Dnešní datum: 30. 09. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

SHRNUTÍ LISTOPADOVÝCH SKUTEČNOSTÍ

11. 11. 2019

Motto:

„Moc, sláva, bohatství,

a co ze všeho nám zbylo?

Jen ta naše řeč.“

Z portálu „Zlínské novinky.cz“ - autor Jiří Baťa 

   Tento úryvek z verše Svatopluka Čecha není daleko vod úplné pravdy. Pokud ne úplně pak proto, že bych nerad našemu národu připisoval takové vlastnosti, jakými jsme v poslední době ani jako národ, ani jako stát, rozhodně nedisponovali. Mám tím na mysli, že jsme již dávno neměli žádnou moc, tím méně nějakou slávu. Co jsme však rozhodně měli bylo bohatství. Nepochybně se mnou nebude souhlasit mnoho spoluobčanů, když budu bez uzardění a otevřeně tvrdit, že jakkoli byla doba totality za vlády komunistů pro některé občany krutá, nebo nespravedlivá či nesvobodná, přesto se náš národ díky své pracovitosti nejen brzy vzpamatoval z následků II. světové války a posílil své vlastenecké a národní cítění, a posílily se i hodnoty duchovní, kulturní, historické, i materiální bohatství.   Době, kdy vládli komunisté tak se nikdy se nevzdali vlastenectví, národních tradic, ani duchovní a kulturní historie, vždy zachovávali tradice, které byly základem všeho bohatství národa. V této souvislosti si neodpustím připomenout těm, kteří o vládě komunistů nemají valné mínění, že za jejich opravdu plodné 40-ti leté vlády bylo pro občany ČSR vybudováno nesrovnatelně víc, než za 3 období od slavného listopadu 1989. Pro ilustraci několik ukázek toho, co jsme měli a co nám zbylo:

  Komunisti za 40 let postavili přehrady: Orlík, Lipno I, II, Kamýk, Slapy, také statisíce bytů, školy, divadla, tepelné jaderné elektrárny Dukovany, Temelín, Jaslovské Bohunice, pražské metro, které funguje dodnes, dálnici Praha Brno – kterou dnes nejme schopni ani udržovat, vybudovali celá nová města, jako Havířov, Poruba apod.;

  a nyní se zamyslete, co se zde postavilo za posledních 30 let. Skoro nic a co se postavilo, většinou nefungovalo, jako tunel Blanka, který se stále opravuje, renovuje. Zateplují se domy, které kdysi postavili komunisté. Starý komunistický byt 2+1 v paneláku, kterým alkoholik Havel říkal králíkárny, stál v Olomouci 18.600 Kč, na který se rodina složila, nebo na který se dalo našetřit za jeden rok, případně přidělený zdarma po odpracování 10 let ve firmě, někdy za použití tzv. “stabilizačního příspěvku” na udržení pracovní síly v regionu. Tento "komunistický" byt se o 40 let později dnes prodává za 2 miliony a lidé, aby si jej mohli koupit, se zadluží na 20 let;

  a můžeme pokračovat třeba u zemědělství. Patřilo k nejlepšímu v Evropě, také díky JZD Slušovice a byli jsme v podstatě soběstační! Tedy až na banány a toaletní papír. Dnes? Všechno zlikvidované, kravíny zavřené a zrušené, 65% vepřového dovážíme, ovoce, zeleninu jakbysmet. Ale hlavně že máme banány, které hnijí v každém větším obchodě, protože jsou drahé! Cukrovary zavřené, na vše kvóty a limity, na polích jen samá řepka a kukuřice. Lidé na vesnici přišli o práci. Ani svou vinici si nezaložíte, protože jsou na to evropské limity;

  a fabriky? Kladno, Vítkovice, ČKD? Škoda, Tatra, Zbrojovka, OP Prostějov. Barum, Tesla, Zetor a řada dalších, kde jsou dnes tyto světové firmy? V čem je tato doba lepší? Tím že veškeré zisky z výroby i obchodu jdou do ciziny? Vždyť naši „vlastenečtí“ politici prodali Francouzům i naši vodu. Ještě chybí nechat si zakázat dostavbu Temelína, nebo ho zavřít a budeme závislí úplně na všem; 

  jsme jenom vyrabovaná země s levnou pracovní silou, kdy i to, co za práci dostaneme, odvádíme nákupem do ciziny. Obchody jako např. Kaufland, Tesco, Lidl, Albert a mnohé další, a také převážná část zboží, pochází z ciziny a tam také odchází zisky. Kdo tedy napáchal pro zemi větší škodu, co se týká národního bohatství? Teď už jen chybí ukrást to lithium a bude úplně vymalováno.

   Nebyla řeč o vědě, zdravotnictví, školství, sportu, kultuře, o kterých by se dalo stejně pozitivně psát, ale to by bylo na dlouho. Jsou tu však ještě další odvětví či obory, ve kterých jsme naprosto ztratila suverenitu a státnost. Ve státě působí korporátní subjekty, jako jsou např. banky, pojišťovny, nebo velké průmyslové komplexy, které z hlediska vlastnictví jednoznačně dokazují, že nám v naší zemi nepatří takřka nic. Ze 14-ti pojišťovacích společností nám ve většinovém vlastnictví však nepatří žádná společnost, z 12 bankovních domů nám z hlediska vlastnictví patří pouze jedna banka! V oblasti pivovarnictví, které bylo naší chloubou, nám dnes z 10 vlastnických subjektů plně patří pouze Budějovický “Budvar”, další čtyři jsou již v podílovém vlastnictví.

   Co z toho vyplývá? Žili a pracovali jsme za komunistického režimu, v totalitě, ale zachovávali jsme si své národní bohatství prakticky ve všech oblastech lidské činnosti. Byli jsme v převážné většině nejen soběstační, ale také silní v exportu výsledků práce našich lidí. Dnes nemáme nic, jsme jen montovnou s levnou pracovní silou, jsme námezdními dělníky cizích firem, cizích majitelů, kteří se de facto chlubí výsledky poctivé práce našich lidí od konce války do listopadu 89. Dnes se totiž s něčím původně typicky českým, jako tomu bylo za těch proklatých komunistů, nemáme čím chlubit. A auta, vyráběná pod značkou Škoda jen dokazují, že sice jde o českou značku, ale s německým vlastníkem! A to je opravdu, ale opravdu žalostně málo! Vlastně to o ničem českém nesvědčí, protože ať to vezmeme z jakéhokoliv úhlu pohledu, firma Škoda = firma VW.

   Za vlády komunistů se budovalo, a můžeme směle říci, že kdyby toho nebylo, dnes nemáme nic. Ono, pokud jde o vlastnictví, tak vlastně opravdu nic nemáme, protože to bohatství, vybudované za komunistů, dnes patří cizím zahraničním vlastníkům. Takže, když se vrátíme k titulku tohoto článku, tak nám opravdu z toho našeho bývalého nemalého českého bohatství, které jsme si vybudovali, zbyla naštěstí ještě alespoň ta „naše česká řeč“. Na jak dlouho ještě?

…................

Dovětek NP: K tomu lze jen zopakovat tu poslední větu článku ...


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3362 hl.)
 
Spíše Ano (2144 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1979 hl.)
 
Spíše Ne (2307 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1973 hl.)
 
Neumím posoudit (1979 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13744
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!