Dnešní datum: 25. 05. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

399. VÝROČÍ BÍLÉ HORY

11. 11. 2019

Z portálu ASN

   Zlé memento pro český národ i stát. Náš národ ve svých dějinách má kromě vítězných výročí též výročí děsivá, výstražná. K vítězným patří například bitvy husitů proti křižákům, nebo Zborov či 28. říjen 1918 nebo 9. květen 1945. K oněm strašlivým na prvním místě náleží Bílá Hora (8. listopad 1620) a poté 15. březen 1939.   Co bylo počátkem stavovského povstání? Byla to jen defenestrace katolických místodržících na Hradě? Nikoli. Bylo to vyvrcholení náboženského útlaku, kdy kalich přetekl zbořením protestantské modlitebny v obci Hroby. Tehdy se sešli představitelé stavů, zejména české protestantské, utrakvistické, kališnické šlechty, a když protesty nepomáhaly, teprve potom došlo k obsazení zemské kanceláře na Hradě a ke svržení pánů Slavaty, Martinice, a písaře Fabricia do Jeleního příkopu. Nastal tak osudný konflikt mezi habsburskou dynastií a zemským sněmem českým. Byla to vzpoura proti katolické nadvládě, chtějící praktikovat systém “jednoho trůnu a náboženství” v českých zemích, do těch časů dualistických dle víry.

   Proč čeští stavové svou věc prohráli? Příčina nebyla jediná, bylo více závažných faktorů, které převážily nakonec ve prospěch katolické vládnoucí moci. Ale nejdůležitějším faktorem dle mne byla odtrženost stavovského povstání od poddaného lidu. Poddaní nekatolíci sice sympatizovali se svými pány ve víře, ale k její obraně nebyli připuštěni! A to byla zásadní příčina porážky protestantských stavů a nastolení hrůzovlády rekatolizace po další staletí. Hrůzovlády, která se sice snížila až za osvíceného Josefa II., ale která de facto zničila český stát a porobila český národ až do roku 1918, ať to zastánci rakouské monarchie překrucují, jak chtějí. Obnovené zřízení zemské a tzv. generální patenty proti nekatolíkům, vymáhané od r.1620 až do roku 1643, zničily existenci nekatolické šlechty a měšťanstva způsobem, jakým do té doby nikdo v Evropě nepostupoval vůči evropskému národu.

   Vypovězení ze země pod tresty smrti, a státní loupež rozsáhlých majetků, zdecimovala “národ bez hlav”, jak to jednou správně nazval pan Vodňanský, potomek popraveného patricije. A tuto státní loupež majetku prováděli ironií dějin právě příslušníci oněch rodů, které pak po staletích za okupace státu, – až na některé výjimky – kolaborovaly s nacisty. Právě oni Buquoyové, Liechtensteinové, Colloredové, Piccolomini, Rohanové, Dietrichteinové a řada dalších. Císařským exekutorem konfiskací byl Karel z Liechtensteinu, a Dietrichstein.

   Poté přišly do Čech a na Moravu a do Slezska rody cizí, které se podílely na rozchvácení českého majetku rodů rozehnaných po celé Evropě. To byli ti různí Salm-Hainsbachové, Salm-Neuburgové, Salm-Krautheimové, Thun-Hohensteinové, a dále cizí pronupční šlechta, ke které patřili třeba Salm-Reifferscheidtové, Serényiové apod. Český národ se zúžil na poddaný lid a ztenčené měšťanstvo, de facto až do josefinských reforem bez podstatných práv. Nikoli Marie Terezie, ale až Josef II. představoval svým patentovým právem ulehčení pozice českého lidu, přestože bývá nepřáteli označován za jakéhosi “germanisátora” jímž de facto nebyl. Proto dnes nepřátelé Josefa II. vynášejí jeho císařskou matku a nikoli jeho samého. Pro mnohé rakouské historiky je nevítaný Josef II. jako “revolucionář na trůnu” dodnes “nehodou habsbursko-lotrinského arcidomu”.

   Po Josefovi II. byl pouze Ferdinand Dobrotivý posledním přítelem českého národa. Proto jej zastánci Franze Josefa I. neustále hanobí a zneužívají jeho choroby k osočování. Přitom Ferdinand Dobrotivý byl vynikající hospodář, jenž nikdy nebyl agresivní k Čechům. O trůn byl připraven zákulisní intrikou vídeňské kamarily. Na trůn pak dosedl pro Čechy neutrální až nemilostivý Franz Josef I., který nikdy nesplnil podmínku monarchistického legitimismu, dvakrát nesplnil korunovační slib slavnostně daný Čechům, takže se pro národ český stal usurpátorem trůnu, který nikdy legitimně nenabyl. Nesplnil dokonce ani požadavek svého císařského předchůdce Františka I., jenž stanovil, že “v Českém království se korunovace uchovati má”. Nikdy se nestal ani korunovaným českým ani korunovaným dalmatským králem, a tito tituly užíval bez souladu s monarchistickým právem. Legitimním panovníkem byl pro Uhry, nikoli pro Čechy a Dalmaty.

   Žvásty dnešních monarchistů o “formalismu korunovace” při objektivním rozboru principů monarchistické vlády naprosto neobstojí. Korunovace nebyla pouhým rituálem, byla potvrzením zemských práv dané koruny! Proto zvláště nepřátelští uherští grófové za přitakávání rakouských Němců uhrozili Franze Josefa I., aby českou korunovaci nikdy neprovedl. Toto dodnes zamlčují různí novější vykladači dějin rakousko-uherské monarchie. A toto vše zůstává výstražným mementem a poučením pro český národ. Aby si uvědomil, kde bylo a je jeho místo v Evropě a kdo jsou jeho přátelé i nepřátelé, i když se nyní jako “přátelé” tváří.

                                                                                   PhDr. Jiří Jaroš Nickelli


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3233 hl.)
 
Spíše Ano (2062 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1904 hl.)
 
Spíše Ne (2211 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1890 hl.)
 
Neumím posoudit (1887 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13187
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!