Dnešní datum: 30. 09. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

Z ROKU 89 JE HROMADA HNOJE

22. 07. 2019

Generálmajor v.v.  Hynek Blaško

PL - 17.7.2019

   Generál Blaško v Parlamentních listech mluví o Havlovi a vyzývá: "Hledejte viníky !" Říká k tomu: "Odkaz toho, co mělo být motem roku 1989, šíbři obrátili v hromadu hnoje. Bohužel, komentuje přitom nemilosrdně posledních třicet let od pádu komunismu. Zločiny privatizace by však podle něj vyšetřeny být měly, ať už jsou promlčeny, nebo nikoliv. Je třeba znát viníky."Redakční rozhovor:

Redakce: Třicet let od sametové revoluce. Letos však čelí vláda demonstracím a koaliční nestabilitě. Co jsme se v kontrastu k tomuto výročí tento rok zatím dozvěděli o naší společnosti? Co nám schází, co nás trápí?

            Generálova odpověď: "Zajímavá otázka, co nás trápí? Trápí nás toho hodně. Obyčejné lidi trápí, že nejsou plněny sliby, a ty ostatní asi, že nemají takové zisky. A co bychom se dozvídali? Když všichni víme, že v naší společnosti je, jak říkal Havel, blbá nálada. Ideály, za něž lidé na Letné v roce 1989 demonstrovali, už lidé mají. Máme banány, můžeme cestovat, kam chceme, ale jinak je to obraz bídy a utrpení." 

Redakce: Jak nyní vnímat osobnost Václava Havla a jak k němu přistupovat bez přehnané úcty, a přitom se vyhnout urážkám o jeho osobě, která dostává v posledních letech zabrat?

            Generálova odpověď: "Určitě dostává zabrat. Možná to Havel myslel dobře, ale špatným se to stalo. Bohužel byl obklopen lidmi, kteří toho využili, nahrabali si a po nás potopa. Dnes by bylo dobře, kdyby se na to už někdo konečně podíval a řekl, jak to bude řešeno. SPD má návrh, že vlastníci majetku nad dvacet milionů by měli prokázat jeho původ. A pokud nedokáže transparentním způsobem prokázat původ majetku, tak by mu to mělo být zkonfiskováno. Neříkám znárodněno, aby mě někdo nechytal za slovo. Zkonfiskováno, protože ke svému majetku nemohl přijít a nepřišel čistým způsobem. Kolik lidí za celou tu dobu třiceti let bylo těmito šíbry ožebračeno? Kampeličky a další a peněžní ústavy, které se zhroutily a střadatelé nedostali ani korunu? Spousta kauz se táhne podle mne ještě dodneška. Některé ne, protože aktéři byli omilostněni exprezidentem Václavem Klausem. Takže lidé jsou naštvaní, že se to tady pohnulo dopředu takovým způsobem. Odkaz toho, co mělo být motem roku 1989, tihle šíbři obrátili v hromadu hnoje. Bohužel."           

Redakce: komunisté chtějí prošetřit zločiny privatizace a prosadili usnesení, že „privatizaci 90. let provázely excesy, chyby a zločiny“. Lze se s tím tedy podle vašich slov ztotožnit?

            Generálova odpověď: "Zločiny komunismu měly být vyšetřeny krátce po revoluci." 

Redakce: Takže jsme propásli moment, kdy jsme to měli řešit? Jak říkají právníci, všechny činy jsou promlčeny.

            Generálova odpověď: "Jistěže jsou promlčeny, ale mělo by se ukázat na viníky, ať už jsou promlčeny, nebo nikoliv."

 

Redakce: Tedy správný čas jsme prošvihli, ale nebylo by od věci se na to zpětně podívat?

            Generálova stručná odpověď zní: " Ano." 

Redakce: Samotný požadavek na vyšetření privatizace z úst komunistů tedy považujete za legitimní?

            Generálova odpověď: "Přece jen se našel někdo, kdo konečně dokázal prosadit, že se tím bude někdo zabývat. Alespoň z historického hlediska bude na viníky ukázáno a jejich role odhaleny tak, jak se odehrávaly."

Redakce:Takže to má podle vás smysl?

            Generál odpovídá opět stručně: " Ano." 

Redakce: Návrh podala KSČM, co vy na to?

            Generálova odpověď: "A proč by to navrhovali ti druzí? Nikdo jiný k tomu nenašel odvahu, protože by si kálel do vlastního hnízda. Samozřejmě je možné, že se tam objeví jména z jejich prostředí, ale to už je padni, komu padni."

 

Redakce: Letošní evropské volby neznamenaly vítězství euroskeptických stran. Měli bychom se zamyslet nad tím, abychom se přidali k „Západu“, přestali kritizovat a přijali euro? Jsme nevděční vůči starým zemím Evropské unie, jak někdy slýcháme?

            Generálova odpověď: "Odpovídám otázkou: Za co jim máme být vděční? Za to, že nás zatáhli do současné situace? Za to, že si Macron nárokuje vládu Evropské unie společně s Němci? Nebo za co ?"

 

Redakce: Z pohledu Bruselu bychom měli být vděční za spoustu věcí…

            Generálova odpověď: "Podle Bruselu ano, ale myslím, že podle práva těžko."

Redakce: Letos se právě řešilo neuposlechnutí zemí Visegrádské čtyřky ohledně uprchlických kvót. Jak se na to díváte zpětně? Selhali jsme nějakým způsobem, pokud jde o uprchlické kvóty? Mohli jsme něco udělat lépe?

            Generálova odpověď: "My jako republika jsme mohli být tvrdší, protože jsme bývali v područí Rakouska-Uherska, a pokud se nepletu, tak Rakousko-Uhersko žádné kolonie nemělo. To, co se dnes děje, je také důsledkem jejich koloniální politiky, a jestliže tam drancovali, tak ať si to vyřeší. Proč by svoje problémy měli řešit skrze nás? Proč bychom se na tom měli podílet? Oni drancovali přírodní zdroje, obohatili se a nám tedy dají co? Nedají nám nic. Když přijmeme euro, tak v podstatě poneseme celý dluh. Oni si u nás drancují, udělali si z nás kolonii, montovnu, takže od nás vyvádějí obrovské zisky. Nic u nás nezůstává a chtěli by, abychom jim za to byli vděční? To je přece legrační."

                                                           genmjr. v. v. Ing. Hynek Blaško, europoslanec SPD

.....................

Dovětek NP: Je mnoho pravd, které se dnes nerady slyší. Ale to, co říká v tom rozhovoru pan generál, nám říkají také zcela otevřeně i lidé při náhodných setkáních. A říkají to asi i jiným politikům, ale ti jsou k takovýmto slovům ze zásady hluší. Protože pravdu přece znají jen oni, ale nějaký lid ....... ?


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3362 hl.)
 
Spíše Ano (2144 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1979 hl.)
 
Spíše Ne (2307 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1973 hl.)
 
Neumím posoudit (1979 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13744
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!