Dnešní datum: 28. 01. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

ARGUMENT

03. 09. 2019

   V článku s titulkem “Moderní lži a manipulace – rozdělená společnost”, zveřejněném na portálu “Pravý prostor”, u kterého autor je uveden jen tajuplným slovem “niemand”, je autorem uváděno – zde jen v zkráceném textu - zhruba toto:

   “Nevím, kdy přesně, kde a kdo začal používat termín “argument” o rozdělování společnosti. Poprvé jsem jej zaregistroval v roce 2017 v souvislosti s blížícími se prezidentskými volbami. Od té doby jsem jej zaslechl při mnoha příležitostech a z mnoha stran. Podle mě je to široce využitelný projev “manipulace a propagandy, který jsem kupodivu spatřil dokonce i v oficiální zprávě Ministerstva vnitra České republiky.  Tak jsem se pokusil odhalit co vše ten “širokokolejný termín” dokáže. I zjistil jsem, že nějaký člověk [nebo strana či organizace] může být nařčen z rozdělování společnosti proto, že šíří do veřejnosti nějaký svůj názor, a to názor, který nějaká “významná část společnosti” zavrhuje s tím, že jejím přáním zároveň je, aby takovému člověku [straně, organizaci] bylo v dalším šíření takových nevhodných myšlenek zabráněno, nebo ještě lépe, aby byl nějak postižen. Tolik autorovo konstatování situace.

A dále onen neznámý autor diskutuje otázku “rozdělování společnosti”, kde uvádí:

-       že pro zdravou společnost je velmi žádoucí, aby se lidé mohli seznámit s odlišnými názory a vést o nich diskusi. Především proto, že to podporuje kritické myšlení a tříbení vlastního názoru, potažmo tříbení vlastního ducha;

-       že nikdo se přece nerodí s utvořenými názory, vědomostmi, moudrostí. neboť to vše člověk získává postupně jak se seznamuje s okolím, s myšlenkami druhých, s moudrostí těch, kteří své myšlenky zaznamenali do knih či jiných médií a také díky polemice s druhými, připomíná, že toto vše už v dávných časech přece říkávali staří středověcí filosofové a dodává, že na základě takových debat si lidé mohou upřesnit nebo přímo poopravit své názory, pokud je shledá mylnými.”

 

   A potom onen “niemand” sáhodlouze rozebírá podstatu svobodné společnosti v obecné formě, filosoficky, sociálně, ale především příliš rozvláčně, což jsme se rozhodli vynechat. Ale zároveň si nemůžeme odpustit právo také se k uvedenému základnímu problému též vyjádřit. Ne pod nějakým neurčitým “niemand”, ale hezky pod vlastní identitou!

   Přesně tak jak je to psáno v tom článku to cítíme i my. I my poslední době zaznamenáváme velké manipulace s lidmi. Ale divíme se, jak někdo může tvrdit, že společnost je rozdělována “někým” jen proto, že ten “někdo” má jiný názor, než jaký teď razí naše terminologicky nesmyslná “liberálně demokratická” opozice, která urputně brání projevovat své názory všem, kteří se od ní jen o kousíček názorově liší. Zkrátka těm, kteří neumí “držet hu.u a krok”. Což pokládáme za to, co skutečně rozděluje společnost – na ty “lepší” a na ty “neposlušné”.

   Vyplývá to jen z toho, že současné evropské společnosti jsou vedeny k tomu, aby bez jakéhokoliv přemýšlení respektovaly bez výhrad všechny Unií předurčené názory, a také je dál šířily v rámci své působnosti. A tomu se dnes říká demokracie ...

                                                                       NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3088 hl.)
 
Spíše Ano (1939 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1793 hl.)
 
Spíše Ne (2106 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1807 hl.)
 
Neumím posoudit (1837 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 12570
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!