Dnešní datum: 20. 02. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

TŘI OSUDNÍ MORAVCOVÉ

26. 06. 2018

   V době 2. světové války jsme tu měli Moravce hned dva, Františka a Emanuela. Oba bývalí legionáři, oba dva pak až do obsazení naší republiky vysocí důstojníci GŠ naší armády. Pplk. GŠ František Moravec byl přednostou zpravodajské služby GŠ; plk. Emanuel Moravec byl velitelem pražského 28. pěšího pluku. Ale charakterově k sobě měli ti dva hodně daleko. Podplukovník F. Moravec byl svědomitým vlasteneckým důstojníkem, kdežto plukovník E. Moravec byl kariéristicky založený pedant. A u obou dvou jejich charakterové vlastnosti později ovlivnily závažně jejich další osudy.   Pplk. F. Moravec, v předtuše dalšího vývoje po Mnichovu, zabezpečil a k převezení připravil se svými spolupracovníky zpravodajské armádní archivy, a po obsazení republiky nacistickými hordami se s těmito důležitými materiály, spolu s několika nejschopnějšími zpravodajci, přesunul za pomoci britské zpravodajské služby do Anglie, kde se připojili k exilovému prezidentovi Edvardu Benešovi. Aby z exilu dál pokračovali ve své zpravodajské činnosti, ve spolupráci na dálku s těmi vybranými zpravodajci, kteří zůstali v utajení doma v podzemním odbojovém hnutí. A tato exilová činnost našich zpravodajců byla později vysoce oceněna nejenom britskou zpravodajskou službou!

   Plk. E. Moravec se hned po Mnichovu a obsazení republiky prospěchářsky “přitulil” k nacistickým okupačním orgánům a protlačil se až k německému státnímu ministrovi pro “Protektorát Čechy a Morava” K.H. Frankovi. Za ten svůj vstřícný kolaborantský přístup k okupantům se nejprve Emanuel stal předsedou nacisty zřízeného spolku Kuratorium, což byla “výchovná organizace” zaměřená zejména na „převýchovu naší české mládeže v německém duchu“. Do Kuratoria byly nacistickým nařízením tehdy mimo různých spolků začleněny i všechny sportovní mládežnické organizace, které měly mladým lidem nahradit zakázaný Sokol, nebo skauting. Zrodilo se Kuratorium, padl Sokol a mnohé skautské oddíly se rozpadly.

   Ale mnozí čeští sokolové se v utajení jednotlivě zapojili do domácího odboje, a stejně tak to udělalo několik vlastenecky spolehlivých skautských oddílů, které v rámci domácího odboje medik Jaromír Klika shromáždil a vytvořil z nich podzemní odbojovou “zpravodajskou brigádu”. Ale tím Kuratoriem kariéra Emanuela Moravce neskončila. Záhy byl nacisty jmenován “ministrem školství a lidové osvěty” v protektorátní kolaborantské vládě. A plně po vzoru nacistického ministra propagandy Dr. Paula J. Goebbelse i náš Emanuel Moravec v tisku a rozhlase s neutuchajícím nadšením propagoval nacistické světovládné myšlenky. Však také jeho služby byly nacisty vysoce ceněny … !

   A jak skončili ti dva váleční Moravcové? František Moravec válku přežil, vrátil se z exilu zpět domů do republiky, ale brzy se, jako navrátilec ze Západu, dostal do konfliktu s poválečnými komunistickými orgány a tak raději utekl, zpět na Západ. Poprvé utíkal před nacisty, podruhé před bolševickými komunisty. Zemřel v exilu 26.7.1966 ve Washingtonu. Emanuel Moravec se sice také konce války dožil a když skončila pokusil se utéct před spravedlností. Ale neuspěl, pátého května 1945 při útěku před trestem za zradu, když bylo jeho auto zastaveno pražskými povstalci v autě na Malostranském náměstí, se sám zastřelil. 

   Pokud jste text dočetli až sem tak se možná v duchu ptáte proč se zde ještě hrabeme v historii, která je dnes už pasé, která už nikoho nemůže zajímat. Ale právě proto se k těmto dvěma osobnostem z minulosti vracíme. Pro poučení těch, kteří nevědí! Jeden z těch historických Moravců, František, může být pro současnou generaci následováníhodným příkladem, kdežto ten druhý, Emanuel, vážným odstrašujícím varováním. A máme ještě jeden důvod pro zveřejnění takového textu. Ona historie nejenomže zanechává pro další generace varovné stopy, ale často se i opakuje. A tak je tomu i v případě jednoho z těch dvou Moravců. Toho Emanuela, nám věčný “Osud” do současnosti poslal v téměř dokonalé “skoro-kopii”, intenzivně balamutící a dle nějakého zadání falešně usměrňující naši současnou občanskou společnost. Ten “Osud” nám jej poslal v podobě jakéhosi nového “svatého Václava”, jenž dokáže lidem umně vymývat mozky skoro stejně úspěšně, jako to dělával za Protektorátu pan “ministr školství a lidové osvěty” Moravec Emanuel. A my říkáme: “Probůh nedejte se od té “skoro-kopie” zblbnout”. Raději vypínejte při jeho pořadech televizor a zapínejte vlastní rozum …….

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28    
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2729 hl.)
 
Spíše Ano (1652 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1552 hl.)
 
Spíše Ne (1881 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1668 hl.)
 
Neumím posoudit (1731 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11213
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!