Dnešní datum: 23. 04. 2024   
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Poslední papež se jim náhle nehodí.

14. 03. 2024

 Mnohdy jsem s jeho liberálními názory nesouhlasil i když jsem byl častečně osloven kouzlem jeho osobnosti v počátku jeho pontifikátu na Svatopetrském náměstí v Římě. Proč píšu slovo „ poslední“ v titulku článku?

Mnohé znalce Vatikánu zarazilo to, že nový papež nepoužil při volbě svého jména žádnou upřesňující číslovku. Vyvolalo to různé konspirace. Co to znamená? Bude jeho pontifikát posledním? Rozpadne se katolická církev? Mnozí začali pátrat v Nostradamových proroctvích, neboť se mnohé předpovědi tohoto francouzského lékaře a věštce žijícího v letech 1503 – 1566 vyplnily. Svatý otec František se stal zbraní v ruce politizující části českého kléru typu Monsignore prof. PhDr. Tomáš Halík, Th.D., dr.h.c., či prof. PhDr. Tomáš Petráček, Ph.D., Th. D. Názory preláta Tomáše Halíka, faráře studentské farnosti od Nejsvětějšího Salvátora v Praze jsou všeobecně známé. Tento významný teolog má zaryté příznivce či stejně vášnivé odpůrce. Ty velice rozčililo politické kázání v katedrále svatého Víta při pohřbu Karla Schwarzenbergera, což se do posvěcených prostor jaksi nehodí, alespoň dle mého názoru a názoru mých přátel. Nevím, zda-li je to zvykem u sv. Salvátora, já tam byl na mši sv. pouze jednou a řekl jsem si, nikdy více. Pokud se jedná o Tomáše Petráčka, s jeho názory jsem se seznámil ve vysílání ČRo Vltava v neděli 11. 2. v 8. 30 a zjistil jsem, že kritizoval nezralost Senátu, že nepřijmul Istanbulskou úmluvu a z jeho řeči vyplynulo, že je příznivcem manželství pro všechny. Tento bývalý sídelní kanovník kapituly Všech svatých na Hradě pražském byl z funkce kanovníka odvolán kardinálem Dominikem Dukou za kritiku kázání Petra Piťhy (mnozí moji čtenáři slyšeli toto rozhodně necenzurované kázání). Petráček se také postavil proti názoru České biskupské konference k Istanbulské úmluvě. Na rozdíl od biskupské konference byl jejím zastáncem a veřejně to prezentoval. Mimochodem stále čekám od veřejnoprávního rozhlasu, že zařadí někoho, kdo bude s názory T. Petráčka polemizovat. V závěru pan Petráček chválí svatého otce Františka za jeho lidské názory. Já jenom doufám, že jeho přízeň nepoleví na základě rozhovoru papeže Františka, kde použil výraz, že by Ukrajina měla v rámci záchrany lidských životů vyvěsit bílou vlajku. A jenom doufám, že ukrajinské úřady nebudou z tohoto citátu vyvozovat důsledky pro velkou řecko-římskou komunitu věřících, kteří celebrují styl pravoslavné bohoslužby, ač za svou hlavu považují římského biskupa – nebo-li papeže. Přátelé i nepřátelé. I já si musím sypat popel na hlavu, že jsem mnohdy nepochopil všechny myšlenky papeže Františka. Nikdo mu nemůže nasazovat psí hlavu, že je proruský, nebo dokonce proputinovský. On je pouze prolidský a nechce aby zcela zbytečně umírali další Ukrajinci, ale i národy Ruské federace ve válce která nemá vyústění, kromě jediného. A to, že by František byl papežem skutečně zcela posledním, protože kvůli nezralosti politiků na obou stranách barikád skončí naše krásná Země atomovým infernem. Ostatně je to popsáno i v Knize Zjevení.Sem vložte příslušný text včetně HTML syntaxe nebo v případě nevyužití této části vše vymažte - tedy včetně tohoto textu!


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3986 hl.)
 
Spíše Ano (2649 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2487 hl.)
 
Spíše Ne (2780 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2419 hl.)
 
Neumím posoudit (2624 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16945
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!