Dnešní datum: 16. 06. 2024   
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

TRADICE ? ZRUŠIT, ŠKODÍ UNII !

29. 10. 2018

   Tak opět tu budeme mít Vánoce. Ale Západ bdí a už to jede. Nový vítr, proudící k nám z mocenského centra Evropské unie, již nepřináší jenom “politické a ekonomické instrukce EU” jako doposud, ale už se snaží, za aktivní pomoci tuzemských  mediálních pletichářů, teď rozehnat a vytěsnit z našich myslí i naše staré “společenské a národní tradice”. A pro to je čas předvánoční obzvláště výhodný. Je to čas v kterém se právě staré vžité “tradice klidu a míru” v lidech po celoročním shonu probouzejí, což jsou přece chvíle kdy se dá proti tradicím nejúčelněji zasáhnout.   Není to nic nového, už jsme to jednou prožili. V dobách kdy u nás komunistické nomenklaturní kádry zaváděly “vánoční atrapu” v podobě “dvojjediného Dědy mráze”. který nám měl nahradit po vzoru ruského pravoslaví jak “Mikuláše”, tak “Ježíška”. A tak dnes zas nám pro změnu vítr od západu přináší, jako náhradu za ten “proruský symbol Vánoc” nově  “Santa Clause” s jeho šestispřežím sibiřských sobů. Jen abychom se už konečně od našich dávnověkých křesťanských tradic oprostili a začali myslet unijně.

   Takže naše děti už nemají říkat nějaké básničky sv. Mikulášovi, doprovázenému andělem i řetězem na neposlušné ratolesti harašícím čertem, stejně jako nemají už nikdy žasnout před nastrojeným a rozsvíceným vánočním stromečkem pod nímž je čekají v dárcích od Ježíška všeliká překvapení. To tradiční kouzlo Vánoc s koledami, stejně jako po Novém roce tradice “tříkrálová”, přece nesmí narušovat kouzlo “tržního životního prostředí”, přinášeného nějakými obludnostmi při novém svátku Halloween. Který prý nám plně nahradí “Svátek všech svatých”, lidově nazývaným “Dušičky”, při kterém podle našich tradic lidé přicházejí k hrobům svých blízkých, aby je nazdobili, rozsvítili svíčičku a připomenuli si v tichém zamyšlení své zesnulé členy rodiny. I to nám při Halloweenu přece lépe nahradí to křepčení zle nalíčených skřetů a mátoh. I tak člověku napadá nemá-li to být varováním, připomínajícím nám, že nebudeme-li “poslušnými občánky EU”, může se nám to stát v brzku postojem životně osudným …….

            A jak se k tomu postavíme ? To si již každý musí vyřešit ve svém svědomí každý sám. A rozhodnout zda si zachováme naše staré tradice, nebo přistoupíme poslušně na ta novodobá unijní strašidla. Zkrátka rozhodnout co je dobrem, a co zlem …….


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (4053 hl.)
 
Spíše Ano (2721 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2563 hl.)
 
Spíše Ne (2843 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2506 hl.)
 
Neumím posoudit (2721 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 17407
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!