Dnešní datum: 29. 11. 2023   
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

CÍRKEVNÍ RESTITUCE NEBO DALŠÍ ZLODĚJINA?

01. 06. 2012

   Uznávám potřebu a právo lidí v něco věřit a být ve společnosti lidí podobně smýšlejících. Tomuto účelu dobře slouží církve a to celá staletí. Problém ale je, že představitelé církví brzy pochopili, že lidské víry a někdy až fanatismu se dá lehce zneužít a ještě se dá z víry učinit výhodný byznys. A je jedno, o kterou církev se jedná. Říká se, že římskokatolická církev je největší firmou světa. Já, ač také pokřtěný římský katolík, věřím v boha, ale nepotřebuji k tomu prostředníka, církev. Uznávám, že církev, pokud by se držela toho, co hlásá, a je jedno která z církví by to byla, /všechny tvrdí, že co činí je vždy dobro pro své věřící / bylo by to jistě pro lidi přínosem. Činit "dobro" se však zvrtlo i tak, že stejná církev žehná zbraním dvou válčících stran. Řekl bych však, že honba za majetkem a mocí je především to, co všechny církve světa spojuje.    Hned v počátku 90. let se mezi prvními sápala o majetek v naší republice Židovská obec a požadovala po státu navrácení 201 nemovitostí, které jí údajně v minulosti patřily. Jednou z těch nemovitostí je i 4 podlažní vila v lukrativní části Liberce v Matoušově ulici, jejíž hodnota činila minimálně 30 miliónů korun. Tento dům však v minulosti Židovská obec nikdy nevlastnila. Za okupace v Liberci Němci vypálili židovskou synagogu a stát židům po roce 1945 pronajal v uvedeném domě - Matoušova 21 - dvě místnosti, aby mohli vykonávat své pobožnosti. V těchto místnostech se židé zdržovali do roku 1948, v letech následujících již ne. Proti vydání oněch 201 nemovitostí Židovské obci někteří lidé protestovali, ale asi v roce 1995 odletěl předseda vlády Klaus do Izraele a pomalu ještě letadlo při zpáteční cestě nedosedlo v Ruzyni a již přišel příkaz nemovitosti židům vydávat. Jakou měly nemovitosti cenu – šlo o stovky miliónů či dokonce miliard - nebylo veřejnosti dáno ve známost. Pokud byly nabyty stejným způsobem jako ta v Liberci, tak potěš nás Bůh před restitucemi nynějšími, o kterých se jedná v parlamentu. Pokud je vše tak "křišťálově čisté", jak tvrdí veřejnosti především TOP 09 a někteří další politici, tak se ptám: Proč dodnes není zveřejněn seznam restituovaných nemovitostí? Ten seznam je stejně tajný jako odpověď na otázku kolik platíme do EU a kolik dostáváme po přerozdělování z EU. Dalším státním tajemstvím je seznam církví, které mají být odškodněny a o jaké částky se pro jednotlivé církve jedná. Údajně mají být i "církve", které snad ani neexistují a ani v dřívějším Československu neexistovaly. Není to opět "T U N E L" jak odklonit část finančních prostředků do kapes i mimo církve? Nebude odškodněn i mediím a některým ženám známý "guru" Jára?

   Církevní restituce, tak jak jsou nastaveny, jsou dle mého názoru nastaveny neprůhledně. Obávám se, že národ bude opět okraden polistopadovými zločinci, kteří jak je už i veřejně přiznáváno národ okrádají ročně až o stovky miliard. Strana Národní Prosperita souhlasí s restitucemi, ale na stejné platformě jako platí pro ostatní občany našeho státu. Vraťme to, co bylo zabaveno po roce 1948. Ale bez finanční náhrady. 


Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3917 hl.)
 
Spíše Ano (2597 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2429 hl.)
 
Spíše Ne (2725 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2357 hl.)
 
Neumím posoudit (2556 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16581
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!