Dnešní datum: 27. 09. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

JOŽO RÁŽ a jeho postoj Rusko vs. USA

09. 03. 2020

„Já se bojím Ameriky, Rusů ne. Rusko považuji za jistotu,“ tak se slovenský zpěvák Jožo Ráž vypořádal s dalším pokusem 

„Ne,“ odpověděl frontman Elánu jednoznačně na dotaz, zda považuje Rusko za hrozbu, načež moderátor Martin Veselovský návodně kontroval: „Vy nepovažujete Rusko za hrozbu? V Česku je to dost aktuální téma. A proč ne?“ 

Jožo Ráž evidentně neměl s rozvinutím své odpovědi problém: „Já Rusko považuji za jistotu, za „zábezpeku“ toho, že tady máme ještě nějaký pokoj a mír, protože Rusko je dobře vyzbrojené a drží relativně stabilní situaci tady okolo a všichni jsou proti nim.“Zpěvák podotkl, že „Rusové jsou naštěstí velice silní“ a že v pozadí je také Čína coby faktor rovnováhy. „Já se bojím Ameriky, Rusů ne.“ S oběma zeměmi má vystudovaný psycholog bohaté zkušenosti.

V rámci turné Elánu projezdil s kapelou Sovětský svaz „od Užhorodu po Nachodku a od Murmansku po Soči“, prožil tam mnoho měsíců, a jak říká, setkával se tam vždy s velmi vzdělanými a výbornými lidmi. „Prostě v Rusku si můžete s řidičem autobusu povídat o filozofii, o básnících, o všem. A v Americe? O ničem, jenom o Coca Cole a hamburgerech.“ Spojené státy projel rovněž – „horem dolem“ – a vracet se tam už nechce.

Nemám si tam s kým o čem povídat.“ Moderátora DVTV Martina Veselovského svojí odpovědí několikrát zcela „vyhodil z konceptu“ a přiměl k mlčenlivému přemýšlení nad reakcí a dalším dotazem.

Jako například tímto konstatováním: „Mám světonázor velice podobný tomu, jaký hlásají komunisté nebo křesťanská víra, které jsou velice kompatibilní,“ řekl Jožo Ráž a nechápajícímu Veselovskému vysvětlil: „Hlásají v podstatě to samé – každému podle zásluh a nepídit se za materiálními hodnotami, za bohatstvím.“ Zopakoval, že svým přesvědčením je komunista, i když nikdy nebyl v žádné politické straně.

 I zde moderátora – mladšího, než je kariéra Elánu – zaskočil svými názory na předlistopadovou éru: „Tím pádem mně se v tom bývalém režimu nežilo až tak špatně, já jsem neměl žádný problém, že bych nebyl svobodný, já jsem si dělal, co jsem chtěl.“

Co si přisvojili prominenti tehdejšího systému, byly prý jen maličkosti oproti tomu, co si nakradli dnešní „papaláši“. „Věřím, že komunismus je ideologicky a prakticky správnější režim, jenomže lidé to neunesli, lidé to nedokázali, protože jsou blbí, to je celé.

Kapitalismus, to je cesta do pekla, protože to je honba za ziskem,“ uvedl dále v rozhovoru pro DVTV.

Před rokem 89 se podle něj žilo relativně dobře, přičemž na otázku, jak se mu žije dnes, odpověděl „nic moc“. Život v dnešním režimu shrnul do pesimistického konstatování: „Svět se bortí, všechno je horší, daně jsou větší, je víc předpisů, ceny jsou vyšší, všechno jede špatně, směřujeme k válce.“ Nicméně Elán prý zůstává stále stejný. 

Zdroj: aktualne.cz/dvtv šířit strach z Ruské federace, tentokrát na DVTV.

Dodatek NP: Souhlasíme s Jožem Rážem – Rusko není pro ČR hrozbou.


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3361 hl.)
 
Spíše Ano (2143 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1978 hl.)
 
Spíše Ne (2306 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1972 hl.)
 
Neumím posoudit (1978 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13738
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!