Dnešní datum: 20. 10. 2019   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

HISTORIE ČKD

09. 07. 2019

Přišlo nám do pošty.

   Prvopočátek této společnosti vznikl v r. 1871. Postupně po různých změnách nakonec toho vznikl náš průmyslový gigant, který prožil časy předválečného období, přežil i válku a také přežil i komunistické znárodnění. Všem režimům bylo jasné, že je to hodně lukrativní podnik a každý z režimů ho jen zveleboval. Podnik ČKD vyráběl mimo jiné kolejové vozy, lokomotivy, kompletní vodní elektrárny, vybavení dolů a potravinářského průmyslu, i osobní automobily Praga. Za války pak podnik obsadili fašisté, kteří zde vyráběli zbraně. Po devastaci americkými bombami byl znovu vybudován a znárodněn. Potom se tu také vyráběly kompresory, jeřáby, autojeřáby a tramvaje. Byl to ve své době největší výrobce tramvají na světě!!! V šedesátých létech začal i s výrobou motorů pro zaoceánské lodě. Společnost ČKD prožila století a pořád jen sílila a rostla až .......   Po sametové šaškárně přišla privatizace a to byl konec té velké síly a rozvoje. Novému vedení stačilo pár let na to, aby přivedlo společnost na pokraj bankrotu. Jako dobrá výmluva byla použita ta, že ČKD ztratila pádem RVHP odbytiště. To mi jako chce někdo namluvit, že po zhroucení socialistického tábora už nikdo nechtěl tramvaje? Že dovtedy světoznámá značka najednou neměla komu prodávat? To se, jakože v demokracii všichni vozí v luxusních limuzínách? Století se firmě dařilo v jakémkoliv režimu a najednou přijdou demokrapitalisti a těm se ne a ne zadařit. ČKD měla možnost vyrábět rychlovlaky, vozové soupravy pro metro a další a další potřebné věci, jenže stačilo pár chamtivců, kteří si demokraticky natunelují miliardy a vše je rázem v prdeli.

   Jo, některé pozůstatky se snaží revitalizovat, něco se rozprodalo Němcům a zbytek prostě chátrá. A ČKD je jen jeden z mnoha případů. Kde je náš mohutný zbrojařský průmysl, kde je celý řetězec firmy Slezan, kde jsou naše automobilky a další a další. Každý ví o čem mluvím. No a pak vyleze nějaký náš politický europrdelník na obrazovku a řekne, že komunisti 40 let devastovali naše hospodářství???!!!

Československo bylo jen jako flíček na globusu, ale jeho jméno mělo zvuk v celém světě. Žel s příchodem hrabokracie je u nás slyšet čím dál silněji akorát jen zvuk otrockých řetězů a to jsme pořád teprve na počátku doby chamtivé a čím dál víc bude platit věta, že dobře už bylo.

Chamtivci se můžou třeba potrhat s těmi svými argumenty o moderní době. Můžou ojebávat ze všech sil, přes to si dovolím tvrdit, že i oni vědí, že mám pravdu a o to víc je to smutnější.

                                                                                                                                  /Lupo Anetta/


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2912 hl.)
 
Spíše Ano (1781 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1651 hl.)
 
Spíše Ne (1985 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1745 hl.)
 
Neumím posoudit (1803 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11877
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!