Dnešní datum: 24. 02. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

POKLES UČITELSKÉHO STAVU

02. 10. 2019

   Učitelé u nás odjakživa bývávali nositeli vzdělanosti a kultury, zejména ti, kteří se starali o ty naše nejmenší. Na základech vytvořených již v XVII: století Janem Amosem Komenským stavěly celé generace našich učitelů, a J.A.Komenský byl v tomto směru vzorem i jiným národům. Však se také proto pro něho v Evropě vžil čestný titul “Učitel národů”. Ale s novým věkem, když do systému všeobecného vzdělávání začali “vrtat” novodobí “experti” prosazující  místo výkladu a vysvětlování látky “přetechnizované vyučovací metody”, začal se “učitelský stav” bortit. Většina učitelů, zejména těch mladších změny přijala, zřejmě z vlastní pohodlnosti, za své. Vše co bývalo pro učitele dříve “posláním, to se pro ty současné stalo jen pokleslou “výdělečnou činností”. A podle toho to taky vypadá …   Učitelé kteří dřív v dětech probouzeli a podněcovali zájem o rodnou řeč, i o historickou a kulturní minulost našeho národa, ale také zároveň i o naši současnost, se dnes smiřují s tím, že děti dnes “drmolí” mezi sebou jakýmsi “módním žargonem” plným cizích slov, a minulost našeho národa je pramálo zajímá. A pokud někdo na tuto mezeru ve výchově naší mládeže upozorní, dostane se mu suché odpovědi: “Proč by je učitelé měli ještě dnes  učit nějaké ty nesmyslnosti o nějakém národě. To už je dávno k ničemu. A budou-li to naši mladí přece někdy potřebovat, tak si to najdou na Internetu.” Výsledkem pak je, že dnešní mladé generace v rozhovorech ze sebe “sypou” spousty jalových slov, ze kterých je vidět, že o tom co říkají vůbec nepřemýšlejí. Stávají se tedy z nich pomalu “robotičtí humanoidi” pro které je nějaké vlastenectví marnou zbytečností …

   Ti, kteří dnes řídí naši světovou, evropskou, ale i naši tuzemskou společnost, všechny halasně přesvědčují, že uplatňované změny jsou pokrokem bez něhož bychom nepřežili. Ale pravda je ale jiná. Celý ten “modernismus” je tragickým nesmyslem, který teď z lidí dělá jen “bezduché stádo” ženoucí se jen slepě do mlhavé budoucnosti. Co se musí ještě stát, aby se lidé probudili a stali se opět kultivovanými tvory … ?

                                                                                   NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3135 hl.)
 
Spíše Ano (1981 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1831 hl.)
 
Spíše Ne (2140 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1832 hl.)
 
Neumím posoudit (1845 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 12764
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!