Dnešní datum: 31. 03. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 950 nalezených)

Virus, který změní svět - část 1.:

26. 03. 2020

Bylo šíření nové infekční choroby vybráno jako dokonalý nástroj, jak restartovat celou světovou ekonomiku?

Mimořádné události mají tendenci nabalovat se jedna na druhou jako sněhová koule. Přesně den poté, co česká vláda 10. března rozhodla o uzavření všech základních, středních a vysokých škol a zákazu konání akcí, kde je více než sto lidí, kvůli epidemii údajně smrtícího koronaviru, se v médiích objevila dosud nejpřesnější a nejpronikavější analýza toho, co se vlastně kolem nás v těchto týdnech a měsících děje. Nevypustili ji z úst žádní slovutní komentátoři, ekonomové ani vědci, strašící lidi, ale dva hokejisté z extraligového Hradce Králové.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Virus, který změní svět – část 2.: Domeček z karet

26. 03. 2020

V předchozích článcích o koronaviru, dvou, které vyšly v březnovém vydání, jsem se věnoval uměle vyvolané a živené panice kolem koronaviru a jejímu potenciálu ovlivnit lokální i globální ekonomiku. Obraty řetězců či lékáren kvůli obavám z koronaviru v Česku vyletěly o desítky, stovky i tisíce procent nahoru – například lékárnám BENU vyrostl pouze v e-shopu obrat o 800 procent. Mnozí obchodníci slavili krátce po sobě dokonce druhé Vánoce. Například co se týče dezinfekčních prostředků, tolik, kolik se jich nakoupilo od ledna do března, se obvykle vyprodá třeba za osm let, přičemž ceny takových antibakteriálních gelů na ruce vzrostly až trojnásobně.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Virus, který změní svět – část 3.: Majitelé

26. 03. 2020

Ve své loňské knize Zmrdztvýchvstání popsal psychoterapeut Petr Knotek s uměleckým jménem Pjér la Šé‘z úzkou skupinu lidí, kterou výstižně nazval Majitelé. Majitel je člen velmi úzké vrstvy takzvané elity, která se postupně vydělila ze zbytku společnosti. Jde o ono pověstné jedno procento lidí, kteří vlastní téměř veškeré bohatství, jež lidstvo během svých dějin vytvořilo a nashromáždilo. Jsou to v podstatě majitelé tohoto světa. Kapitalisté. Dříve byly tyto společenské třídy viditelné, v podobě feudálů či králů, později se ale nižší vrstvy obyvatel emancipovaly a zlepšovaly se jejich životní podmínky. Lidem se to zalíbilo a chtěli se mít stále lépe, až podlehli mylné představě, že si jsou s bohatými rovni a že mohou mít stejně jako oni v životě (téměř) všechno.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Virus, který změní svět – čast 4.: Nová doba

26. 03. 2020

Kdybych byl jeden z Majitelů, jejichž prioritou a smyslem života jsou peníze a moc a kteří lidi považují jen za prostředek ke splnění svých cílů, jakési figurky na šachovnici, udělal bych to úplně stejně. Vybral bych si k tomu nějaký virus běžné chřipky. Prasečí už tu byla, ptačí taky, tak co takhle netopýří? Skvělá volba. Po fiasku s uměle vytvořenými bublinami ptačí a prasečí chřipky by mi ale lidstvo obyčejnou netopýří chřipku už nezbaštilo. Ovšem koronavirus, vyšperkovaný jako COVID-19, to je panečku jiná písnička.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

KAM SE TO VŠE VYTRATILO?

23. 03. 2020

Nostalgická vzpomínka na Civilní ochranu.

   Jako blesk z nebe zasáhl Zemi mikroskopický “koronavirus” a i přes svou nepatrnost rozvrátil během pouhých 70-ti dnů život téměř ve všech zemích světa. A všude po světě, včetně naší republiky, politici a vládní činitelé s hrůzou konstatovali, že na něco takového není zdravotnictví připraveno, že pro případ, kdy by se situace mimořádně zhoršila, chybí nejen nemocniční ambulantní i lůžkové kapacity, ale i ochranné pomůcky pro zdravotnický personál a záchranáře, ale např. i pro policisty, hasiče, personál sociálních zařízení a i pro širší veřejnost.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

CIVILNÍ OBRANA

23. 03. 2020

   Vzhledem k tomu, že Civilní obrana vznikla v letech 1937 kdy hrozilo nebezpečí vzniku II světové války, byla v tomto období zaměřena na ochranu obyvatel a nebyla zařazena pod tehdejší armádu I. Československé republiky. Obyvatelstvo, a i děti ve školách byly připravovány na ochranu před bojovými otravnými látkami k ochraně ochrannými maskami.

