Dnešní datum: 21. 01. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

VZDĚLÁNÍ, NEBO VZDĚLANOST ?

23. 04. 2018

   Málokdo si dnes uvědomuje, že mezi vzděláním a vzdělaností je velký rozdíl. Že dosažený stupeň vzdělání, a na něj navázané tituly, jsou jen povšechným ukazatelem, kdežto vzdělanost člověka závisí na tom, jak člověk dokáže své vzdělání vylepšovat a potom dál uplatňovat v praktickém životě.

   Bohužel po živelně rozjásaném “listopadu 1989” se oblast vzdělávání, to jest školství, dočkala ne vždy zcela uvážlivých změn. Ve snaze dosáhnout rychle vyšších počtů absolventů středních škol schopných pokračování na školách vysokých, byl novými reformátory iniciován lavinovitý nárůst počtů středních škol gymnasiálního typu a zároveň byly do pozadí zatlačovány klasické průmyslovky a učňovské školství rychle zanikalo.   Ve školách 1. i 2. stupně došlo k výrazným úpravám osnov, do nichž byly zbrkle implantována výuka cizích jazyků, na úkor klasických zásadních předmětů. A i u vysokých škol, zejména u VŠ technického zaměření byl rozsah studia částečně omezován vzhledem ke snižování státem přidělovaných finančních prostředků na provoz. Celkovým výsledkem všech těch reforem, které víc to naše školství deformovaly než posouvaly vpřed, byl následný pokles výsledných znalostí absolventů, žáků i studentů.

   Dnes musíme s politováním ale také konstatovat, že nám zároveň klesala i vzdělanostní úroveň aktivní části naší společnosti a s ní v závěsu i úroveň některých profesí. Byl to vyvoláno mimo jiné i tím, že v novém hospodářském systému kapitalistického typu mnozí podnikatelé, např. v obchodech a službách, začali upřednostňovat zaměstnávání méně kvalifikovaných a tím pádem levných pracovních sil, mnohdy jen spoře zaučených bez odborné kvalifikace, které si navíc často přiváželi ze zahraničí.

   Bylo-li toto vše cílem těch kteří ty reformy iniciovali a organizovali, nebo byl-li to důsledek jejich osobní nedostatečné vzdělanosti i nedostatku empatie, to jednou posoudí budoucí generace. Ale již dnes mnohé ukazuje, že úroveň celospolečenské vzdělanosti upadá. 

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2710 hl.)
 
Spíše Ano (1638 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1539 hl.)
 
Spíše Ne (1869 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1652 hl.)
 
Neumím posoudit (1715 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11123
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!