Dnešní datum: 24. 05. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

POMOCNÍK NEBO PODRAZNÍK?

04. 10. 2018

   Když člověk při čtení nějakého textu narazí na termín “politický náměstek”, tak to většinou přejde bez povšimnutí. Těm starším, kteří ještě pamatují tzv. “ předlistopadové časy”, to možná trochu připomene tehdejší “referenty zvláštních úkolů”, kteří bývávali v každé fabrice či instituci jakousi “šedou eminencí”, které se neodvážil oponovat ani ředitel. Ale dnes, když už dávno skončila éra “vlády jedné strany”?    I když éra vlády jedné strany oficiálně dávno skončila, přece jenom se z ní zřejmě něco zachovalo. Již tím, že i v současnosti si, podle výsledků voleb vytvářením povolebních koalic, politické strany rozdělují ministerstva, vzniká situace za které, bez rozdílu, mezi koaličními stranami i přes všechny “koaliční dohody” vytrvává určité napětí a každá z nich se snaží vsunout do vedení ministerstva, které ovládá strana jiná, svého “špiónka”, který bude svou “rodnou stranu” průběžně informovat o dění na ministerstvu. A aby to tak přespříliš někomu nepřipomínalo tu dávnou minulost, dohodly se strany společně na termínu “politický náměstek”, a o tom, že o jeho jmenování na vybrané ministerstvo nerozhoduje ministr, ale strana, která jej tam nasazuje. Řekněte, že vám to opravdu také připomíná ty časy minulé a ty všemocné “referenty ZÚ”? Vezměte si třeba socialistického přítele Pocheho z ČSSD, který, když jej odmítl prezident jmenovat do funkce ministra, se také coby “politický náměstek” zahnízdil na našem ministerstvu zahraničí, kde se podle některých informací choval, jako kdyby mu celé ministerstvo patřilo.

   Je přímo otřesné jak ty naše strany, zas bez rozdílu, jmenovanou “řádnou funkci politického náměstka”, nebo snad “neřádnou”, na svých ministerstvech s přehledem tolerují. A nedivte se tomu. Ona to totiž není jediná funkce s tak podivným charakterem. Ještě tu máme na některých ministerstvech tzv. “státní tajemníky”, jmenované podobným způsobem, nad které rovněž moc ministra nesahá. A dokonce i na předsednictvu vlády také máme “státního tajemníka”, naštěstí zaměřeného jen na “evropské záležitosti”. Ale co se z těchto podivných funkcionářů po jmenování vyklube, zda budou “pomocníky”, nebo “podrazníky”, to nikdo neví. Zatím to však vypadá, že většina těch „náměstků a státních tajemníků“ hraje roli pohádkové „žáby na prameni“. Inu, co dělat. Máme přece demokracii, demokracie jako víno. Ale je trochu nakyslé, co ...?

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2779 hl.)
 
Spíše Ano (1679 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1575 hl.)
 
Spíše Ne (1908 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1692 hl.)
 
Neumím posoudit (1760 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11393
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!