   Za II. světové války vzhledem k leteckému napadení byla příprava obyvatel zaměřena na ukrytí v přizpůsobených sklepních prostorech, k hašení vzniklých požárů a poskytování první pomoci.


Číst více... | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kompenzace pro umělce

17. 03. 2020

Nezávislí divadelníci chtějí po vládě kompenzace za ušlý zisk. Nezávislí? Umělci se většinou pohybují na demonstracích proti vládě a najednou chtějí po té samé vladě peníze.Že se ti nezávislí divadelníci nestydí chtít po státu tedy nás všech, kompenzace za ušlý zisk. V této republice se zavřelo tolik fabrik a nikde jsem neviděl žebrat dělníky o peníze. Ti lidé byli "normální" a normálně si našli práci a to třeba i v jiném oboru.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Coronavirus odkrývá pravdu o kavárně

17. 03. 2020

„Andreji, nás nekoupíš! Demisi!“

Podobná hesla vyřvával pražský kavárenský dav v posledním roce, kde se jen dalo. V jeho čele kráčeli ziskuchtiví neziskovčíci, agenti landsmanšaftu, šiřitelé Sörosových ideí, vítači, zkrachovalí (porno)herci, umělci všech ubohostí, devianti a další paraziti přisátí k rozpočtu státu, krajů či obcí. 

   A náhle – kde vzal, tu se vzal, na výlet se vydal pan Coronavirus. S potěšením zavítal i do České republiky, kde zprvu nenarážel na žádný odpor. Pak však došlo k vyhlášení nouzového stavu a začaly se zavírat penězovody.

 


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

POSLUŠNÁ TVRDÁ RUKA ČSSD ZASAHUJE

16. 03. 2020

   V článku “Ministerstvu aktivismu velí Hamáček tvrdou rukou”, zveřejněném na “portálu ASN”, jeho autor Svatopluk Otava výstižně analyzuje situaci, do které naši zem zatahuje ČSSD v čele s “přítelem” Hamáčkem. Uvádí tam své závěry k tomu jak Hamáčkem vedené “Ministerstvo vnitra” provádí nenápadnou přeměnu tohoto našeho ministerstva na bruselskou filiálku “Úřadu na podporu migrace”, oficiálně vystupující jako “Evropský podpůrný úřad pro otázky azylu – EASO”. A připomíná, že tuto přeměnu vlastně zahájil již jeho partajnický předchůdce Milan Chovanec a Hamáček ji nyní už jen zdokonaluje tak, aby obsahově odpovídala cílům “evropského Olympu”. Uvedená instituce v rámci Evropské unie, zabezpečující podle autora článku úkoly tohoto “franko-germánského soustátí”, si dělá ambice na to, aby mohla rozhodovat jak nad sférou ministerstev vnitra, tak i obrany. A našemu “soc-dem” mocichtivému Hamáčkovi by zřejmě takové “sjednocení” obou ministerstev bylo po chuti. Zatím to sice ještě neplatí, ale je otázkou “co přinese čas. Ten dělá v těchto dobách blbosti, že nad nimi rozum zůstává stát …


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Angela označila obyvatele ČR ... - to by si měl každý přečíst

09. 03. 2020

Angela Merkelová označila obyvatele české kotliny za xenofoby a rasisty. Přisadili si i bývalý francouzský „Američan" prezident Hollande a rakouský ministr zahraničí Kurze. Dáma ovšem opominula fakt, že mimo historicky usazených Čechů v této zemi žijí bez problémů Slováci, Poláci, Albánci, Řekové, Italové, Arabové, Vietnamci, Rusové, Ukrajinci, Američané, Angličané, Australané, Mongolové a další národnosti. Navzdory tolik omílanému odsunu zde žijí i Němci.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

