Dnešní datum: 30. 09. 2020   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

MÁME DŮVOD OSLAVOVAT?

13. 11. 2019

   Proč oslavovat třeba 17. listopad 1989? Nechci se vyhnout odpovědi, ale nejdřív, než mne kdokoliv začne obviňovat, že jsem nějakým příznivcem dřívějšího režimu, musím podotknout, že jsem byl státní mocí veden jako nepřítel socialistické republiky, vyšetřován jak STB, tak KGB, a nikdy jsem nebyl pionýrem, členem SSM, ani v KSČ.

   Takže k odpovědi. Poválečné období po druhé světové válce, v níž zemřelo 360 tisíc Československých občanů, bylo až do roku 1989 obdobím budování a odstraňování válečných škod po celém Československu. Co zde nezničili němečtí okupanti, to nám tu rozbombardovala americká a anglická letadla zcela zbytečně na konci války, asi proto, aby ochromila budoucí konkurenceschopnost našeho průmyslu. Navíc při bombardování se navýšily o tisíce počty obětí druhé světové války.   Po skončení války v roce 1945, a především od roku 1948 po nástupu komunistů k moci, se opravovaly a stavěly nové fabriky, přehrady, cukrovary, školy, školky, byty, elektrárny, a to i moderní jaderné. Budovala se celá nová města z panelových domů, v Praze se vybudovalo Metro. Vybudovala se i armáda o 220 tisíci mužů. Měli jsme tisíce moderních tanků a letadel, obrněnců a další techniky pro obranu vlasti. Československo bylo schopné vyrobit od jehly, elektrotechniky, automobilů, tanků, letadel, traktorů až po lokomotivy, téměř vše. Zemědělství bylo schopno zajistit soběstačnost ve výrobě kvalitních potravin. Stavěly se nemocnice a porodnice. Měli jsme nejnižší úmrtnost novorozenců na světě. Opravovaly se silnice a stavěly se nové, včetně dálnic. Dnes se nestačí tato díla ani udržovat a silnice 2. a 3. třídy jsou mnohdy ve zcela dezolátním stavu. Stejné je to i u mostů. Naše zdravotnictví a školství patřily k tomu nejlepšímu ve světě. Školy měly úroveň a jejich absolventi měli dobrý zvuk i ve světě. Naši dělníci a inženýři patřili k těm nejlepším. Stavěli elektrárny, cukrovary a všechny možné fabriky po celém světě. K tomu je třeba dodat, že naše výrobky byly ve světě dobře prodejné. O tom svědčí i fakt, že koncem roku 1989 jsme neměli žádné dluhy, ale naopak jsme měli miliardové pohledávky v amerických dolarech u jiných států. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál.

   Je pravdou, že do roku 1985 nebyl dostatek pomerančů, banánů a mandarinek. Ale dobře je nahradila jablka, hrušky, švestky a další ovoce z našich sadů, za pár korun.  Také ještě po válce nebyl asi až do konce 60. let dostatek toaletního papíru. To se jednoduše napravilo výstavbou nové papírny zpracovávající ekologicky papírový odpad. Nebyli tu však bezdomovci, ani drahé a pro mnoho lidí nedostupné bydlení, nebylo tolik sebevražd. Nebyly exekuce atd.

   Proč oslavovat 17.listopad 1989, když dnes těm, kteří mají zájem vědět, jak to doopravdy bylo, je už zřejmé, že změny režimu v zemích východní Evropy v roce 1989 až 1990 začaly dva roky po setkání sovětského prezidenta Gorbačova a amerického prezidenta Regana, kteří zaúkolovali americkou CIA, Sovětskou KGB a zpravodajské složky jednotlivých států, u nás to byla STB, aby připravily převraty v zemích bývalé RVHP. Žádní disidenti na změnách režimů v jednotlivých státech neměli vliv. Snad jen ti, kteří u nás dávno spolupracovali s STB a plnili její úkoly. I ten údajný mrtvý "student Zivčák”, byl příslušníkem STB a měl společně s dalšími za úkol lidi vyprovokovat.

   I musíme se ptát, co nám komedie vydávaná za "sametovou revoluci" přinesla dobrého? Ale abychom byli alespoň v něčem pozitivní, musíme uznat, že pozitivně vnímáme třeba možnost cestování, pokud člověk má dostatek finančních prostředků. Není pravdou, že zde bylo podnikání povoleno až po roce 1989. Podnikání povolili již komunisté v roce 1988 na tak zvané “povolení MNV” a já osobně jsem od roku 1988 podnikal a zaměstnával 4 lidi.

   Zastánci "sametu", při kterém většina komunistických kádrů odhodila své "rudé" knížky, převlékla kabáty a stala se demokraty a dál svým způsobem vládnou, dnes namítnou, že jsme získali svobodu. Ano, na dva roky do roku 1992. Potom se začaly “utahovat šrouby". Ze 165-ti paragrafů trestního zákona za vlády komunistů, po roce 1989 jich už bylo roku 2000 téměř 300, a v roce 2015 jich bylo již 420. Ale dnes jich je údajně 467. Říká se, čím horší vláda, tím více zákonů a také méně svobody. A ono to asi bude opravdu ta nevyvratitelná pravda ...

