Dnešní datum: 18. 04. 2024   
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:




Založit nový účet!

VOLBY ? NIKOLI ! PALÁCOVÁ REVOLUCE !

04. 08. 2010

     Když se 25. února 1948 u nás moci chopili ve "jménu lidu" komunisté a vehnali nás do totality v níž měla v rukách "Strana & vláda", byla to jen realizace dlouho předem v Moskvě připravovaného puče !
     Dobře připraveného. Již přijetím "Košického vládního programu", s nímž přijel do Prahy Klement Gottwald a kde byla tzv. "silová ministerstva" [vnitro, armáda, finance] již předem předurčena pro komunistickou stranu [KSČ], bylo rozhodnuto o tom co bude dál.


     Po dlouhá desetiletí nám pak vládla "Strana & vláda". Jen s kratičkým uvolněním v roce 1968 obdobím "pražského jara" - které začalo dnem 5. ledna 1968, kdy se prvním tajemníkem ÚV KSČ stal Alexander Dubček, a které pokračovalo jen do noci z 20. na 21. srpna téhož roku, kdy po zuby ozbrojená soldateska Varšavské smlouvy, v čele s vojáky Sovětského svazu, vpadla na území Československa - až do "sametové revoluce listopadu 1989, v níž bez nějakého velkého odporu představitelé komunistické strany předali moc do rukou Václava Havla a "občanského fóra" [OF].
     S rokem 1990 k nám přišla demokracie. Ale, jak se záhy ukázalo, byla to demokracie v plenkách a ty byly, díky naší nové politické elitě, jak se také brzy ukázalo, nemálo pokálené.
     Již tu sice nevládla "jediná strana", ale o to to bylo ve skutečnosti horší. Protože o moc se přetahovalo hned několik stran, z nichž opravdu plně důvěryhodná nebyla ani jedna z nich. Všem těm stranám šlo především o moc, která jim - a hlavně jejich představitelům - otevře cestu ke státním korytům ! Na tom, co prospěje naší zemi a jejím občanům, představitelům těchto stran zas tak moc nezáleželo. To pro ně bylo podružné !
     Dvě nejsilnější parlamentní vlády střídavě vládly - a občas i společně - a jejich představitelé - a spolu s nimi i představitelé dalších méně úspěšných parlamentních stran, kteří se jak korouhvičky přikláněly jednou k té velké, která právě byla na vrcholu a pak zase k té druhé - se postupně ve svých mocenských pozicích natolik zabydleli, že se začali vzdalovat od životní reality našich občanů. Zkrátka podlehli chorobě moderního "papaláštví". A s tím přišly i první trable. Popularita vládnoucích stran se začala bortit a kritiky jejich představitelů valem přibývaly.
     Naplno to propuklo v čase kdy začaly páně Topolánkovu vládu soužit různé trable a kdy její mediální obraz - a spolu s ní logicky i mediální obraz vládnoucí "ODS" - začaly narušovat nepěkné aféry. Zkrátka tehdy, když na veřejnost začaly pronikat informace o málo chvályhodných problémech vládní strany premiéra Topolánka, které jí cti nepřinášely. Problémy tak závažného charakteru, že se trůn této nejsilnější pravicové strany začal nebezpečně otřásat. Čehož samozřejmě tehdejší opozice páně Paroubkovy ČSSD pohotově využila a výsledkem byl, jak se dalo čekat, pád páně Topolánkovy vlády i jeho odchod z vrcholové politiky.
     Kdo očekával, že "ČSSD" bude po takovém kroku připravena postavit se ke kormidlu, zkrátka hotova ujmout se řízení naší země, byl zklamán. Na něco takového "ČSSD" připravena nebyla ! Takže po zmateném dohadování mezi parlamentními stranami nakonec vyklíčil návrh, aby byla prozatím vláda dočasně nahrazena "uměle sestavenou vládou údajných nestraníků".
     Vládou bylo tedy na čas pověřeno uskupení údajných nestranických odborníků, z nichž ovšem ve skutečnosti většina měla za sebou - až do chvíle kdy v "sametovém rozpoložení" odložili své "rudé knížky" - aktivní minulost v komunistické straně [KSČ]. Výsledkem byla "nadstranická páně Fischerova vláda", na jejíž bedra parlamentní strany shodily všechny problémy zanechané předchozí Topolánkovo garniturou. I ty, které nově vyvstaly v souvislostí s propukající celosvětovou, a tedy i evropskou, ekonomickou krizí.
