Dnešní datum: 18. 03. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

BABIŠ POCHYBUJE

27. 02. 2018

   Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) podle informací medií požaduje provedení detailní analýzy finančních toků směřujících do výzkumných center, které v minulosti vznikly díky podpoře z EU. Pochybuje prý o jejich smyslu.

   Andrej Babiš to uvedl po zasedání „Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace“, které nyní sám předsedá. Tato „rada“ vznikla u předešlé vlády B. Sobotky, když bylo třeba pro koaličního lidoveckého partnera vytvořit ministerské křeslo. A tak se místopředsedou vlády pro vědu a výzkum stal předseda lidovců MVDr. Bělobrádek.   Ona „rada“ podle dosavadních analýz vykazuje počáteční náklady na zřízení center, ale chybí však náklady na další provoz a to včetně získávání grantů či peněz ze smluvního výzkumu. Andrej Babiš říká: „Chceme se přesvědčit, co se zkoumá, proč se to zkoumá a jak to bude fungovat a do jaké míry to bude zatěžovat český rozpočet. Počítá se, že nás to zatíží 2,5 miliardami korun. Je otázka, jestli všechna centra mají smysl“. Konkrétním příkladem, kde je třeba doplnit informace o financích, je podle něj centrum CEITEC v Brně, které stojí 500 milionů korun ročně.

   Podle místopředsedy rady vlády Petra Dvořáka stojí za zvážení, zda centra pokrývají potřebné oblasti. „Česká republika je dlouhodobě nejsilnější v chemii, ale kupodivu nemáme jediné centrum ani infrastrukturu v oblasti chemie, zato jich máme třináct v oblasti materiálových věd,“ uvedl Dvořák. Analýzu má doplnit ministr školství Robert Plaga (ANO). Žádné z center podle něj však zatím nemá ekonomické problémy.

   Co můžeme k této problematice dodat ? Jak už to u nás v polistopadovém vývoji bývá, i v oblasti vědy a výzkumu chybí solidní dlouhodobá koncepce, která by vycházela z předpokladů potřebného rozvoje oblasti a k němu potřebných poznatků odborného rázu, které by rozvoj patřičně umožňovaly. Ale to zjevně předchozí „rada“ a její bývalý ministerský šéf nepokládali za potřebné. Takže kroky Andreje Babiše, tj. zrušení funkce ministra pro vědu a výzkum a včlenění „rady“ do působnosti samotného premiéra vlády jsou víc než opodstatněné.

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 14 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2753 hl.)
 
Spíše Ano (1660 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1559 hl.)
 
Spíše Ne (1890 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1674 hl.)
 
Neumím posoudit (1742 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11278
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!