Dnešní datum: 28. 01. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

DOPIS KNÍŽETI

10. 09. 2019

"Pane kníže, Karle Schwarzenbergu,"

   je mi 88 let. Lidí tohoto věku už mnoho nežije, ale ti, co žijí si hodně pamatují. Někteří ano, někteří už ne. Já ano. Proto chci reagovat a uvést na pravou míru výroky, které jste uvedl o dějinách před sedmdesáti třemi lety. Zejména vaše demagogické tvrzení o roce 1945.

   Ptám se vás: Kde jste byl v roce 1939, když z balkónu Špalíčku nad tisícihlavým davem na chebském náměstí hlásal Adolf Hitler o tisícileté říši? Tam to ovšem nebyli Vaši příznivci s Vaší plackou na klopě, ale henleinovci s hákovými kříži na klopách, vztyčenými pravicemi, stejně tak jako jejich soukmenovci v Aši, Frýdlantu, Rýmařově, Jirkově, Varnsdorfu, Liberci, Ústí, i v Praze a dalších městech.   Vás v té době vodila chůva kolem Bodamského jezera. Ti lidé na tom náměstí v uvedených a dalších městech si neuvědomili, že zakrátko budou navlečeni do uniforem Wermachtu a SS a posíláni vraždit polské, ruské a spojenecké vojáky a že jejich Gertrudy budou oblečeny do uniforem dozorkyň v ženských koncentračních táborech. Kde jste byl v roce 1940, když jsem dostal první německou facku jen za to, že jsem měl skautský opasek na kalhotách?

   Vy v té době, jako malé pachole, jste mlsal švýcarskou čokoládu, konzumoval bílý chléb namazaný máslem od švýcarských kraviček a popíjel holandské kakao. Víte, co já jedl a statisíce mých vrstevníků? Jedl jsem černý mazlavý chléb namazaný kunerolem a pil namodralou tekutinu zvanou odstředěné mléko.

   A teď, starý pane, k roku 1945, o kterém jste přímo demagogicky a velmi zkresleně hovořil a zapomněl na příčinu: Ti lidé, kteří přežili a vraceli se z jejich prohrané války do našeho příhraničí, byli titíž lidé z výše uvedených a i ostatních měst a zapomněl jste, že i oni měli ruce od krve tisíců spojeneckých vojáků, českých odbojářů, tisíců nevinných obětí z okupovaných zemí a možná i krve lidických mužů a dětí.

   Podle Vás jsme si je u nás měli hřát na prsou? Jak moudrý a prozíravý státník byl prezident Edvard Beneš, když jim poskytl to, po čem léta předtím volali: „Heimat in Reich!“

   Znáte to o tom lese a třískách? To je, starý pane, důsledek příčiny. Kde jste sebral tu odvahu vypustit z úst jako Čech tak jedovatou slinu, že byste pana prezidenta Beneše za to, jako válečného zločince, poslal před soudní tribunál do Haagu? Kam byste poslal současného demokraticky zvoleného prezidenta, na kterém nenecháváte nic suchou?

 Do Gulagu? Nebo do plynu? Starý pane, co jste? Rakušan, Švýcar nebo Čech?

   A ještě dodatek. Zanechte článků v rakouských novinách. I u nás najdete novináře, který za patřičný obolus tyto bláboly otiskne. A platit za to můžete penězi, které jste si vydřímal v poslanecké noclehárně a vyplundroval z našich jihočeských lesů … A propo, jakpak že jste k nim vlastně přišel, že?! Pan Havel, že?

Bez úcty a pozdravu Bohumil Říha, důchodce, Plzeň

…....................

Poznámka NP: Tento výše zveřejněný text nám poslal jeden z našich přátel s poznámkou, že je to skutečná perla. Ano je! Není to žádná bižuterie, jaká se vyráběla u nás na Jablonecku. Proto ji velice rádi na naší stránce otiskujeme, aby se dalším lidem otevřely oči a probudil spící zdravý rozum ...


Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3088 hl.)
 
Spíše Ano (1939 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1793 hl.)
 
Spíše Ne (2106 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1807 hl.)
 
Neumím posoudit (1837 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 12570
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!