Dnešní datum: 25. 02. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

TAJEMSTVÍ ZRODU POLITOLOGŮ

09. 12. 2019

   Ti starší z nás, kteří si ještě pamatují tzv. “základní vojenskou službu” kterou prodělával povinně každý fyzicky i mentálně schopný “branec”, a tím pádem tedy si určitě pamatuje i na soudruhy “politruky”, bez nichž se ani jeden vojenský útvar neobešel. A protože to byli u útvarů ti “politicky nejpevněji ukovaní” byli pro tehdejší vládnoucí režim také zárukou, že u útvarů bude výchova branců probíhat v souladu s vládní politikou. A je pravdou, že pro mnohé brance někdy byla účast na politickém školení mužstva (PŠM) vítaným narušením programů únavného pořadového a bojového výcviku i “úklidu rajonů”, protože jej mohli v poklidu hezky proklimbat.   Takoví politruci padli spolu se “lidovou armádou” a v té nové profesionální byli nahrazeni “kaplany”, ale naštěstí ne takovými, o jakých psal ve své knize o Švejkovi spisovatel Jaroslav Hašek. Ale zcela “myšlenka politruků” nezapadla. Pohotově se jí ujaly některé politické strany vytvořily si podobný “orgán” a nazvali je “politology”. A protože v armádě už bylo takové funkční zařazení obsazeno kaplany, obdařili je “celospolečenskou působností”. A strany to měly doma. Politologové se stali, i před svoji zdánlivou nezávislost, stěžejními hlasy svých rodných stran v oblasti jejich propagace a to strany, i když jim po straně také “zasypaly”, přišlo mnohem levněji. Vrchním “apoštolem politologů” se nepokrytě stal pak předseda ODS prof. Petr Fiala, který je v politologické demagogii přímo hvězdou. Sice teď namodralou, ale občas s rudým nádechem ...

   A náš svět posléze “vyspěl” tak daleko, že dnes už pomalu rozhodující silou v našem státě přestává být řádně volbami vytvořená vláda spolu se zvoleným prezidentem, ale ta práva si přisvojují investigativní šiky novinářů a redakčních komentátorů spolu se “vždy k argumentaci připravenými politology”, k nimž se v tichosti, ale zato s důkladným halasem, připojují “vůdčí představitelé” různých ze zahraničí podporovaných neziskových nestátních organizací, naladěných na “žádoucí notu”. A tomu se v poklidu veřejně dál naplno říká “demokracie”. Pozoruhodná to skutečnost, že … ?

                                                                                   NÁRODNÍ PROSPERITA         


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3137 hl.)
 
Spíše Ano (1983 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1832 hl.)
 
Spíše Ne (2141 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1832 hl.)
 
Neumím posoudit (1845 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 12770
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!