JOŽO RÁŽ a jeho postoj Rusko vs. USA

09. 03. 2020

„Já se bojím Ameriky, Rusů ne. Rusko považuji za jistotu,“ tak se slovenský zpěvák Jožo Ráž vypořádal s dalším pokusem 

„Ne,“ odpověděl frontman Elánu jednoznačně na dotaz, zda považuje Rusko za hrozbu, načež moderátor Martin Veselovský návodně kontroval: „Vy nepovažujete Rusko za hrozbu? V Česku je to dost aktuální téma. A proč ne?“ 

Jožo Ráž evidentně neměl s rozvinutím své odpovědi problém: „Já Rusko považuji za jistotu, za „zábezpeku“ toho, že tady máme ještě nějaký pokoj a mír, protože Rusko je dobře vyzbrojené a drží relativně stabilní situaci tady okolo a všichni jsou proti nim.“


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Utajená návštěva v ČR – média mlčí

09. 03. 2020

Koncem minulého týdne navštívila Prahu spolková zmocněnkyně pro migraci Aydan Özoguzová. Zůstala celé dva dny a opakovaně vydírala českou vládu, aby Česko přijalo migranty, se kterými si Německo neví rady a jejichž integraci nezvládá. Tato návštěva byla přípravou oficiální vizity Angely Merkelové, plánované ještě v průběhu jara. Je vidět, že německé vláda, jejímž jménem Özoguzová v Praze jednala, se již zcela neomaleně vměšuje do vnitřních záležitostí ČR, jen aby Merkelová mohla prezentovat 'úspěch' v přerozdělování migrantů.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Americká letecká základna v Mošnově !!!

26. 02. 2020

 V celé oblasti Mošnova se v poslední době renovují mosty a mostky i na zapadlých silnicích, a to za účelem zvýšení jejich nosnosti, i když nejde o vytěžované silniční tahy! Na letišti byl v posledních letech utlumován civilní letecký provoz, rušeny letecké civilní spoje, jako kdyby už je tam nikdo nechtěl a měly uvolnit prostor jinému využití letiště! Alexandr Vondra během svého nominačního projevu na volebním sjezdu ODS o minulém víkendu odpálil doslova bombu, která již zarezonovala i na velvyslanectví Ruské federace v Praze. Ve svém nominačním projevu na pozici předsedy ODS totiž v bodě č. 7 svého plánu navrhl [1], aby na letišti v Ostravě – Mošnově, kde dnes funguje civilní mezinárodní letiště Leoše Janáčka, byla vybudována americké letecká základna. Poláci už mají americkou raketovou základnu Fort Trump, takže Česká republika by mohla mít v Mošnově americkou leteckou základnu Trump Air Force Base.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Pozoruhodná kniha Stanislava Motla!!

26. 02. 2020

   Dostala se mi do rukou pozoruhodná kniha Stanislava Motla, která ve svém podtitulu má napsáno: O tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti Hitlerovi. Tenhle podtitul mne zaujal, a proto jsem se dal do jejího čtení. A aby bylo jasno, kniha nebyla napsána za dob cenzury před rokem 1989, ale v roce 2003. Z knihy jsem si odnesl vedle mnoha poznatků i ten, že jsme byli nejen pro Sovětský svaz nevyčerpatelnou studnicí, ale že i Ti, ke kterým se vždy shlíželo jako k našim spojencům a vzorům, nebyli až zase takovými přáteli, jak by se na první pohled zdálo.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Výklad předsudečné nenávisti

20. 02. 2020

K rukám vážené paní Marie Benešové, ministryně spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti ČR, Praha

v Plzni dne 16.9.2019

Věc: žádost o výklad předsudečné nenávisti a zásadní otázky k jejímu obsahu

Vážená paní ministryně,

dovoluji si tímto obrátit se na Vás se žádostí o pomoc ve věci výkladu zcela nového pojmu předsudečná nenávist, případně s ní souvisejících podpojmů nálepkování a politická korektnost. Neboť ony pojmy stále drastičtěji zasahují do životů statisíců občanů ČR, aniž by věděli, co přesně z hlediska zákona tyto novodobé právní kategorie znamenají.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3192 hl.)
 
Spíše Ano (2034 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1877 hl.)
 
Spíše Ne (2183 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1868 hl.)
 
Neumím posoudit (1865 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13019
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!