Dnešní datum: 23. 04. 2024   
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

JAK TA CHYTRÁ HORÁKYNĚ . . .

05. 09. 2011

   . . . vyřešili naši vládní geniové s definitivní platností problémy soužití dvou různých typů spoluobčanů na Šluknovsku. Jak je vidět ti naši geniové zřejmě opravdu moudrosti mnoho nepobrali. Jinak by věci nemohli řešit tak, jak se rozhodli. Vyřešit všechny problémy daného regionu zřízením další speciální pořádkové jednotky (SPJ), která nás bude ročně stát pouhých 750 melounů! Prý za dané situace je to nejrychlejší a nejracionálnější řešení.


   Takové jednotky tvrdých mužů, většině občanů známé jako „těžkooděnci“, opravdu dokáží zajistit klid a pořádek. Doposud zasahovaly hlavně při velkých fotbalových zápasech, při nichž si někteří fanoušci začali vybíjet své vášně, ale také, tak zvaně preventivně, při různých veřejných shromážděních tzv. „pravicových extrémistů“, když hrozilo nebezpečí, že by mohli ublížit někomu z nepřizpůsobivé menšiny, pro kterého práce je přetěžkým břemenem, jemuž se raději vyhne, kdyby se jim náhodou připletl do cesty s nějakou pálkou či mačetou v ruce. Ale na takové akce se do místa potřeby jednotky většinou přivážela z jejich vzdálené základny. Ovšem to by v případě Šluknovska nebylo to pravé ořechové, protože tam půjde o dlouhodobější působení. A to by ta jednotka mohla zas jinde chybět. Nehledě k tomu, že kdyby se na tom Šluknovsku něco semlelo nečekaně, než by tam ze své základny dorazila, mohlo by se přihodit něco hodně zlého.
   Takže, bez ohledu na to, že policejní i státní kasa pomalu už zacházejí na úbytě, pro zřízení další SPJ se peníze najdou. Na školství či zdravotnictví, kde peníze také nemálo chybějí, ale korunky navíc nejsou. Ovšem pro zřízení nové SPJ, jejímž jediným úkolem bude chránit příslušníky nepřizpůsobitelné menšiny proti rozhořčeným protestům místní majority, se korunky najít musí.
   Vskutku „šalamounské řešení“ vymyslela naše vládní elita. Namísto toho, aby šla po příčinách problémů a snažila se je odstraňovat, řeší dílčím způsobem jen následky. Takže ke krizovým situacím asi bude docházet znovu a znovu. Ale to přece SPJ zvládne. Budou se sice ozývat kritické hlasy, říkající, že přijaté řešení je nesmyslné, ale i o ty se přece nová jednotka dokáže „demokraticky postarat“. Se slovy „drž zobák a zalez, než tě majznem“! A bude klid.  
/F.K./

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3986 hl.)
 
Spíše Ano (2649 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2487 hl.)
 
Spíše Ne (2780 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2419 hl.)
 
Neumím posoudit (2624 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16945
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!