Dnešní datum: 28. 11. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

PRÁVO ŠARÍA – CO BYSTE O NĚM MĚLI VĚDĚT

10. 11. 2020

Šaria. Bude povinné ve školách, nebo SE BUDE považovat za samozřejmou znalost??

Mnoho lidí již slyšelo termín "právo šaría", ale stále je spousta těch, kteří nevědí, co to ve skutečnosti znamená. Primárně se jedná o jakýsi systém islámského náboženského práva pocházející ze 7. století, sekundárně však o právní odvětví, vzniklé pro potřeby chalífátu a upravující vztahy a postavení jednotlivce ve společnosti. Podobně jako u nás trestní a občanský zákoník.1.  Džihád, který je definován jako „svatá válka proti nemuslimům“ je jednou z nejvyšších povinností každého muslima, vůdce i muslimské hlavy státu (chalífa). Muslimští chalífové, kteří odmítají džihád, nejsou způsobilí vládnout, neboť toto odmítání je v rozporu s právem šaría

2.      Chalífem se může stát i takový muslim, který se zmocní vlády silou.

3.    Chalíf nemůže být obviněn ze závažných trestných činů, jako je vražda, cizoložství, loupež, krádež, pití alkoholu a v některých případech i znásilnění.

4.  Určité procento Zakat (prostředky dávané na charitu) musí být každým muslimem vždy poukázáno ve prospěch džihádu.

5.      Chalíf má právo na absolutní a bezpodmínečnou poslušnost. Vždy a bez výjimky je povinností poslouchat příkazy chalífa, a to i v případě, že jsou chybné nebo nespravedlivé.

6.      Chalífem musí být muž, muslim a nesmí to být v minulosti ani v současnosti otrok.

7.      Ostatní muslimové jsou povinni odstranit z vlády chalífa, pokud tento odmítá islám.

8.      Muslim, který se zřekne islámu, musí být okamžitě zabit.

9.      Muslimovi bude podle práva šaría odpuštěna vražda, kterou spáchal na:

·          odpadlíkovi od víry,

·          cizoložníkovi,

·        silničním lupiči. Spravedlivá ochrana ulic a silnic, stejně tak jako zabití z důvodu cti, jsou přijatelné.

10.   Muslim nikdy nedostane trest smrti za vraždu nemuslima (ten totiž není de iure považován za člověka), ale dostane jej za vraždu muslima.

11.   Šaría nepopírá a povoluje otroctví i sexuální otroctví. Majitel nikdy nebude potrestán za zabití svého otroka. 

12.  Šaría povoluje trest smrti ukamenováním, stětím hlavy, amputaci končetin, bičování i za trestné činy hříchu, jakým je např. cizoložství.

13.   Nemuslimové nejsou před zákonem považováni za rovnoprávné s muslimy. Pokud chtějí přežít a zůstat v bezpečí, musí dodržovat stanovená pravidla šaría. Nesmějí si nikdy vzít muslimskou ženu, veřejně ukazovat víno (vztahuje se na jakýkoli alkohol) nebo vepřové maso, provozovat hudbu, recitovat své verše, slavit své náboženské svátky ani pohřby. Je zakázáno stavět nové kostely nebo jakékoli jiné budovy, které by měly být vyšší než mešita. Nemuslimové nesmějí vejít do mešity bez povolení. Nemuslim není chráněn, pokud vede muslima od islámu.

14.  Je považováno za zločin, pokud nemuslim prodává zbraně, které jsou následně používány proti muslimům. Nemuslimové nesmějí proklínat muslimy, nadávat jim a mluvit o nich neuctivě, stejně tak o Alláhovi, prorokovi či islámu, nebo poukazovat na slabá místa muslimů. Naproti tomu však muslimové mohou proklínat nemuslimy, nadávat jim a hanět jejich víru.

15.   Nemuslim nemůže dědit po muslimovi.

16.   Banky musí fungovat v souladu s právem šaría, jinak není povoleno jejich užívání.

17.   Lidé s pracovně nízkou úrovní, jako jsou pouliční metaři nebo průvodci v parní lázni nemohou nikdy svědčit u soudu. Navíc ženy na takto nízkých pracovních pozicích, mezi které patří i profesionální pohřební truchlící, nemohou dostat do péče vlastní děti v případě rozvodu.

18.   Nemuslim nesmí nikdy vládnout, a to ani nemuslimským menšinám.

19.   Za homosexualitu je okamžitý trest smrti.

20.  Neexistuje žádný věkový limit pro uzavření manželství s dívkou. Manželskou smlouvu je možno uzavřít kdykoliv od okamžiku narození dívky a naplnit se může již od 8 let věku dívky. Od 9. roku věku dívky již může být manželem vyžadován po této manželce sex.

21.   Pokud se manželka stává vzpurnou a odmítavou, ruší se tím povinnost manžela starat se o ni. Dále mu to dává právo ji bít a případně ji násilím držet ve společném domově.

22.  Rozvod je pouze a jenom na rozhodnutí manžela. Jeho provedení je velmi snadné, stačí pouze, aby muž prohlásil: „Rozvádím se s tebou“. Rozvod nabývá okamžité účinnosti i v případě, že to manžel ve skutečnosti tak nemyslel.

23.  Neexistuje žádné společné jmění manželů, ani společný majetek. Stejně tak majetek ani smluvní práva manžela nepřecházejí automaticky na manželku po jeho smrti. 

24.   Žena může za určitých podmínek zdědit pouze polovinu toho, co by dědila jako dědic, kdyby byla mužem.

25.   Muž má právo mít až 4 manželky a žádná z nich nemá právo se s ním rozvést, ani když je polygamní.

26.   Věno je dáno rodině dívky výměnou v podstatě za její ženský pohlavní orgán.

27.  Muž smí mít sex s otrokyněmi a ženami ukořistěnými v boji. V případě, že je zajatkyně v tu dobu již vdaná, její manželství je tím zrušeno.

28.   Svědectví ženy před soudem má pouze poloviční váhu než svědectví muže.

29.   Žena ztrácí možnost opatrovnictví, pokud se znovu vdá.

30.   Aby žena dokázala znásilnění, musí k tomu mít 4 mužské svědky.

31.  Po muži, který znásilní ženu (ovšem pozor, pouze muslimku) může být požadováno, aby zaplatil dívce peníze na věno. Pokud zaplatí, není taková žena nadále považována za oběť znásilnění.

32.   Muslimská žena musí mít zakrytý každý centimetr svého těla, který je považován za „awrah“, sexuální orgány. Ne všechny šaría školy umožňují ženám odhalit svou tvář. Mnohé muslimské komunity považují za awrah celé tělo.

33.   Muslimskému muži je odpuštěno, pokud zabije svou ženu ve chvíli, kdy ji přistihl při cizoložství. Oproti tomu opak pro ženy neplatí, protože muž „by mohl být ženatý se ženou, se kterou je přistižen“.

34.  Je povinností muslima lhát, pokud se jedná o tzv. povinný účel. To znamená, že pokud je muslim nucen lhát v zájmu dodržování přikázání islámu, jako je například džihád, nesmí mít žádné pocity provinění nebo hanby s touto lží spojené. Rovněž lhát nemuslimovi není považováno za nemorální, a to v jakémkoli případě.

 

Podle portálu The Guardian, Evropská unie


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3420 hl.)
 
Spíše Ano (2161 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2001 hl.)
 
Spíše Ne (2334 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1990 hl.)
 
Neumím posoudit (2008 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13914
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!