Dnešní datum: 27. 06. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

Z VARŠAVSKÉ SMLOUVY DO NATO aneb Z DEŠTĚ POD OKAP

28. 03. 2019

   Mnoho je českých přísloví a hodí se skoro ke každé situaci. Jedno z nich varuje před neuváženými změnami, které ne vždy vedou k lepšímu. Právě takové jsme zvolili pro titulek tohoto textu pojednávajícího o zapojení naší české armády do transatlantické aliance NATO. To přísloví totiž přesně vystihuje pocity z našeho členství v této alianci, jak se nám to jeví teď, po dvaceti letech od vstupu.   Dvacetileté výročí s velkou slávou oslavili na pražském Hradě jak naši nejvyšší představitelé, tak celá řada všemožných světových potentátů. A zazněla přitom spousta bombastických projevů, ale dojem z nich byl žalostný. Byla to jen směska uměle vyšperkovaných oslavných ód, které by se daly shrnout do dvou vět. Z nichž prvá důrazně připomínala, že “naším nepřítelem je Rusko”, a v druhé nás nabádali naši „zaatlantičtí spojenci“ abychom penězi na armádu nešetřili a právě k nim se obraceli při modernizaci naší armády s objednávkami nových zbraňových systémů. Občas člověk měl dojem, že nejde o vzpomínkový akt, ale spíše o nějakou reklamní akci.   

   Bohužel dnes můžeme konstatovat, že většina našich občanů nemá ucelený pojem o tom k čemu nás ta naše „po evropsku přetransformovaná armáda“ vůbec je a čím je nám prospěšná. Řeči o tom, že NATO, jehož je naše prozápadně přetvořená armáda nedílnou součástí, je zárukou naší globální bezpečnosti, jsou jen estrádní recitací básniček ohvězdičkované generality. Dozvídáme se v médiích, co všechno naši vojáci, vyčlenění štábem NATO pro daleké zahraniční mise, dokáží, ale také i to že někteří z nich tam přišli o život - “v boji za naši vlast”. Ale to vše jsou pro obyčejného občana jenom “virtuální obrázky”, které jej mohou potěšit, nebo v tom horším případě dojmout. Nic víc ani nic míň …

   Když v roce 1990 u nás lidé vystřízlivěli z "kocoviny polistopadového textilního převratu", iniciovaného pravděpodobně odkudsi ze západu, domnívala se většina společnosti, že po ukončení existence bývalé “Varšavské smlouvy” a po odchodu Sovětských vojsk z republiky to bude znamenat jediné – nasměrování republiky k neutralitě a politickému systému podobnému Rakouskému či Švýcarskému. Celé toto naše uvažování ospravedlňoval i slib, který daly Spojené státy ústy prezidenta Ronalda Regana Sovětskému generálnímu tajemníkovi KSSS Michailu Gorbačovovi, oznamující, že NATO se nebude rozšiřovat do států z nichž budou sovětská vojska stažena. Jak naivní jsme tehdy byli. Dnes je většině našich občanů již zřejmé, že spolehnutí na vlády západních zemí je silně diskutabilní.

Lidé už si uvědomují, že náš vstup do NATO byl dalším kritickým momentem západem prostřednictvím V. Havla sepsané absurdistické tragédie našeho národa. Pokud NATO zpočátku prohlašovalo, že je jen obranným uskupením zacíleným na obranu a ochranu evropského unijního území a jeho evropských hodnot, již dávno to není, jak dokazují mise na dálném východě i v Africe, pravdou. A lidi se začínají ptát, k čemu nám ti naši “hrdinové” tam v dáli jsou. Ale takové otázky jsou před veřejností v současných časech tabu …

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2787 hl.)
 
Spíše Ano (1685 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1579 hl.)
 
Spíše Ne (1918 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1696 hl.)
 
Neumím posoudit (1768 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11433
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!