Dnešní datum: 29. 11. 2023   
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

ČEKÁ NÁS OSUD FRANCOUZSKÉ KOLONIE ?

14. 11. 2018

   I když tomu v naší zemi asi málokdo bude věřit, ještě dnes v 21. století existuje na Zemi už po 165 let klasická kolonie závislá na jiném zcela vzdáleném území. Je jím “Nová Kaledonie”, ostrovní státeček v Tichém oceánu, který zabrali v roce 1853 na Napoleonův rozkaz francouzští dobyvatelé, aby na něm vytvořili trestaneckou kolonii. S chodem času pak na tato ostrovní území přicházeli ve velkých počtech francouzští kolonizátoři a po letech zcela početně převýšili původní obyvatelstvo melanéských Kanaků. A Nová Kaledonie se stala, i přes obrovskou vzdálenost, nedílnou součástí evropské Francie.   Před několika dny nastala situace, která se mohla stát pro Kaledoňany dějinným předělem. velice významným krokem. Pod tlakem tamní veřejnosti bylo vyhlášeno “Referendum o nezávislosti”, které mělo při úspěšnosti změnit francouzský koloniální statut na svobodný stát. Ale v referendu zbytky původního tichomořského národa Kanaků, jak se dalo předpokládat, přečíslili přistěhovalečtí potomci francouzských kolonizátorů. Proti osamostatnění hlasovalo 56,4 % oprávněných voličů. A v Paříži zajásal Macron …….

   Proč se však o tom zmiňujeme, kam tím míříme? V životě lidských společností, i přes jejich odlišnostech, souvisí vše se vším. A mnohé, co se stane v nějaké daleké zemi, se může odehrát i v zemi jiné. My říkáme, že případ Kaledonie je velkým varováním pro každý Evropský stát. Taková budoucnost, jaká postihla nyní Novou Kaledonii, může potkat každou z evropských zemí! V Kaledonii o další budoucnosti rozhodly letité náplavy francouzských kolonizátorů. A Evropa? I do ní již nyní proudí migrující hordy z Afriky, a další se k pochodu na Evropu již v Africe šikují, takže se v nedaleké budoucnosti může stát, že přišlí migranti přečíslí původní Evropany. Jejichž dnešní političtí představitelé nepochopitelně migrujícím hordám “otevírají náruč” a dokonce již zvažují, zda nepovolit migrantům volit do místních zastupitelských i vyšších orgánů. Z našich to již například navrhoval, na pokyn EU, bývalý ministr vnitra Chovanec.

   Podle EU pak by mohlo v Česku žít až 68 milionů lidí, v Německu 274 milionů

Přičemž mezi uprchlíky soustředěnými na hranici prakticky neexistují běženci ze Sýrie, a celém tom davu mají převahu převážně z Pákistánci, Íránci, Alžířané a Marokánci. Kde tedy média vzala ty zprávy o “Syrských uprchlících” opouštějících své domova ze strachu před Asádovými vojáky? Kdo se snaží zamlžovat skutečnost? A nakonec, komu se ty migrující hordy hodí do krámu?

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3917 hl.)
 
Spíše Ano (2597 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2429 hl.)
 
Spíše Ne (2725 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2357 hl.)
 
Neumím posoudit (2556 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16581
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!