Dnešní datum: 25. 05. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

ŘEČNIT, NEBO SE CHOPIT DÍLA?

11. 11. 2019

   V současné době veškerá média zahlcují desítky až stovky mnohoslovných výlevů údajných ochránců přírody, bubnujících varovně na poplach, neboť dle jejich názorů našemu světu hrozí v budoucích desetiletích konec, neudělá-li se co nejdříve rázný zásah proti zvyšování koncentrace CO2 v ovzduší. Dneska téměř každý druhý novinář, nebo politický komentátor, je expertem v oboru klimatologie. A všichni kolem dokola omílají "zaručené pravdy" o nutnosti zbavit se závislosti na "uhelných technologiích" v oblasti výrob elektrické energie a vše co nejrychleji přesměrovat k "obnovitelným zdrojům" využívajícím slunce a vítr, zkrátka k technologiím, při kterých odpadově nevzniká CO2 ani jakékoliv další škodlivé plynné exhalace.    Do toho všeho se teď ještě zapletla střelená švédská školačka Gréta s výzvou ke školákům, aby místo sezení ve škole vyrazili spolu s ní do ulic demonstrovat za “uhlíkovou neutralitu”. Což semklo do jednoho šiku všechny kverulanty světa, kteří z Gréty udělali téměř světici a hned začali razantně vyvíjet tlak na politiky všech zemí vyzývajíc je, aby se přičinili o ukončení provozu a uzavření všech elektráren a tepláren využívajících v provozu uhlí. Což s jásotem přivítali také provozovatelé i výrobci zařízení zmíněných obnovitelných zdrojů. A k těm se samozřejmě přidali také věční odpůrci “jaderné energetiky”, kteří ve své trvalé zabedněnosti jaderné elektrárny mylně pokládají za nečisté, ačkoli jejich provoz, oproti těm “obnovitelným”, mnohonásobně méně narušuje životní prostředí a při současné úrovni technologické jsou, zejména v naší zemi, tím nejbezpečnějším a nejstabilnějším zdrojem elektrické energie.

   Takže politici, za současného přizvukování lokajských médií i konzervativních průmyslníků a falešných ochránců přírody, namísto toho, aby obrátili pozornost k reálným reformám průmyslových výrob i zemědělství, jen žvaní a jak se zdá jsou rozhodnuti žvanit ještě roky. A přitom “rozumná reformní opatření” se nabízejí. V průmyslu jsou už dávno realizována, i když zatím v nedostatečné míře. A jsou známa i zemědělcům! To, co lidé potřebují k živobytí se dá rozumně vypěstovat a zajistit v potřebné kvalitě v každém regionu a nemusí se to tahat po dálnicích napříč kontinentem. A to platí i pro mnohé nezbytné průmyslové výrobky.

   Ale k tomu, aby mohla být ve větší míře taková reformní opatření realizována, zatím není, jak se ukazuje, dostatečná politická a celospolečenská vůle. Protože v praxi by to znamenalo “přitažení opasků” a větší výdaje i menší zisky u všech podnikatelů i státu. A přitáhnout by si ty opasky museli i řadoví občané, třeba jen tím, že by se vzdali zbytečného přepychu, bez něhož lze přece také žít. Ale jen takovými rozumnými zásahy lze další devastaci našeho životního prostředí zastavit. A budoucím generacím předat Zemi v lepším stavu, než do jakého jsme jej my „lidé“ zatáhli ...

NÁRODNÍ PROSPERITA

…...............

Poznámka NP:

   Jak jsme se právě dozvěděli, tak podle směrnice Ministerstva zemědělství je s účinností od 1. 1. 2020 zavedena podmínka omezení pěstování monokultur na max. 30 ha souvislé plochy prostřednictvím standardu tzv. „DZES 7d“, k níž zároveň MZ připomíná, že pro splnění podmínky „DZES 7d“ je třeba zohlednit osevy ozimů 2019 a naplánovat je tak, aby ve vegetačním období od 1. 6. do 31. 8. 2020 na erozně ohrožených plochách nebyla pěstována souvislá plocha jedné plodiny na více než 30 hektarech. Uvedenou právně závaznou směrnici MZ zde podrobněji rozbírat nebudeme. Ale s radostí můžeme konstatovat, že její realizace bude prvním významným krokem k návratu krajiny do lepšího stavu ...


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3233 hl.)
 
Spíše Ano (2062 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1904 hl.)
 
Spíše Ne (2211 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1890 hl.)
 
Neumím posoudit (1887 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13187
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!