Dnešní datum: 12. 08. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

UPŘÍMNOST NADEVŠE

02. 10. 2019

   Ve čtvrtek 26. září 2019 se v Poslanecké sněmovně Parlamentu rozhodovalo na 34. zasedání o tom, zda lze vyslovit souhlas se Senátem zpracovaným návrhem žaloby na prezidenta Zemana, vinící jej z “hrubého porušování Ústavy ČR. Podstatu žaloby Sněmovně objasnil v rozsáhlém projevu pan senátor Václav Láska, hlavní zpracovatel návrhu obžaloby, podle které z sedmi nebo osmi bodů, pojednávajících na základě zpráv ČTK a dalších médií o vině prezidenta, by prý stačil i jen jediný k tomu, aby Ústavní soud rozhodl o oprávněnosti žaloby a začal v té věci jednat.   A jak stoupenci vládní koalice, tak zejména poslanci stran opozičních, odstartovali řečnický maraton”. Opoziční polovina sněmovny návrh Senátu vášnivě obhajovala a všem “nechápavým” objasňovala co to naši zemi a její právní řád zle postihne, když návrh nepřijme sněmovna za svůj. A vládní půlka oproti tomu stejně vášnivě obhajovala právní nesmyslnost návrhu.

   Celý ten “maraton” jsme trpělivě vyslechli a ještě jsme se k němu pro jistotu vrátili ve stenozáznamech, abychom vás mohli alespoň ve stručnosti informovat o tom co tam zaznělo před tím nežli sněmovna návrh Senátu hlasováním zamítla. Ale nakonec jsme z těch všech tirád “proti i pro” vybrali jen diskusní příspěvek poslance Jaroslav Foldyny, který dle našeho názoru, nejlépe vystihl to co o takovýchto poslaneckých řečnických exhibicích říkají ti občané, kteří třeba jen náhodou TV přenos ze Sněmovny zachytí a vyslechnou. A ve zkrácené formě vám jej tedy předkládáme, neboť i my jsme v něm slyšeli opravdu upřímná slova ...

   Takže pan poslanec Foldyna: “Pane předsedající, pokusím se říci pár slov, jak ta diskuse pro veřejnost asi vypadá. Myslím si, že určitě veřejnost, která se na to dívá, z velké části nepatří mezi ústavní právníky, nečte analýzy ústavních právníků, ale dívá se na politiku svým selským rozumem a ptá se, co se to v té české Sněmovně odehrává?

   Začnu od konce. Budeme rozhodovat v tajné volbě, protože je demokratičtější než ta veřejná? Předtím tady, podle zvyklostí naší demokracie, dřív volilo prezidenta 200 poslanců a 81 senátorů. A nemyslím si, že je to velmi rozdílná skupina, která dneska chce žalobou napadat prezidenta, a která řekla – my chceme přímou volbu. Tady se tehdy velice plédovalo pro to, aby volby prezidenta probíhaly přímo, nikoli prostřednictvím poslanců a senátorů. Dneska jdete a slyšíte, jak je to špatné, veřejnost že není schopna vybrat, protože dostává různé informace, “fake news” tomu říkají. A takovou dezinformací je možná i to, když přijme senátní výbor rozhodnutí z veřejných zdrojů, tedy třeba z České televize, a to rozhodnutí je pak postaveno na ne zrovna přesných a korektních informacích. To jsou také „fake news“. Já si myslím, že přímá volba je velmi demokratická a že posuzování mandátu podle toho, jestli někoho zvolilo deset nebo dva miliony lidí nemá velkou oporu v logice demokracie.

   Prezidenta České republiky Miloše Zemana zvolilo 2 853 390 hlasů a posledních senátních voleb se zúčastnilo 114 tisíc obyvatel. Kdybych na to šel podobnou logikou a řekl, že mandát senátora získají jen tehdy, když se voleb zúčastní 10 % oprávněných voličů, část republiky by si za tři senátní kola vydechla, zavřeli by, a v Senátu zhasli. To je výsledek, jak to v této chvíli na české politické scéně vypadá. A vypadá to tak proto, že ti, kteří umí “stahovat králíky, dělat dřepy, točit se dokola, běhat do půl těla po pražském náměstí”, dneska chtějí prezidenta pohnat před soud, aby se pokusili získat to, co nezískali volbou, rozhodnutím nezávislého soudu. To je šerá atmosféra, která se tady rodí. Já pro žádnou takovou cestu hlasovat nebudu.

   Takže přátelé, to co odsud vypadne, až se lidi budou dívat na ČT24, o tom si velká část republiky poklepe na hlavu a bohužel zase bude vnímat tu politickou scénu tak, jak ji vnímá, a velká část jich zas nepřijde k volbám, protože řeknou, že je to trapné. Takže moc vám tedy není za co děkovat, páni senátoři, umíte sice – někteří z vás – dobře stahovat ty králíky a máte někteří pěkná těla, když běháte po Václaváku, ale veřejnost dala prostor selskému rozumu, vlastenectví a zdravé politice, kterou dělá Miloš Zeman. Takže děkuji přátelé vám všem, kteří nebudete hlasovat pro to, abychom udělali změnu v naší politice tím, že odsoudíme Miloše Zemana, protože tomuto se nedá v této chvíli věřit, co ti pánové nám přinesli a předvedli. Děkuji vám.” A pan poslanec se za potlesku části Sněmovny vrátil na svoje místo. A my mu za jeho slova můžeme jen zatleskat.

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3307 hl.)
 
Spíše Ano (2100 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1941 hl.)
 
Spíše Ne (2265 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1930 hl.)
 
Neumím posoudit (1932 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13475
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!