Není snad dne, aby v něm některý politik, novinář, či jiný rádoby vzdělanec, nepoužil jako projev své důležitosti nějaká cizí slova, ač je zřejmé, že velmi často vůbec neví, co znamenají a jak vznikla. Mezi tato slova patří také slovo populismus. Jako klackem šermují slovem populismus kolem sebe a označují jim každého kdo s nimi nesdílí jejich třeba sebehloupější názory.    Ve dvacátých letech předcházejícího století se slovem populismus začal označovat jeden literární směr ve francouzské literatuře, soustřeďující pozornost na život lidových vrstev bez třídního pohledu. Francouzi byli tehdy přesyceni literaturou popisující život zdegenerované aristokracie a uvědomili si, že běžní lidé mohou žít mnohem zajímavějším životem.

   Slovo populismus se však v dnešní době začalo u nás objevovat v devadesátých letech, zároveň s příchodem "velkého dramatika " Havla. Ale s překrouceným významem, čímž dostalo nádech čehosi špatného a hanebného. Stejně jako Havel nazval zrůdné bombardování v Jugoslávii a zabíjení civilistů humanitárním bombardováním, tak polistopadoví zločinci dnes tvrdí, že populisté chápou lid jako jeden celek, který odmítají dále štěpit, například dle náboženství či národnosti, a staví tak lid do opozice k elitám, které prezentují coby nepřítele lidu.

   Populisté tak nekritizují demokracii jako takovou, ale pouze stávající elitu a stranický systém.  Tedy i proto populistické strany často zdůrazňují a prosazují prvky přímé demokracie!

   Polistopadoví zločinci také tvrdí, že jakékoli jednoduché řešení problému je v zásadě špatné. Zapomínají, že genialita se skrývá mnohdy právě v jednoduchosti. Ale jim přece vyhovuje řešení složité, aby v něm snáze ukryli své špinavosti.  Vězte, že pokud je dnes někdo označen za populistu, je to pro něho vyznamenáním. Stejně jako populismus je zprofanovaný také výraz "elity", které se mezi sebou nazývají zloději. Ale o tom jsme již též psali.   

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 47 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2650 hl.)
 
Spíše Ano (1588 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1494 hl.)
 
Spíše Ne (1809 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1600 hl.)
 
Neumím posoudit (1670 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 10811
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!