Dnešní datum: 20. 04. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

PŘÍSLOVÍ UŽ NEPLATÍ ?

15. 10. 2018

   Říkává se “hlas lidu, hlas boží”. A celá řada politiků se tímto příslovím před veřejností velice ráda ohání. Ale platí to přísloví ještě? Když tak zaznamenáváme v médiích výsledky komunálních voleb a všechna ta probíhající povolební jednání o obsazování křesel primátorů nebo starostů, nestačíme se divit, protože nás napadá něco zcela jiného, co to uvedené přísloví zcela popírá. Protože kdo v těch debatách rozhoduje to nejsou výsledky voleb, podle kterých by kandidáti strany, již podpořilo největší procento voličů, mělo mít v městských nebo obecních orgánech, pokud by ještě platilo že “hlas lidu je hlasem božím”, nejvyšší zastoupení, což ovšem v naší zemi už zřejmě neplatí. Protože, jakmile jsou známy výsledky voleb ihned se strany, kterým ten “hlas lidu” naznačil že nepatří mezi prvořadé, pohotově semknou a vytvoří různorodě splácanou koalici, která vítěze zažene do pozadí.   V čase prvé československé vlády Karla Kramáře se tehdejší strany shodly na tom, že podle výsledků jakýchkoliv voleb, tedy od republikových až po místní, bude pro budoucno v čele vždy stát představitel té strany, které lidé daly nejvíce hlasů. Shodli se na tom proto, že ctili zásady demokracie! Jenže dnes, když se všechny významnější i méně významné strany prohlašují za demokratické, něco takového už neplatí. Vždyť je svoboda a nelze tedy bránit někomu, kdo se cítí být tím “hlasem lidu” poškozen, v tom, aby to zkusil nějak “od zadu” zvrátit ve svůj prospěch. Protože dnes přece nejde na prvním místě o tu práci, kterou taková čelní pozice znamená, ale především o možnost být nadřazen nad ostatními lidmi a také za to být patřičně honorován.

   Výrok, jaký pronesl kdysi člen Kramářovy vlády Antonín Švehla, který před tiskem prohlásil, že “za práci pro vlast se neplatí” (a také to do konce života dodržoval. neboť po jeho smrti se v zásuvce jeho stolu nalezly všechny peníze které dostával za svoji práci od státu), ovšem od našich současných politiků zatím ještě v médiích nikde nezazněl. Ale zde, abychom k těm našim politikům byli spravedliví, musíme připomenout, že třeba náš pan prezident i pan předseda vlády, jak je známo, významnou část svých platů zasílají humanitárním organizacím starajícím se o děti v krizových stavech (např. Klokánek), a také se tak možná chovají i další politici.

   Ovšem to, co se nyní děje a dělo následně po vyhlášení výsledků komunálních voleb, je víc než tristní. Byla to jednání prolnutá sobeckou nenávistí a politickou chamtivostí, která s demokracií nemají nic společného. Ta spíše připomínají boje nomenklaturních kádrů “o koryta” v padesátých letech již naštěstí minulého století. Jen tentokrát ty “boje” zatím nekončí tak drasticky “provazem”, jako tenkrát v roce 1952. Ale to neznamená, že bychom jako občané neměli na tím, jak se dnes při svých jednáních politici chovají mávnou rukou a mlčky si jít po svém. a měli bychom si to pamatovat abychom při příštích volbách zase nešlápli vedle ……. !

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2764 hl.)
 
Spíše Ano (1668 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1567 hl.)
 
Spíše Ne (1899 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1683 hl.)
 
Neumím posoudit (1751 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11332
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!