     Pan Jan Fischer a jeho "narůžovělí melody boys" se tvrdě pustili do díla. Tak jak se od něho očekávalo. Jako dokonalý úředník toho moc nenamluvil a svoji vládní gardu vedl pevnou rukou. A díky rozporům mezi parlamentními stranami i o trochu déle, než se čekalo. A zatímco pan premiér se svou gardou bojoval s propadem naší ekonomiky a řešil otázky dalších restitucí nacisty zkonfiskovaných židovských majetků [jejichž ztráty náš národ nezpůsobil], se politické strany v pozadí připravovaly na předvolební kampaň. Jak ty již dlouho existující, tak ty dvě nové, které byly ještě tak říkajíc v plenkách a o kterých toho ještě naše veřejnost zatím mnoho nevěděla.
     A pak se předvolební kampaň rozhořela naplno. A prim v ní nehrály naše dvě staré nejsilnější strany [ODS a ČSSD], ale dvě strany zcela nové, kterým ještě tak říkajíc "teklo mléko po bradě". Ale a media se kupodivu nejvíce obírala těmi dvěma "novami". Zastavme se nejprve u té o trošičku "starší" [TOP 09], u jejíhož zrodu stál, spolu se starým vládním matadorem panem knížetem Schwarzenberkem, vychytralý "přeběhlík" z "KDU-ČSL" pan Miroslav Kalousek spolu s několika jemu podobnými lidoveckými poslanci.
     Televize při přenosech z jednání poslanecké sněmovny tyto "přeběhlíky" zcela bezostyšně už představovala jako "poslance za TOP 09", ačkoli uvedená strana ještě ani pořádně nebyla na ministerstvu vnitra zaregistrována a ti, které takto patolízalsky televize nazývala "poslanci za TOP 09", byli ve sněmovně jen proto, že v předešlých volbách [kdy "TOP 09" ještě neexistovala] jim dala šanci ke zvolení "KDU-ČSL" !
     A ta druhá, pod názvem "Věci veřejné" [VV] , v čele s publicistou a novinářem Radkem Johnem, se stala středem pozornosti medií stejně tak. I když skoro nikdo nevěděl jaký má vůbec program [ těch pár populisticky naladěných obecných frází mělo jediný cíl: Omámit lákavými nadějemi voliče ! ] lidé v ní však začali vidět "spasitele", podobně jako jej jásající davy po listopadu 1989 viděly ve Václavu Havlovi a jeho Občanském fóru [ OF ].
     A ve všech tištěných mediích obě nově zrozené strany dostávaly mimořádný prostor. Stejně tomu tak bylo i při předvolebních pořadech ve veřejnoprávní televizi "ČT 24", která je okamžitě zařadila do hlavního investigativního pořadu "Otázky Václava Moravce" spolu s dosavadními parlamentními stranami. Na ostatní již dlouho existující [a stejně dlouho zřejmě z vůle mocných medií bojkotované] strany, které se rozhodly vstoupit do předvolebního klání, zbývaly jen časově omezené vedlejší pořady "Volební spektrum" a "Hyde park", uváděné navíc mimo hlavní vysílací časy. Zkrátka ony dvě nové strany v kratičkém čase mediálně téměř převálcovaly dokonce i obě dosavadní hlavní parlamentní strany !
     To se odehrávalo v době kdy lidé už měli toho "zmodernizovaného papaláštví" obou našich velkých parlamentních stran plné zuby.
     Což se samozřejmě v průzkumech veřejného mínění ihned obrazilo poklesem jejich preferencí. Padlo-li někde jméno Paroubek, zapůsobilo to na lidi, jakoby jim někdo ukázal ďábla. A oproti tomu za "ODS" se na obrazovkách objevoval decentní a uhlazený jelimánek pan Petr Nečas, lákající lidi svým rozpačitým úsměvem a dušováním, že se svou stranou udělá vše pro to, aby důsledky ekonomické krize byly eliminovány tak, aby to nikoho moc nebolelo. Což prý by opoziční sociální demokracie nikdy nemohla dokázat.
     A v té době současně, tak jak klesaly preference u ČSSD a ODS, tak u do popředí se deroucích TOP 09 a VV v agenturních průzkumech preference prudce stoupaly !
     A obě tyto strany se také okamžitě do kampaně zapojily v nemalém počtu svými uvážlivými velkoplošnými billboardy a plakáty, což bylo u nedávno vzniklých stran dost překvapující, protože taková kampaň není levnou záležitostí. Takže vyvstává otázka, kde na to dané strany vzaly. Protože z nějakých členských příspěvků to být nemohlo.
     A že ty nové strany, nebo alespoň jedna z nich ["TOP 09" ], nevznikaly zas tak moc živelně, jak to uváděla media, to se záhy u "TOP 09" prokázalo, když panu Nečasovi v jednom televizním rozhovoru "ujela" pusa slovy : "... o tom, že tak by to mohlo být, jsme hovořili již zhruba před rokem, když jsem s panem Kalouskem zvažoval možnost založení nové pravicové strany, která by si získala přízeň těch pravicových voličů, kteří ztratili důvěru v v ODS ..."   
 
A BYLY TU VOLBY !
 
