Dnešní datum: 27. 06. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

KONEC MORÁLKY V ČECHÁCH ?KONEC MORÁLKY V ČECHÁCH ?

19. 07. 2018

   Úspěšný film “Konec vodníků v Čechách” určitě diváky dobře pobavil, ale náš virtuální film na téma “Konec morálky v Čechách” vás pobaví jen těžko. Ten pouze ukáže v plném světle skrývanou tvář naší současné společnosti. Nebude však polemizovat o problematice politické morálky a ani se nebude zabývat nějakou podnikatelskou morálkou založenou na jistém kořistnictví, jakou předvádějí někteří vlastníci tzv. “ubytoven”. Ani se nebude zabývat morálním stavem některých našich menšin. Jen povšechně poukáže na úroveň chování některých částí naší společnosti na veřejnosti. Platí to jak o městských celcích, tak pro venkov.Takže pojďte se s námi podívat na ten film.

   Záběr 1: Místo: Veřejný dopravní prostředek. *** Situace: Tramvaj plná, na několika sedadlech poblíž vchodu se rozvaluje parta teanagerů. Na další zastávce nastupuje paní na níž je vidět, že čeká mimino. Jeden mladík po chvíli váhání vstane aby pustil paní sednout. Na což ti ostatní zareagují pokřikem “co se zvedáš vole, seď ”. *** Nádherná to morálka, co ?

   Záběr 2: Místo: Světelná křižovatka s vyznačeným přechodem.*** Situace: U přechodu stojí stařenka s hůlčičkou a čeká až jí naskočí na přechod zelená. Když naskočí belhá se přes přechod. Ale když je v půli světla se změní a do křižovatky se přiřítí s houkáním naleštěný bourák a na chudáčka babku si mladistvý řidič ještě oknem zařve “co se tu motáš babo”. *** Také krásné, co ?

   Záběr 3: Místo: Řeznictví. *** Situace: U pultu stojí tak osmdesátiletý důchodce. Prodavačka za pultem na něj vyhrkne “co si dáte”? A na jeho odpověď “dal bych si pět těch dietních párků” naň prodavačka houkne “a máte vůbec na to”? *** Rovněž nádhera, co ?

   Záběr 4: Místo: Nemocnice - příjem.*** Situace: Přijíždí sanitka a z té saniťák vyveze vozík se stařenkou jak pápeří, zaveze ji  do prostoru příjmu, tam ji přesune na lavici, předá u okénka papíry a na dotaz místního saniťáka “cos nám to zas přivez ?” odvětí “ale zas materiál, ze kterýho nic nekápne”. *** Inu morálka jak víno. Ale trochu zkyslé. Asi u záchranky mají nedostatek personálu a tak berou kdekoho.*** Takovou chvályhodnou výjimku ale tvoří saniťáci od hasičů, kteří městské záchrance vypomáhají, když u nich “nic nehoří”. To jsou praví profíci.

   Ten film by mohl mít záběrů desítky. Inspirovaly nás k němu se řadou přátel, popisujících situace k nimž se připletli. A ve všech případech se pozastavovali nad tou současnou “pokleslou morálkou společnosti”, v níž je ten pokles zvláště výrazný zejména u mládeže a u mnohých novodobých zbohatlíků, zjevně oplývajících mimo majetku také nepříliš vysokým číslem “i-Q”. A nám se přitom honila hlavami otázka: ***“Co ten morální pokles společnosti vyvolalo ?” Vše ukazuje na to, že to především bylo neuvážené plíživé narušování i rušení všech do té doby platných vžitých i zákonných zásad, přecházejících někdy téměř k anarchii. A také neustálé halasné omílání ochrany svobod a lidských práv. *** A kdy že to začalo?” Ale na to si asi už odpovíte sami …

NÁRODNÍ PROSPERITA - JTh.84


Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2787 hl.)
 
Spíše Ano (1685 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1579 hl.)
 
Spíše Ne (1918 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1696 hl.)
 
Neumím posoudit (1768 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11433
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!