Dnešní datum: 20. 09. 2018   
Stát a hospodářství státu musí sloužit národu. Dnes slouží národ státu a hospo-
dářství. My chceme změnu. My chceme národní stát.
A co Vy ?

******
Strana Národní Prosperita nezodpovídá za obsah příspěvků čtenářů. Vulgární příspěvky, nebo příspěvky, které mohou být v rozporu se zákonem, budou vymazány.
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Informace

Navštivte nás také na Facebooku !

Připojte se k nám na facebooku !

Národní prosperita, © 2009

DALŠÍ ZLODĚJINA ZA BÍLÉHO DNE

08. 10. 2017

Díky velkorysému fušerskému přístupu houfu nových „demokratických vlád“, se naší zemi podařilo „vytvořit“ státní dluh, který zdědí řada nových generací našich národů Naše země se potom v průběhu toho všeho postupně dostávala do poddanství cizích západních států natolik, že dnes jsme téměř skoro bezprávnou jejich kolonií.    Ale i když se zdá, že už začalo platit přísloví říkající, že „tam kde už nic není ani čert nebere“, přece jen se jeden rarach našel. Ono totiž, i když už toho pro kořistnictví na zemi nezůstalo, přece jen něco zůstalo doteďka chamtivým očím novodobých kolonizačních kořistníků skryto …. v zemi!

   Cílem nových kořistníků se staly v zemi skryté zásoby minerálu cinvalditu, specifického druhu slídy obsahující vysoce v průmyslu ceněný prvek lithium! A podle geologů jsou v okolí obce Cínovec v zemi skryty jedny z největších zásob lithia na světě za bezmála 3 biliony korun, za které by se mohl český státní dluh splatit dokonce dvakrát.

A co se stalo? Před časem povolila jedna z našich vlád australské firmě European Metals Holding provádění geologického průzkumu k získání přehledu možností nějaké předpokládané budoucí těžby lithné suroviny. V roli řádného hospodáře by měl náš stát, podle výsledků průzkumů, možnou budoucí těžbu organizovat sám, například prostřednictvím již existujícího státního podnik Diamo, který by mohl případně vytvořit technologické konsorcium s nějakou zahraniční společností, ale jen za podmínek výhodných pro český stát Zkrátka samotná těžba a zpracování lithia by měla zůstat v našich rukách.

   Bohužel naše současná vláda, ve které panuje ČSSD spolu s lidovci, rozhodla jinak. Pouhých 17 dní před volbami, na poslední chvíli, aby se to stihlo, dokud je ČSSD u moci, ministerstvo průmyslu a obchodu ČR podepsalo v Ústí nad Labem memorandum o porozumění s australskou společností European Metals Holding, která tím dostává do ruky garanční mandát na hlubinou těžbu lithia v severočeském Cínovci. Australští těžaři na poslední chvíli dostali tedy od ministra průmyslu bianco šek na privatizaci těžby lithia pod Cínovcem! A megatunel za 3 biliony korun je na světě. Český stát si za ten lithiový národní poklad přitom řekl pro případ budoucí těžby jenom o vytvoření nějakého neurčitého počtu především nekvalifikovaných pracovních míst! A v daném memorandu přitom samotný těžař nabízí českému státu podíl ve své firmě, aby mohl těžbu “kontrolovat”. No to je skandál! Chápete to? Obdarovaný milostivě nabízí dárci možnost zisku jistého podílu ve firmě, která bude těžit ze zdroje darujícího.

   A co si o tom můžeme pomyslet? Že naše země už není Kocourkovem, jak občas z řad lidu zaznívá, ale přímo neskutečným Absurdistánem.

NÁRODNÍ PROSPERITA


Počet komentářů: 41 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Kontakty
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (2650 hl.)
 
Spíše Ano (1588 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (1494 hl.)
 
Spíše Ne (1809 hl.)
 
Zásadaně Ne  (1600 hl.)
 
Neumím posoudit (1670 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 10811
Česká nezávislá televize

Sledujte s námi !

http://ubunturadio.cz/

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!