Dnešní datum: 24. 08. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

PODIVNÉ FOBIE MOCNÝCH

22. 01. 2019

   V historii lidstva snad neexistoval “monarcha – diktátor – velký vůdce lidu – spasitel národa”, který by netrpěl nějakou “zvláštní fobií”, založenou na odporu vůči něčemu, či někomu. Takovou fobií trpěl i římský Gaius Julius Caesar [44 let před Kr.] který nepřítele své země viděl v každé jiné zemi, kterou si ještě Řím nedokázal podrobit. Jistou fobií trpěli i středověcí papežové [Martin II. fobií proti husitům; Pavel II. proti králi českému Jiříkovi z Poděbrad], které jejich fobie nutila k vyhlašování “křižáckých válek” proti naší zemi.  A v novověku to byli také A.Hitler a J.V.Stalin, u nichž byla fobií kontinentální mocenská rozpínavost. Ale jistými “fobiemi podobného druhu” jak se ukazuje trpí i dnes nejen někteří evropští mocenští magnáti, ale též různí čelní představitelé politických uskupení. A ve většině případů dopad působení jejich fobie ve svém důsledku přináší výrazné většině postižené společnosti jenom mnohé nežádoucí problémy.   Zdá se tedy, že již jistá nadřazenost jedince nebo nějaké skupiny vytváří příznivé podmínky pro vznik nějaké fobie. Není tedy ničím divným, když v nějaké části společnosti se nějaká fobie lidem zahnízdí v hlavách a začne ovlivňovat veškeré jejich myšlení a činy. A stane-li se to skupině, která významně ovlivňuje veškeré dění, a má také rozhodující vliv na nějaká “spřízněná média”, která začnou tu “fobickou nákazu” úspěšně “očkovat” do povědomí širších vrstev obyvatelstva, začne si společnost sama na sebe “plést bič”. Ta spřízněná média, předem nastavená na “vymývání mozků”, začnou kolem dokola posluchače a čtenáře přesvědčovat o nebezpečí, které je předmětem dané fobie, takže počet “fobií nakažených” narůstá, a ti kteří tu “nákazu” vyvolali, mají otevřenu cestu k svým dalším “problematickým úspěchům”.

   V naší společnosti se jedna taková fobie, nutící zasažené k tomu, aby za nesmyslné a nežádoucí pokládali vše “co bylo dříve”, silně nakazila naši veřejnost po “sametovém listopadu 1989”. A v letech devadesátých, až po dnešek, se nakazila “fobií antikomunismu” značná část exponentů našeho “politického panoptika”, čímž byla vytvořena k převládající politické složce “nekonstrukční opozice”, což začalo znesnadňovat legislativní činnost Parlamentu i dalších státních orgánů. Za současného stavu dnes u nás, jak v politických kruzích, tak v mediálním prostoru řádí především tzv. “rusofobie” a jí nemálo podobná fobie namířená proti Číně.

   Ano, taková je situace. A určité části našeho politického spektra, té opoziční, to zajisté plně vyhovuje. Zejména těm složkám, které si takovou fobii přímo zařadily do svého “programu”. Není to nic divného. Takové opozičně založené politické složky odjakživa velmi rády před veřejností “operují s možným “hrozícím nebezpečím”, které dokáže ve veřejnosti vyvolat neklid a obavy z budoucnosti. Zneklidněná společnost, která je navíc ještě rozdělena podle různých názorových směrů, vždy spíše snadněji podlehne vlivu “neblahých zpráv”, než zprávám příznivým. Což je stav, kterému by se občané neměli poddávat, a věci veřejné, které mohou ovlivňovat jejich život, by měli posuzovat konstruktivně na základě faktů, neboť taková „politická fobie“ je povětšinou jen pouhým výplodem nějak zaujatého člověka, který sice nemá výhradní právo na to aby ovlivňoval celou společnost, ale prospěchářsky se o to snaží. To je naše jediná dobrá rada, kterou můžeme našim čtenářům dát.

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2835 hl.)
 
Spíše Ano (1720 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1612 hl.)
 
Spíše Ne (1950 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1717 hl.)
 
Neumím posoudit (1781 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11615
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!