Dnešní datum: 25. 06. 2018   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

Z ČESKÉHO PANOPTIKA

13. 05. 2017

Vážení čtenáři !

   V následujících odstavcích vás chceme seznámit s nejpodstatnějšími pasážemi textu “ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA”

   Vládní krize? Nic mimořádného, říká politolog Zdeněk Zbořil. „V zemi, kde novinářský elév je vážen, protože tajně nahrává ministerského předsedu, tentokrát místopředsedu vlády, a je považován za národního hrdinu, se snad nemusíme mravně rozhořčovat,“ uvedl také v dnešním Rozjezdu, ve kterém se podrobně věnuje situacím, které jsme sledovali na české politické scéně v minulých dnech. Mimochodem také podotýká: „Veřejnost ‚je‘ vůbec nezajímá.“    V souvislosti s volbou francouzského prezidenta pak upozorňuje na rétorickou zdatnost Emmanuela Macrona, což může být u politika i nebezpečné. „Když to řeknu trochu dobově vulgárním jazykem naší politiky, on bude umět všechno ‚okecat‘,“ upozornil Zbořil.

    Že je současná vládní krize trapným divadlem, nebo dokonce mezinárodní ostudou? Doktor Zdeněk Zbořil naopak říká: “Nic mimořádného. Trochu mi, jak jsem řekl už minulý týden, tyto události připomínají Gottwaldův pokus o ‚obrození Národní fronty‘ v roce 1948. Tentokrát tedy chce pan Sobotka ‚obrodit‘ koaliční vládu,“ poznamenal politolog. „A pokud jde o vládní krize po roce 1989 – tak on takový ‚sarajevský atentát‘, odstranění Topolánkovy nebo Nečasovy vlády také nebyly akce, na které můžeme být hrdí. Pan Topolánek musel dokonce odejít, mj. i kvůli někým ‚nahranému‘ výroku o Janu Fischerovi, v polovině českého předsednictví EU, ostuda, neostuda, a pan Nečas kvůli své promiskuitě, do které jeho sekretářka dokázala zaplést i Vojenské zpravodajství,“ připomíná Zbořil minulost.

   Zatímco padají silná slova od českých politiků, Zbořil upozorňuje: „Neumím si představit, že by někdo mimo Evropu zaznamenal ‚průběh vládní krize‘ ve větším formátu než něco podobného v Belgii nebo Itálii. Snad ještě v souvislosti s některými balkánskými turbulencemi. Dokonce ani v Polsku, Maďarsku a na Ukrajině se zatím nějaká zpráva o ČR hledá s obtížemi. O zpravodajství z Ruské federace nic nevím, protože mi zmizela možnost sledovat Russia Today a zřejmě bojovníci s hybridními hrozbami na MV ČR už bojují a cenzurují, jak se u nich předpokládá.“

   V souvislosti s vládní krizí je slyšet kritika na různé adresy ze všech stran, pak ovšem připadá v úvahu i otázka, zda na ní nemají podíl i sami ti, kteří dnes kritizují. Sled událostí byl rychlý. Než je probereme postupně, ptáme se, co nejvíc zaujalo Zdeňka Zbořila? „Chtělo by se mi říct, že především to, jak vyhuboval pan Kalousek předsedu vlády, když se rozhodl podat demisi. Potom také to, jak se pan Sobotka pokorně uklonil a hned nadvakrát změnil své názory (pokud je má) a postoje (které dával na odiv). A také mne zaujal triumfalismus všech účastníků nedělních “Otázek Václava Moravce”, dokonce i za poníženého přikyvování předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, opět panu Kalouskovi, který ty “Otázky” vlastně řídil.

   Přesto mne ale nejvíc zaujala rozhodnost předsedy Senátu PČR pana Milana Štěcha, který nám sdělil, že prezident Miloš Zeman je starý a sklerotický a že by měl senát zahájit ústavní kroky k omezení, nebo dokonce zbavení jej úřadu. O den později sice svá slova ustrašeně v ČT zmírnil, ale zpět je v plném rozsahu nevzal. Ještě že víme, že za tímto dlouholetým odborářem mnoho odborářů nestojí a že tento normalizační komunista (podle jeho CV na Wikipedii byl členem KSČ v letech 1979–1989) asi sní o tom, že by Zemana jako druhý nejvyšší ústavní činitel mohl nahradit. Nemyslím si, že by mu to někdo z dnes zmatených v ČSSD slíbil, ale také se mohu mýlit.“

   Vše zavinil Sobotka svým chováním politického adolescenta. Na otázku, kdo za to může? Odpovídá Zdeněk Zbořil jednoznačně. „Samozřejmě to vše zavinil pan Sobotka svým chováním politického adolescenta. Samozřejmě že jej k tomu dovlekli jeho ‚milí a dobří rádcové‘, a proto slíbil, co potom odvolal, odvolal, co odvolal, a slíbil zase něco jiného, jako ten nešťastný král v Pyšné princezně.

