Dnešní datum: 16. 06. 2024   
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

OD FEUDÁLŮ PO SOUČASNOST

25. 07. 2016

   Za každé éry vždy někdo býval “tam nahoře” a ten zbytek “tam dole”. A platívalo, že kdo na vrcholu stál, většinou tam stál i dál, i když se něco v celém systému od základů změnilo. Za feudalismu těmi “tam nahoře” bývali císařové, králové, knížata, “urození pánové”, kteří byli za svá rozhodnutí odpovědni svým majetkem, ale svým způsobem k nim patřila také vybraná část jejich ”oddaných služebníků. A “těmi tam dole”, to byl “lid obecný”.

   To s pádem feudalismu a vznikem demokracií skončilo, “tam nahoře” se ocitli především “profesionální žvanilové = politici”, kteří rozhodovali o všem, ale nenesli za svá rozhodnutí žádnou odpovědnost. A spolu s nimi i mnozí “bývalí” služebníci moci.    V “bolševickém systému” těmi “tam nahoře” bývaly vybrané “nomenklaturní kádry” se svými patolízaly. A naše země se potácela v systému satelitních zemí, metodicky řízených ze SSSR. 

   V naší zemi, která si mocenský systém kádrů nomeklaturních prožívala po řadu desetiletí, dík “sametové revoluci Václava Havla” do hlavního systému pronikla horda disidentských nedouků a politických příživníků nejhrubšího zrna.

Horda, která pod heslem “vše co bývávalo za nomenklatur, to se musí předělat”, a heslem “jedině soukromé vlastnictví je zárukou úspěchu”, v této naší zemi zničila, na co sáhla a nakonec nás zavlekla jako zemi rovnýma nohama do novodobého koloniálního panství západu, v němž jsme nuceni bez omluvy přejímat k našim zákonům jakákoli zákonná rozhodnutí přicházející z Bruselu. A to i tehdy jsou-li to nesmyslné pitomosti !

Po závanu větru Václava Havla, který vypustil do společnosti a rozpoutal tím cyklonu podobný hromadný “privatizační boom” (synonymum pro kolektivní  “rozkrádačku”), již náš vlastní domácí průmysl skoro neexistuje, protože většina zdejších výroben již má cizí majetníky, takže zisky pilně odtékají do zahraničí. A v zemědělské oblasti jsme již dávno ztratili produkční soběstačnost. Zdravotnictví už dávno z hlediska dostupnosti péče pro pacienty ztratilo tu tolik kritizovanou úroveň bývalého zdravotnictví socialistického”, školství se již “vypracovalo” do stavu nad nímž by J.Á. Komenský asi dostal infarkt, a z kulturní oblasti se polehoučku stává bulvár. Ovšem politickou oblast má vláda “pevně v rukách”, hezky v souladu s míněním cca 10% obyvatelstva a demokracie pláče …

Tak co by lidé chtěli. Vždyť už dávno není nouze o banány a můžeme si svobodně cestovat kamkoli po světě. Jen na to mít …

A rezultát k tomu co jste právě dočetli? Nic těžkého. Pravdou je, že nová šlechta která se vytvořila, zpotvořila na co pohlédla a tak jediným řešením je … … … poslat ji co nejdříve k vodě a povolat si nové rozumnější a hlavně čestnější lidi,  zavést přímou demokraci …

                                NÁRODNÍ PROSPERITA

DODATEK : Petr Robejšek ve svém blogu "Proč je masa moudřejší než elity ?" píše:

   "Obyčejní lidé věci nerozumějí. To je nepřiznaný důvod, proč elity všude v Evropě odpírají lidem právo spolurozhodovat – jen aby nepřišly o svůj mocenský monopol. Jejich tvrzení je ale mylné. Správné je demokratické.

   Ale není to tak dávno, co jeden český publicista napsal: ** Pokud se třeba 96 procent národa demokraticky rozhodne, že zakáže homosexualitu nebo vymýtí zrzky, pak je toto rozhodnutí nedemokratické, byť by se k němu dospělo většinovou volbou.** Tvrzení, že to, co je „nesprávné“ je i nedemokratické slyšíme také v souvislosti s tím, že většina odmítá přijetí migrantů nebo další prohlubování evropské integrace. Krátce po referendu, ve kterém Holanďané odmítli asociační smlouvu s Ukrajinou, jsme mohli číst, že by bylo správné zakázat referenda, když se týkají otázek, kterým voliči nemohou rozumět ..."


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (4053 hl.)
 
Spíše Ano (2721 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2563 hl.)
 
Spíše Ne (2843 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2506 hl.)
 
Neumím posoudit (2721 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 17407
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!