Dnešní datum: 31. 05. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

NEODBYTNÝ, NEBO NENAHRADITELNÝ ?

23. 10. 2018

   Kdysi se o neodbytných lidech říkávalo „drží se jak lejno košile“, nebo také „dveřmi jej vyhodíš, oknem vleze zpátky.“ Dnes, v návaznosti na šrumec, který nám po nějaký čas poznamenával jmenování nového koaličního kandidáta pro funkci ministra zahraničí, se nám potvrdilo, že ta přísloví platí dodnes. Jen nám ta nová doba to první přísloví trochu zmodernizovala, takže dnes by po inovaci mohlo lidem, v návaznosti na reálnou situaci, sdělovat „Drží se toho jako Poche koryta“.   A proč ten šrumec vůbec vznikl? Dík tvrdohlavosti jednoho koaličního partnera, který trval zpočátku bezpodmínečně na jmenování svého kandidáta, a to i přesto, že se jednalo o osobnost pohnutého charakteru. A k rozumu přišel až když už se málem schylovalo k pádu vlády samé. Ale teď už konečně máme plnohodnotného ministra zahraničí a původní kandidát na křeslo ministra prý je už ze hry.  Ale je tomu skutečně tak?

   Sice už máme nově plnohodnotného ministra, takže by to mohlo šlapat dobře, protože se přece říká, že nové koště zpravidla dobře mete. Ale pozor, už teď tam zas něco začíná skřípat. Jednak, i přestože nový pan ministr před prezidentem i médii slíbil, že ministerstvo zbaví předchozího kandidáta, který se ještě dřív, než došlo k jmenování pohotově v Černínském paláci zahnízdil jako “politický tajemník”, přičemž však pan ministr zároveň připustil, že si pana Pocheho přece jen asi vezme jako svého externího poradce pro součinnostní otázky s Evropskou unií. Zkrátka nový pan ministr nám začal nějak lavírovat.

   A že zřejmě si ve vládě, jak vzápětí prokázal, hodlá prosazovat, zřejmě podle externích rad pana Pocheho, nějakou svoji individuální nadřazenost nad stanovenou vládní orientací, což prokázal tím, že sotva se na ministerstvu kapánek ohřál, začal v médiích kritizovat předsedu poslanecké sněmovny zato, že se při své služební návštěvě Moskvy setkal a bavil s předsedy obou tamních komor, kteří jsou oficiálně zapsáni v USA v nějakém seznamu “nežádoucích kontaktů”. Tímto setkáním prý náš předseda sněmovny veřejně popřel názorové souznění naší republiky s mezinárodními postoji Evropské unie, jejímiž jsme přece členy.

   Pan ministr by si měl uvědomit, že parlamentní představitelé nejen nejsou jeho podřízenými, ale především to, že o zaměření naší republiky rozhoduje vláda jako celek, s důrazem na názory jak pana prezidenta, tak předsedy vlády. Že ministerstvo není jeho soukromým “pašalíkem” v němž by on určoval podle jakých not se bude vše řídit.

   Tento “zádrhel”, stejně tak jako mnohé další, vychází z toho, že naše politické strany, až snad na dvě nebo tři, se bezostyšně snaží prosazovat především své stranické zájmy, navazující na zájmy Evropské unie a jejích pohlavárů, bez ohledu na prvořadé zájmy naší republiky. A nezdráháme se říci, že od těchto našich “zahnile proevropských stran” jsou to zájmy po jejichž uplatnění tyto strany nečeká od jejich evropských zainteresovaných přátel jen pochvalné poklepání na rameno, ale i nějaký ten “jidášský groš”. A není to v celku nic jiného než konečný důsledek “zbožnění konzumních způsobů života společnosti” a “cílená eliminace jakýchkoliv projevů vlastenectví” …. !

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3236 hl.)
 
Spíše Ano (2063 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1906 hl.)
 
Spíše Ne (2214 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1893 hl.)
 
Neumím posoudit (1889 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13201
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!