Dnešní datum: 18. 03. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

BABIŠOVCI SE VRACEJÍ K MINULOSTI

27. 02. 2018

   Podle zprávy v ECHO 24 se premiér Andrej Babiš se s „Radou řemeslných cechů“ dohodli, že do osnov základní školy znovu připíší práci v dílnách a na zahradních pozemcích. ECHO k tomu dodává, že poslední dobou se děje hodně překvapivých věcí, ale že pro takový nesmysl se těžko hledá konkurence. To prý je jasné každému, kdo zažil dílny jako klíčový předmět v časech temného komunismu   Po přečtení výše uvedené zprávy, a hlavně po přečtení u zprávy uvedených sluníčkářských „proti-argumentů“ dané myšlenky jsme se rozhodli na věc reagovat z trochu jiného úhlu pohledu. Vzhledem k tomu, že v ECHU uvedenými sluníčkářskými proti-argumenty, řadící práci ve školních dílnách či na školní zahradě téměř na rovinu „dětské otrocké práce“, nám v ECHU uvedený text připadal jako vyslovené novinářské svinstvo. Dle našeho názoru za dnešní situace, kdy zejména městští kluci nedokáží už ani pilkou uříznout z keře zplanělou větev na píšťalku, a děvčata ošetřit odřené koleno, vedení kluků a holek k nějaké drobné pracovní činnosti by bylo víc než prospěšné. Zároveň pak jakákoliv taková organizovaná činnost, realizovaná trochu formou hry, může být dobrým protipólem klasické školní výuky a pro mnohé žáky a žačky uvolněním „školního napětí“.

   A když už jsme napsali v titulku „Babišovci se vracejí k minulost“, musíme připomenout ještě něco, co k ECHU asi nedorazilo. Návrh babišovcké ministryně obrany na obnovení „branné výchovy“ ve školách. Což by jistě ECHO zavrhlo ještě důrazněji než ty dílny a školní pozemky. Podle nás by však těm dnešním „mamánkům“ nějaké to pochodové cvičení o některém víkendu (1x měsíčně, jako to kdysi bývávalo) neškodilo. Nejen by je fyzicky posilovalo, ale také naučili určité kázni. Stejně jako seznámení se se způsoby hašení ohně, nebo ošetření zraněného a jeho transport k dalšímu odbornému ošetření.

   Myslíme si, že obě myšlenky by stály za prodiskutování nejen s pracovníky škol, ale i s veřejností. U nás by obojí nalezlo jen podporu.

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2753 hl.)
 
Spíše Ano (1660 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1559 hl.)
 
Spíše Ne (1890 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1674 hl.)
 
Neumím posoudit (1742 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11278
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!