Dnešní datum: 18. 08. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

PRODLOUŽENÁ RUKA BRUSELU

16. 04. 2019

   Takovou prodlouženou rukou je bezesporu “Transparency International” (TI), mezinárodní nezisková nevládní organizace bojující proti korupci,  která tento nešvar mlhavě definuje slovy: “je to zneužití postavení k vlastnímu prospěchu”. Tato “mezinárodní nezisková organizace” s celosvětovou působností (!) byla vytvořena roku 1993 v Německu. Zplodil ji, spolu s několika dalšími “experty”, jeden bývalý vyšší funkcionář Světové banky. Dnes “TI” funguje jako sdružení ve více než 80-ti národních pobočkách, řízených mezinárodním sekretariátem sídlícím v Berlíně.   Organizace má pobočku i u nás. Tato pobočka (TIČR), stejně jako zmíněná centrála i všechny další pobočky, své aktivity financuje především z grantů a dotací i dobrovolných darů jednotlivců a firem, a také z výnosů z vlastních činností, například ze “vzdělávacích kurzů”, které organizuje.

   Organizace “TI” ovšem pracuje hezky “v rukavičkách”. Ze země, ve které se zabydlela ji nikdo nemůže kontrolovat, ani usměrňovat! Ale v mezinárodním měřítku má mnohem větší moc, než by se mohlo zdát. Její “chvályhodná zjištění o nějaké údajné korupci”, která zpravidla zamíří “do světa”, mají váhu “jediné pravdy”, proti které prakticky neexistuje obrana. Dá se tedy říci, že je to jakási “veš v kožiše” hostitelského státu. Jednotlivé pobočky pak pod dohledem centrály každoročně vydávají v zemi, kde působí veřejně svůj “žebříček korupce”, který ovšem popisuje jen zjištění vycházející ze “subjektivních dojmů” jejích “pracovníků”, aniž by k tomu byla připojována nějaká průkazná fakta!

   Ovšem pro “mezinárodní politické orgány a soudní instituce” jsou zprávy “TI” natolik silnými argumenty, že si nikdo nedovolí zařadit je mezi poplašné zprávy, nebo nazvat výmyslem. Vyvrátit je téměř nemožné. Žádná pobočka “TI” však nějak aktivně sama po případné korupci nepátrá. Na to mají pobočky mezi místními politiky opozičního ražení své pomocníky, kteří to za vedení pobočky z ideových důvodů rádi odpracují. V případě “TIČR” jsou to jedinci z některých poslaneckých klubů a spolu s nimi zejména pak “Piráti”, kteří jsou zřejmě naší novou “pátou kolonou”. A všichni tito s “TI” spolupracující “milovníci pravdy a pořádku” zjevně postupují podle “zadání” mezinárodního sekretariátu berlínského ústředí “TI”, nejspíš úzce navázaného na bruselské ústředí EU!

   Za přijatelné bychom brali, kdyby se “možnou korupční činností” zabývaly mimo našich vlastních státních orgánů případně i “tuzemské aktivistické organizace”. Ale nezdá se nám správnou skutečnost, kdy nějaká cizorodá organizace, řízená ze zahraničí, u nás provádí skrytě vysloveně “špionážní činnost”, s cílem “zasahovat” do chodu naší státní správy. To pokládáme za zcela nepřípustné narušování suverenity naší země. Vše nám to teď dost připomíná dávné časy tzv. “Bachova absolutismu” z šedesátých let Rakouska-Uherska předminulého století. A musíme se ptát: Proč to naše příslušné státní orgány přehlížejí a nezasáhnou? Mlčí jen proto, aby si to s někým v Bruselu nerozházely ...

NÁRODNÍ PROSPERITA 


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2829 hl.)
 
Spíše Ano (1715 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1609 hl.)
 
Spíše Ne (1948 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1716 hl.)
 
Neumím posoudit (1781 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11598
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!