Dnešní datum: 27. 05. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

KDE JSOU TY ČASY …

13. 03. 2019

   … kdy se náš stát ještě poctivě staral o to, aby se u nás nevyráběly, neprodávaly, a ani nedovážely, závadné nebo nekvalitní potraviny. Mnozí na to ještě dnes asi nostalgicky v duchu vzpomínají. Ano jen v duchu, nebo jen tak říkajíc “mezi svými”. Protože takové připomínky “předlistopadových časů”, pronášené před veřejností, nejsou právě dnes žádoucí. Vždyť vracet se do těch časů by znamenalo omezování po listopadu´89 nabyté “svobody podnikání”, která přece nemůže trpět, aby jí někdo “ruce svazoval” nějakými normami nebo příkazy.   Ale nám to přece jen nedalo a do těch “starých časů” jsme nahlédli. Dohnaly nás k tomu okolnosti, které vyplavaly na povrch ve zprávách o tom, že se k nám bez kontroly dostávalo z Polska hovězí maso velmi “pochybné kvality”, a stejně nedůvěryhodné maso drůbeží. V těchto zprávách zaznělo:

      30.1.2019 Polskem otřásá obrovský skandál. Novináři skrytou kamerou zachytili, jak se tam na jatkách tajně vyrábí maso z nemocných krav a je pak prodáváno nic netušícím zákazníkům.

      1.2.2019 Maso z problematických polských jatek, kde se porážely nemocné krávy, se dostalo i do Česka. Podle ministra zemědělství Tomana šlo o cca tři sta kg hovězího v Praze, Varnsdorfu, Novém Bydžově a Kostelci nad Labem. Jedna zásilka sto kilogramů byla vrácena zpět do Polska. Zasaženo je podle Evropské komise nejméně 14 zemí, unijní úřady zahájily vyšetřování. ** Téměř 300 kilogramů rizikového masa z Polska se dostalo dle informace ze Slovenska do slovenských škol a restaurací. ** V devíti francouzských podnicích se našlo 800 kg zkaženého masa z Polska. Oznámil to francouzský ministr zemědělství Didier Guillaume. ** Hlavní polský veterinář ve čtvrtek přiznal, že Polsko vyvezlo do deseti zemí Evropské unie 2,7 tuny podezřelého hovězího. ** Čeští veterináři obratem zahajují v příhraničních oblastech kontroly masa dováženého z Polska.

      20.2.2019 V hovězím z Polska se našla salmonela.

      28.2.2019 Brusel nařídil ČR ukončit nepřiměřené kontroly polského masa. Česko však podle ministra zemědělství neuposlechne!

      4.3.2019 Veterináři zajistili tunu podezřelého kuřecího masa. Další se na Ústecku šetří. Ze 4515 kilogramů kuřecího masa z Polska, ve kterém může být salmonela, veterináři zachytili zhruba tunu. Dalších 850 kg v Ústeckém kraji se došetřuje, maso bylo mražené, je tedy možné, že se ještě nezkonzumovalo.

 

   Tak to by snad pro informaci už stačilo. Hlavní otázkou teď je jak k takovému stavu mohlo dojít. Odpověď je jednoznačná. Jednak zjevně v Polsku veterinární dohled nad podniky zpracovávajícím maso hospodářských zvířat i drůbeže “silně kulhá”, takže někteří tamní “podnikavci” si začali myslet, že “poctivost se nevyplácí” a teď si koukají bezohledně “namastit kapsu”. A za druhé i u nás zřejmě je “kontrolní veterinární systém” natolik přeliberalizován, že ve skutečnosti plní svou funkci “jen na papíře”.

   A svou odpovědnost za takové situace získala i Evropská unie, zrušením vnitřních hranic unijních států v rámci “Schengenských dohod” a tím pádem také ukončením všech kontrol na hranicích mezi státy unie. Díky čemuž může mezi těmito státy bez jakékoliv kontroly volně putovat cokoliv, od nekvalitních a závadných potravin až po zločince prchající před spravedlností.

   V oněch dnes tak zavrhovaných a neustále z něčeho nekalého obviňovaných “časech předlistopadových” k takovým situacích v oblasti zpracování potravinářských surovin, i jejich dovozu, a stejně i v rámci zásobování obyvatelstva prostřednictvím obchodní sítě, nikdy nemohlo dojít! Především veterinární kontroly byly mnohem lépe organizované a důslednější. A pro všechny potravinářské suroviny i polotovary, a také pro konečné výrobní potravinářské produkty, platily odborně vypracované “Československé státní normy” proti nimž neexistovalo odvolání. A jejich nedodržení bylo přísně trestáno. Pokud pak jde o dovozy, u těch platila kompletní veterinární kontrola, bez které potravinářské produkty i suroviny nesměly překročit hranice. Jsme přesvědčeni, že bychom se k tomu, bez ohledu na to, co si myslí Evropská unie, měli bezpodmínečně vrátit. Bezpečnost a zdraví člověka má větší cenu než bláboly bruselských samozvaných mocipánů.

   Jenomže dnes, v časech “přehnaně zliberalizované svobody“, má hledisko “bezpečnosti člověka” - konzumenta – asi neskonale menší cenu než “osobní zisky” svobodného všehoschopného podnikavce. I to je jeden z “přínosů” našeho členství v Evropské unii. Pro kterou, jak se ukazuje, že i když jiným sama neskonale ráda stanovuje různá absurdní pravidla všeho možného, tak pravidla vycházející z “dílny unijních států” respektovat odmítá. A když se jí nelíbí jak takový “podřízený státeček” chrání své občany a drze provádí bezpečnostní kontroly dovážených produktů, tyto kontroly diktátorsky zakazuje, a za nedodržení zákazu vyhrožuje ekonomickým sankcemi. Což dost připomíná středověké již dávno zaniklé feudální manýry ! Takže by neškodilo jim připomenout, že nejsou “nadlidé”, a jejich denní jídelníček, na měsíc nejméně, postavit na těch “polsky kvalitních” masných surovinách. Aby si panstvo bruselské také samo užilo něco ze života obyčejných lidí ……. !  

NÁRODNÍ PROSPERITA   


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Květen  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2779 hl.)
 
Spíše Ano (1679 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1575 hl.)
 
Spíše Ne (1908 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1693 hl.)
 
Neumím posoudit (1760 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11394
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!