Dnešní datum: 05. 06. 2023   
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Minulost školou i mementem ...

20. 09. 2009

     ... tak to řekl po vzniku Československa v jednom ze svých projevů předseda vlády Antonín Švehla. Škoda, že si na toto heslo nikdo z našich nových polistopadových politiků nevzpomenul. Kdyby si jej ta naše "nová elita" - o které jeden přítel, když je ve společnosti a nechce být vulgární, říká, že jsou to "jelita" - vzala za své, mohlo to s tou naší zemičkou dopadnout docela jinak.     Z minulosti by se mohli poučit o tom, že nějaké nomenklaturní manýry politikům a jejich nohsledům mnoho přízně "lidu obecného" nepřinesou a že ti, kteří se tak říkajíc přes mrtvoly derou nahoru k "trůnu moci", mohou z ničeho nic sletět dolů, sraženi těmi vlastními soukmenovci, pro které je ten "trůn" vysněnou metou. I o tom, že každá chyba i lumpárna se dá na čas zamést pod stůl a zakamuflovat, ale že to nakonec stejně jednou vyleze na světlo boží a že někdo přijde s tím, že je čas účtovat ! A že to platilo i pro ta naše "jelita", to je nasnadě.
     Po některých, které lid s jásotem po listopadu 1989 oslavoval, už neštěkne ani pes a u jiných, které představitelé nového režimu oslavovali jako "kapitány našeho průmyslu", je velká většina našich občanů přesvědčena, že namísto v Jihoafrické republice či na Bahamách a v podobných destinacích by už dávno měli sedět na Borech. A u těch, kteří profesorsky reformovali naši ekonomiku, té jejich údajné genialitě už věří snad jenom oni sami.
     Ale naše minulost je i mementem ! Žel ta naše elita zjevně nedokázala slyšet, co jim minulost říká a před čím varuje. Že není dobré pro zemi i její občany, když vládnoucí kruhy celou zemi lokajsky podřizují diktátu nějakého ideologického giganta jen proto, že jim samým ten gigant přistrčí osobní koryto se zbytky ze své kuchyně.
     A současná situace ? Že naše politická elita je už dávno za vodou a že nějaká světová i místní krize se jich ani nedotkne, o tom není pochyb. A jak jsme na tom teď my obyčejní ? To si každý z nás denně připomíná, když počítá kolik mu v kapse do braní ještě zbývá. A mnozí si lámou hlavu otázkou, co s tím udělat. Pro ty bych měl také jednu radu z naší české minulosti. Vzpomeňte si na pražskou defenestraci z 24. září 1483 ! Což ji tak trochu zmodernizovat, aby se hodila do dnešní virtuální doby ....... ?

/JTh./


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3854 hl.)
 
Spíše Ano (2531 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2363 hl.)
 
Spíše Ne (2674 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2303 hl.)
 
Neumím posoudit (2484 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16209
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!