     V nichž se ukázalo, že obě doposud v naší politice dominující strany ODS a ČSSD hodně ztratily. Zjevně tu svou roli zahrála právě ona "negativní kampaň" obou těchto stran a znechucení voličů z ní ! A obě nové, TOP 09 a VV, naopak nepřiměřeně získaly ! A stejně jako ODS a ČSSD ztratily i KDU-ČSL a strana zelených. Tyto dvě poslední se nakonec do sněmovny vůbec nedostaly !
     Takže prostor v poslanecké sněmovně získala jen ČSSD [22,08% - 56 mandátů], ODS [20,22% - 53 mandátů], TOP 09 [16,70% - 41 mandátů], strana komunistů KSČM [11,27% - 26 mandátů] a VV [10,88% - 24 mandátů].
     Kolem 17. hod. soboty 29. května, když se první dílčí volební výsledky dostaly do medií, bylo už jasno, že otázka sestavení vlády bude nemálo problematická. Že zase půjde v každém případě o kompromisní vládu koaliční. A i když podle platných pravidel měla dostat šanci k sestavení vlády na prvém místě vítězná strana, tj. v tomto případě ČSSD, ještě ten samý večer proletěly éterem zprávy o tom, že bez ohledu na pravidla si ODS již s TOP 09 a VV předem dojednávají nějaké své koaliční spojenectví.
     Respektive, jak se hned druhý den, v neděli 30.5.2010, uváděla media, že tyto tři strany si již jen po stránce obsahové upřesňují společné zásady své budoucí vládní politiky ! A vše ukazovalo na to, že asi nejbližší budoucnost nám přinese jen realizaci dlouho předem naplánovaných a až do voleb dobře utajených plánů nejvyšších představitelů ODS ! Protože již současné vystupování představitelů TOP 09 i VV jasně říkalo, že do koalice s ČSSD se nechystají a že již dávno mají předem s ODS dohodnutou jinou cestu.
     Zdá se, že nějaký neznámý stratég ODS, v době kdy se tato strana začala zaplétat do nežádoucích problémů a ztrácela tím pádem před veřejností svoji důvěryhodnost, dospěl k závěru, že bude nutno připravit strategii budoucího protiútoku, který by v případě volebního vítězství ČSSD vytvořil situaci za níž by tato strana nebyla schopna sestavit koalici. Zřejmě také byla přitom vzata v úvahu i skutečnost, že ČSSD, jak už mnohokrát zdůraznila, v žádném případě nepůjde do vlády s komunisty.
     Takže se nejspíš zrodil nápad. Ve vší tichosti potají inspirovat několik vybraných a k "ODS" vstřícných osobností, k vytvoření jedné či dvou nových politických stran - jakýchsi "dceřiných společností", do nichž "zakladatel" převede "aktiva a veřejnosti už známá pasiva, si ponechá na krku sám - a poté nenápadně podpořit svými vlivy v mediích vzestup jejich popularity. A zřejmě tyto strany podpořit také i jinak, především i finančně. Což se také, jak jsme se později dozvěděli, stalo,když jak ODS, tak těm dvěma novým, poslal jeden náš velkopodnikatel nějaké ty miliony na přilepšenou .......
     S předpokladem, že tyto nové strany s nezkalenou minulostí získají ve volbách hlasy těch pravicově zaměřených voličů, kteří byli zklamáni problémy ODS a pak se po volbách ihned s ODS spojí ve vládní koalici, která si své druhé uplatnění určitě najde a tím definitivně zatarasí ČSSD cestu ke vládě i tehdy, kdyby tato strana získala volební vítězství. Zkrátka perfektní a lišácky promyšlená podpásovka. A že tomu zřejmě tak opravdu bylo, to konečně prokázalo i již výše uvedené "uřeknutí" pana Nečase.
     Cílem oné těžko prokazatelné, ale jak se postupně ukazuje velmi pravděpodobné strategie, bylo zřejmě jen to, aby si polistopadoví nomenklaturní "brontosauři ODS" i nadále udrželi své mocenské postavení, bez ohledu na vše to nekalé, co mají ze svého předchozího působení na svědomí ! Volby zřejmě měly být jen jakousi kulisou, která zakryje pohled do zákulisí, aby veřejnost neviděla co se tam kuchtí. Jak řekl jeden můj kamarád : "Všechno to bylo zaranžované s využitím médii a my lidé jsme jim na to zase jen hloupě naletěli. Oni si teď budou dál slastně pochrochtávají u svých dobře naplněných koryt a my si budeme jen utahovat opasky."
     Takže vše ukazuje na to, že to byla jen jakási "palácová revoluce", jejímž cílem bylo zachování moci vybrané elity. A tedy teď už není ničím překvapujícím poslední červnové prohlášení pana premiéra Nečase, že do příštích voleb nehodlá ODS jít samostatně, ale v koalici s TOP 09 ! Což jen potvrzuje, že to opravdu byla ta zmíněná "palácová revoluce". Nu a teď už jen můžeme čekat jak se to definitivně vyvine dál. Jen jedno je už zcela jisté. Budeme mít vládu s níž přijde Nečas ….... !
 
/Anopheles/

Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3982 hl.)
 
Spíše Ano (2647 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2486 hl.)
 
Spíše Ne (2776 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2415 hl.)
 
Neumím posoudit (2620 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16926
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!