Dnešní datum: 24. 08. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

NEŽÁDOUCÍ OTÁZKY ?

21. 11. 2018

   V jednom dopise, který k nám doputoval, jsme našli množství otázek zabývajících se problematikou života naší země v tzv. “předlistopadovém období, bez odpovědí ! Už jsme to málem odložili, když jsme si vzpomněli, že nám před nějakým čase došel od kohosi textový nástin článku, který se zabýval právě těmi nezodpověděnými problémy, uvedenými v těch nezodpověděných  otázkách onoho dopisu. I napadlo nás, že spojením obou dopisů dvou neznámých autorů dostaneme text hodný zveřejnění, Tak jsme to zkusili a ono to vyšlo. Zde to máte.OTÁZKY JEDNOZNAČNĚ SMĚŘOVALY K PŘEDLISTOPADOVÉMU REŽIMU

   Na prvním místě se ptaly, zřejmě v reakci na současnou situaci, jak mohli soudruzi před r.1989 vydržovat tak velikou armádu, která nejenom, že hlídala hranice, ale byla kdykoliv připravena pomáhat při živelných událostech i na jakémkoliv úseku hospodářství? A nejenom to.

    Jak mohli postavit továrny v každém městě? Jak jen mohli elektrifikovat a plynofikovat zemi? Jak mohli nastavět vodní a tepelné elektrárny? Jak mohli vybudovat elektrifikované železniční tratě? Jak mohli zajistit levné energie? Jak mohli postavit továrny v každém městě? Jak mohli elektrifikovat a plynofikovat zemi? 

   Jak mohli zajistit levné autobusové spojení do každé vesnice od rána do půlnoci? Jak mohli poskytovat slevy na dopravu pro studenty a pracující? Jak mohli poskytovat pracujícím rekreace na zotavenou zdarma?

   Jak mohli zajistit soběstačnost ve výrobě základních potravin? Jak mohli zajistit, že potraviny byly kvalitní a za rozumné ceny ?

   Jak mohli zajistit opravdu bezplatné školství na všech stupních?  Jak mohli vybudovat školní budovy s tělocvičnami, hřišti a jídelnami? Jak mohli vybudovat pionýrské domy a starat se o aktivity mládeže ve volném čase?

   Jak mohli postavit v každém městě nemocnice a zdravotnická střediska, aby pro všechny občany byla zajištěna dostupná a kvalitní bezplatná zdravotní péče?

   Jak mohli nastavět tolik bytů posměšně nazývaných králíkárny pro lidi, které ale dnes mají hodnotu milionů?  Jak mohli zajistit levné nájmy? Jak mohli vybudovat v obcích vodovody? Jak mohli vybudovat v obcích kina, knihovny, kulturní domy, požární zbrojnice, obchody? Jak mohli postavit zimní stadiony, fotbalové stadiony, sportovní haly, plovárny a jiná sportovní zařízení?

   Jak mohli zajistit, že nebyli bezdomovci? Jak mohli dávat nevratné půjčky rodinám na koupi zařízení a stavbu rodinných domů? Jak mohli poskytovat mladým rodinám nenávratné a novomanželské půjčky?

   Jak mohli zajistit práci všem svým občanům? Jak mohli zajistit, že lidé vydělávali tolik, aby každý mohl vyžít? Jak mohli zajistit, aby se lidé nebáli chodit v noci po městech a vesnicích a cítili se bezpečně.

   A jak mohli toto vše dokázat, a přitom mít vyrovnaný státní rozpočet? Jak je možné, že neměli žádné dluhy?  Jak je možné, že po jejich čtyřicetileté vládě nezbyla republika zadlužená, ale naopak měla po světě pohledávky?”

 

ODPOVĚDI JSME NAŠLI V DOPISE DRUHÉM :

   V tom jsme se dočetli, že na takové otázky existuje jednoduchá odpověď - -  plánovalo se a kontrolovala kvalita. Měli jsme vynikající ČSN, normy, které neměly chybu. Na odborná místa byli vybíráni lidé s patřičnou odbornou kvalifikací, nebo lidé patřičnou   dlouholetou  praxí. Kvalifikace pro dělnické profese se získávala na odborných učilištích, zaměřených na  produkci určitého podniku, a všichni učni již měli předem zajištěná svá místa. Rovněž tak i na středních odborných školách, kde se vyučovala  konkrétní výuka pro jednotlivé obory v  průmyslu.

   Vše se plánovalo na dlouhá léta dopředu a myslelo se na naše další budoucí generace, a jak napsala autorka: “např.já jsem se, jako odborná tisková asistentka generálního ředitele VHJ ČKZ, podílela pouze na pětiletých plánech, na zpracovávání "Hlavních úkolů" a plánů na každou pětiletku.” Tyto plány a úkoly zahrnovaly vše od investic, technického rozvoje,výroby, až po otázky mzdové. Tyto plány a úkoly byly podrobně rozpracovávány a musely se každoročně plnit. Za splnění ročního plánu se dostávali zaměstnanci patřičné prémie, neboli 13 plat.

   A proč to fungovalo za socialismu? Protože jsme měli legislativu založenou na přirozeném právu a každý, kdo se pokusil okrást stát byl náležitě potrestán.Protože stát byl založen na řádné plánovací politice a proto se vědělo, kolik má a bude mít financí za dekádu,měsíc, rok a pětiletku v erární kase. Proto mohl stavět továrny,byty,elektrifikovat,plynofikovat, stavět továrny atd......

   A mladí manželé dostávali stabilizační byty po 10 letech zaměstnání jim ten byt náležel navždy. Dostávali také nenávratné půjčky při uzavření manželství, nebo půjčky bezúročné.

   Nebylo žádné DPH, daně se odváděly podle obratu a to bylo velmi moudré. Bylo méně daní, a proto lidé i svobodněji žili. Nebyly exekuce, měli jsme vlastní banky. DPH  je podle mého názoru jen podvod a z kterého stát nic nemá. Je to jen administrativa navíc a otevřené dveře pro podvodníky. Myslím, že na fingovaném DPH stát mnohokrát doplatil !

   Nejlepší doba, alespoň pro mne, byla v letech 1985-89 , kdy bylo povoleno cestovat na západ /zrušeny devizové přísliby/ a mohlo se začít s drobným podnikáním /živnosti/ a zakládáním a.s. /ETA Blansko/ Byl to začátek éry volné hospodářské soutěže mezi soukromníky a státním sektorem. Bohužel trvala jen krátce a nestačila se uvést v životaschopnost.

   Otázek je mnoho a času málo, tak zase příště. Moc Vás všechny zdravím Věra Ř. 

CO K TOMU JEŠTĚ DODAT ?

   Když se nad tím člověk zamyslí, u řady těch otázek, a hlavně u těch rámcových odpovědí, musí uznat, že je v nich racionální jádro. Ale zároveň se musí ptát proč se mnohé věci i dnes nemohou řešit podobně, když vše ukazuje, že ta řešení byla pro stát, a tedy pro všechny občany, přínosná ……. !

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2835 hl.)
 
Spíše Ano (1720 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1612 hl.)
 
Spíše Ne (1950 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1717 hl.)
 
Neumím posoudit (1781 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11615
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!