Dnešní datum: 10. 04. 2021   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

CO PORADIT DĚTEM PRO BUDOUCNOST?

25. 11. 2019

   Sociolog Petr Hampl se v jednom ze svých komentářů zaměřil na otázky spojené s výchovou dětí. Říká v něm: „Ti, kdo předlistopadový režim nezažili, o něm smýšlejí naprosto jinak než ti, kdo v něm žili, pracovali, bydleli a vychovávali děti.“ A podle něho v současnosti je ve společnosti veden boj o to, zda budou mít děti ty „správné názory“ k „vybraným tématům“ a zvažuje se nakolik se mladí lidé dokáží v budoucnosti začlenit do společnosti.   Podle něj k zvláště zajímavým situacím dochází tehdy, když mladí lidé dostanou ve škole při jistých „ideových školeních“ určitou informaci v případech, kdy mladý člověk dostává ve škole určitou informaci přesvědčující jej o tom, že za předlistopadového režimu u nás vládl „temný stalinismus“, oproti čemuž mu pak doma rodiče, kteří v tom odsuzovaném období žili, říkají něco zcela jiného tvrzením, že se z určité míry žilo lépe než dnes. Mladý člověk v tu chvíli stojí před rozhodováním o tom, na které straně je pravda. Co si vezme za základ do dalšího života, ve kterém se bude rozhodovat o jeho vlastním uplatnění. A začíná se ptát sám sebe komu tedy má věřit. Zda svým rodičům, kteří se o něho od narození starají a vychovávají jej podle svého nejlepšího přesvědčení, nebo těm cizím lidem do škol ve jménu společnosti přicházejícím.

   A v té chvíli to mladému člověku do toho přicházejí další a další informace z veřejnoprávních televizí a studií rozhlasových, které převážně velmi přesvědčivě uvádějí jako „nevyvratitelné pravdy“ to co říkali ti blíže nespecifikovaní návštěvníci škol při svých „výchovných přednáškách“. A jen málokdy se ti mladí lidé od svých učitelů dovědí o těch „vyslancích společnosti“ něco bližšího. Ptají-li se dostane se jim nanejvýš odpovědi, že to jsou “sociologističtí odborníci”, kteří lépe, než kdo jiný vědí, co je pro mladé lidi dobré. A pan Hampl k tomuto dodává: „Jsou to lidé z organizací zabývajících se budoucností společnosti, která stojí před námi všemi.“

   A co všechno z toho vyplývá? Vše míří k tomu, aby si mladí lidé nevyvratitelně uvědomili, že mají-li být, jak se dnes říká „in“ a chtějí-li v budoucnosti dosáhnout ve společnosti nějakého dobrého a výnosného postavení, musí se přicházejícím trendům i přes odlišný názor rodičů přizpůsobit, nechtějí-li se v dalším životě dostat se společností do konfliktu, který by je mohl společensky srazit na kolena. A ti mladí tomu začínají věřit, protože i mezi sobě rovnými nacházejí stejný ohlas. A teď záleží už jen na tom, z jakých rodinných základů vycházejí. Pocházejí-li z rodin blíže propojených životně se současným režimem a jeho státními institucemi, rychle přestanou rodičům věřit a přestanou brát jejich slova na váhu. Ale u mladých potomků rodin jejichž život byl odjakživa postaven na tvořivé práci, dostávají rodiče naopak za pravdu.

   Co si z toho všeho teď vzít? Mají se mladí lidé odevzdaně podrobit ideologickému nátlaku propagátorů přicházejících za souhlasu ministerstva a úřadů do škol a mediálním tlakům, nebo poskytnout sluchu i příslušníkům starších generací a rodičům, tedy těm, kteří tu minulost skutečně prožívali? Z mediálně zveřejňovaných průzkumů veřejného mínění věcně zatím vyplývá, že k té odsouzeníhodné minulosti se ani v nejmenším nesmíme vracet, nechceme-li zůstat stát za ostatním světem. Ale jsou to skutečně odpovědná data? Není to jen výstup založený na cílevědomém výběru dotazovaných respondentů …

                                                           NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3499 hl.)
 
Spíše Ano (2236 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2071 hl.)
 
Spíše Ne (2408 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2051 hl.)
 
Neumím posoudit (2089 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 14354
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!