    Samozřejmě i ti ostatní, které Babiš svým rozkladem nepřesvědčil, protože mu buď nerozuměli, nebo již byli přesvědčeni dřív, než jim ho doručovatel Hamáček doručil. Ti všichni se rozhodli jít do ‚poslední bitvy‘ s klesajícími preferencemi svých stran a ustoupit nemohou.

  Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka avizoval nejdříve, že odvolá Andreje Babiše, pak se rozhodl pro demisi celé vlády, ovšem když z Hradu zaznělo, že by prezident mohl vyložit ústavu i tak, že jde pouze o demisi premiéra, krok si rozmyslel a odeslal návrh na odvolání vicepremiéra. Vrátil se tak k původnímu scénáři. K názorovým obratům premiéra Zbořil ještě doplňuje: „Vypadá to, že pan Sobotka zapomněl, že podání demise vlády, nebo třeba jen jejího předsedy, je ústavněprávní akt, který má svoje pravidla a nedá se vyřídit dopisem mezi sekretariáty nebo prostřednictvím SMS. Nejde přece jen o hradní ceremoniál, ale o listinnou dokumentaci, přítomnost svědků atd. Také prezidentův argument, že by to za týden nebo po nějaké době zase mohlo být jinak, má svou váhu. Dokonce i kdyby jednal pod tlakem pana Kalouska, který jen objevil příležitost jak sebe i TOP 09 vrátit do politiky, ze které se zdál být samoodejit.“

   Ve čtvrtek prezidentská kancelář podle Zemanových slov nedostala z Úřadu vlády aktuální informace, že premiér demisi nepřinese, a připravila aranžmá v sále včetně novinářů, jako by se demise konala. Sobotka byl evidentně překvapený a pustil se v přímém přenosu do prezidenta. Ten se uprostřed Sobotkovy řeči otočil a odešel ze sálu. Prezident také poněkud úsměvně ukazoval na Sobotku holí, když mu chtěl naznačit, jak si má stoupnout k mikrofonu.

   A jak čte tuto situaci Zdeněk Zbořil? „Jinak než ti, kteří hledají na Miloši Zemanovi cokoli, co by mohlo učinit nedůvěryhodným výkon jeho funkce. Ta hůlka nebyla nic jiného než sezení amerického prezidenta na invalidním vozíčku a ani J. V. Stalin se neurazil, že nevstal a neobjal jej. Pro Milana Štěcha to byl naopak důkaz prezidentovy senility a také jeho neschopnosti vykonávat prezidentský úřad. Kdyby mu prezident nabídl zdvořilostní přípitek, žila by z toho ‚pražská bažina‘ několik let v euforii.“

   A do jaké míry jsme teď svědky hájení zájmů veřejnosti? Nezvrtlo se dění spíš do roviny osobní nenávisti mezi politiky? „To je velmi dobrá otázka, protože je na ni stručná a věcná odpověď. Veřejnost ‚je‘ vůbec nezajímá a čeština má pro to velmi hezké slovní spojení, které si zde, nejsa ministr nebo premiér, nedovoluji použít. Snad kdybych seděl ve Strakovce nebo se pohyboval v kuloárech parlamentu,“ podotýká Zbořil.

---------------------------------

Vyjádření NP: Co k tomu všemu dodat? Je to víc než panoptikum IV. cenové skupiny. A denně to má další a další krkolomná pokračování nad kterými rozum zůstává stát. Vše to je dílem neschopných ale všehoschopných mocipánů, kterým se nechce od koryt a tak dělají co mohou pro to, aby odstranili třeba nekalým způsobem soupeře včetně neposlušného prezidenta. Je to smečka hyen ...


Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2596 hl.)
 
Spíše Ano (1547 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1461 hl.)
 
Spíše Ne (1770 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1564 hl.)
 
Neumím posoudit (1633 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 10571
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!