   V rámci RVHP jsme měli v roce 1989 půl milionu zákonných norem, dnes jich máme od EU dva miliony. Mimo tyto zákony a normy máme další a další zákony a normy. Stále na nás chrlí nové a nové zákazy, příkazy a směrnice. Špiclují nás, odposlouchávají telefony, kontrolují internet, kamery a družice nás sledují na každém kroku, možná i na WC. Jsme vážně více svobodní než před rokem 1989? Za sebe říkám nejsme svobodní.  Technologie, které na sebe lidé vymýšlí, nás přibližují k otroctví. Za jak dlouho přijde čas, kdy přestaneme mít jméno a budeme jen číslem z čipu pod kůží. To už tady bylo v koncentračních táborech, jenže tehdy ještě nebyly čipy a tak to nacisté řešili čísly vytetovanými na předloktí. 

   Od roku 1989 jsme přišli o většinu průmyslu, zemědělství je schopné zajistit vlastní potraviny pro obyvatelstvo jen z 35%, zemědělská půda je zabírána pro stavbu hal velkoskladů ze západu k nám importovaných výrobků, které jim tam doma přebývají, a banky byly prodány “za hubičku", neboť nám prý za to přinesou nevídané “know-how”. Opravdu přinesly. Ve formě poplatků. Do roku 1989 jsme ze svých peněz uložených v bance dostávali peníze z úroků. Dnes jim naopak ve formě poplatků platíme.

   Mocenské složky to je kapitola sama pro sebe, a to doslova. Současná ministryně spravedlnosti označila před několika lety justici za mafii. Zda se zlepšila justice k lepšímu ať si udělá úsudek každý sám. Před rokem 1989 byly zákony jasné, bez možností více výkladů a lidé tak měli možnost lepšího právního vědomí. Policie je počtem příslušníků přibližně na stejné úrovni jako byla před rokem 1989, jen s tím rozdílem, že dříve mělo Československo 15 mil. obyvatelů, zatímco ČR už jich má jenom 10,5 mil. Je lehké si spočítat, zda jsme byli policejním státem před rokem 1989 anebo jsme jím nyní.  Jen pro doplnění, před rokem 1989 neexistovali ani ozbrojení městští policisté. Dnešní policie je brutálnější a jen málokterý z policistů by splnil nároky kladené na dřívější příslušníky SNB. A to jak mentální, tak fyzické.  Armáda, alespoň to, co z ní zbylo, je spíše mocenskou silou na potlačení domácích nepokojů než armádou, která by měla chránit naši zem před cizím nepřítelem. Dnešní armáda je od vstupu civilistů na ministerstvo obrany po roce 1989 zdecimovaná, a jak šel čas za podivných okolností byla i zbavena značné části výzbroje a majetku. Z dřívější slávy jí zůstaly jen vzpomínky.

   Školství je v úpadku a poslední hřebíky do rakve mu zasadilo zrušení celostátních osnov na základních školách, inkluze a nařízení EU, které je v naprostém rozporu s Gaussovou křivkou o procentuálním počtu absolventů majících střední a vysokoškolské vzdělání. Vyrábí se tak, až na výjimky, "vzdělaní hlupáci”.

   Zdravotnictví se jeví jako v pořádku jen tomu, kdo ho nepotřebuje. Chybějí nám lékaři, sestry, léky, ortopedické pomůcky atd. Prodlužuje se doba nástupu na operace i příjezdů vozů rychlé první pomoci. Obvodní lékaři často již pro přetíženost neberou další pacienty, mnohde se za lékařem anebo za zubařem jezdí i mnoho desítek km. Rušily a ruší se nemocnice, porodnice i nemocniční lůžka ... a naše zdravotnictví se přesunuje z rukou státu ... do rukou soukromých. Dříve bezplatné lázně pro postižené děti jsou dnes mnohým dětem méně majetných rodičů prakticky nedostupné.  Zdravotnictví, které patřilo před rokem 1989 ke světové špičce, směřuje k dostupnosti jen pro bohaté, stejně jako v USA anebo v západní Evropě. A tak můžeme pokračovat od resortu k rezortu, od jedné státní instituce k druhé. 

   Třicet let od předání moci komunistů – bývalým komunistům anebo jejich dětem – považujeme za zmar, který byl dovršen naším vstupem do EU a NATO.  Důvod k oslavám tedy skutečně nevidíme ...            

/Pro NP připravil ZŠ/


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3362 hl.)
 
Spíše Ano (2144 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1979 hl.)
 
Spíše Ne (2307 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1973 hl.)
 
Neumím posoudit (1979 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 13744
Transparentní účet

2201714340/2010

Transparentní účet

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!