Dnešní datum: 04. 10. 2023   
Přihlásit se

Uživatelské jméno:

Heslo:
Založit nový účet!

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 1211 nalezených)

A na smetiště s námi …...

20. 04. 2012

   To bylo pořád řečí, že se konečně vrátíme zpátky do Evropy, když se staneme členem Evropské unie a že budeme zas plnoprávnými občany kulturního světa, který již na nás netrpělivě čeká. A hle, ona ta Evropa na ty sliby nějak pozapomenula. Když se jí to nehodí, tak se to hodí, ale pod stůl.

   Proč ta skepse, ptáte se? To není skepse, to je konstatování vyplývající z reality! Právě teď jsem se dočetl na teletextu, že Švýcarsko se rozhodlo omezit přistěhovalectví hned z osmi východoevropských zemí Evropské unie, mezi které prý patří i ta naše! A hrom do škopku. Široce otevřená náruč Evropy, vítající neoliberalisticky každého cizozemce, jemuž se doma ve vlastní zemi nedobře daří a který se tedy vydá do Evropy, do země snů, v níž se naši místní „domorodci“ o nové příchozí ochotně postarají, se z ničeho nic začíná uzavírat. 


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Podřadní spojte se proti nadřazeným

18. 04. 2012

   Proletáři všech zemí spojte se, anebo "podřadní spojte se proti nadřazeným"? Po pádu "železné opony" v roce 1989 se v Evropě stále více a více vytváří sociální rozdíl mezi občany. Často již od lidí slyším, že nejsou jen "obyčejní lidé a panstvo" jako za komunismu, ale dnes se prý dělíme na "podřadné a nadřazené". Ti "podřadní" se topí v dluzích a každodenních existenčních starostech o sebe a svoji rodinu a ti "nadřazení" - aristokracie, multimiliardáři a politická honorace, kteří vydělávají miliardy často i na státních zakázkách, jsou mnohdy i beztrestní. V České republice, stejně jako v jiných zemích východního bloku, lidé žehrali na rovnostářství, ale po roce 89 jsme spadli do žumpy kapitalismu, umocněné žvaněním o pravdě a lásce. A jakoby to nestačilo, pod rouškou evropanství, globalizace a nového "světového řádu" tito "nadřazení", údajně dle slov republikánského kandidáta na nominaci o prezidentské křeslo USA senátora Paula, vymýšlejí jak nastolit časy, kde by "podřadným" vládli "nadřazení“ stejně neomezeně, jako tomu bylo ve středověku, to znamená pro ně bohatství a moc a pro "podřadné" totalitu a otroctví. Zdá se Vám to nesmyslné? Omyl. Aristokracie a církve celá staletí "pilují" jak lidi ovládat. Otázkou ale je, zda se to dá ještě zastavit. "Nadřazení" - nadnárodní kapitál, nejbohatší židovské rodiny Rockefellerů a další miliardáři, aristokraté včetně církví budou moci díky moderní technice vládnout celému světu. Jejich obrovské možnosti jsou tak velké, aby mohli potlačit veškeré protesty "podřadných". Bičovaný, vražděný, mučený, znásilňovaný nevolník - otrok byl pro aristokrata méně než jeho pes. Myslíte si, že to bude jiné, až se podaří dokončit "nový světový řád"? Jeho strůjci jsou i strůjci EU a tito "nadřazení" se nás snaží přesvědčit, že máme žít dneškem a ne se otáčet do minulosti. Tvrdí to především proto, abychom zapomněli na minulost a nebrali si z ní poučení. Nezapomeňme proto, že naše předky stálo mnoho krve, mučení, utrpení, bolesti a útisku než se jim podařilo zbavit se aristokratických parazitů, kteří žili a své majetky nabyli z mozolů, krve a slz "podřadných". Nezbavujme se jako idioti toho, co pro nás naši předci vytrpěli a vybojovali. Židé čerpají ze své tisícileté historie a berou si z ní poučení. Proto jsou tak úspěšní. Učiňme tak i my. Braňme se snaze o postupné ovládnutí našeho národa "nadřazenými". Bojujme za svoji svobodu, která je čím dál více oklešťována. Bez svobody je člověk otrokem.


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

MINISTERSTVO MYSTIFIKACE A PROPAGANDY NA OBZORU ?

10. 04. 2012

   V každém národě si většina lidí je vědoma, že k bytí národa jest zapotřebí vůdců. A lidé se zpravidla modlí za to, aby se dočkali tak říkajíc "vlády osvícené", pro kterou zájmy země a jejího národa budou vždy na prvém místě. Náš národ ovšem má již celá staletí na své "vůdce" tradiční smůlu. Jen doba první republiky byla zábleskem slibujícím lepší časy. Nic se v tomto směru ale nezměnilo ani po předání moci komunisty jejich postkomunistickým následníkům po roce 1989. Tito jenom dokončují dílo zkázy, ve prospěch nového zahraničního kurátora. Mám dojem, že parlamentní a vládní strany se jen předhánějí v tom kdo z nich vymyslí větší zrůdnost a způsob kterak vyrvat z těla národa co největší kus, jak se co nejvíce zavděčit cizímu panstvu bez ohledu na to jaké to bude mít důsledek pro naše národy a naše budoucí generace. 


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

JSOU STUDENTI PARAZITY?

07. 03. 2012

   Přemýšlel jsem o slovech pana prezidenta Klause, kterými se vyjádřil vůči stávkujícím studentům. Pravdou je, že všichni studenti parazité nejsou, ale mnozí zcela určitě. Po pádu komunismu a nástupu post-komunismu v naší zemi, byl, mimo jiné, vytvořen také „idol mládí“. Díky tomu do důležitých vedoucích funkcí, jak ve státním, tak v soukromém sektoru nastupovali mladí lidé, většinou bez jakýchkoliv předpokladů a zkušeností. Odehrálo se skoro totéž, co proběhlo po "vítězném únoru" v roce 1948, kdy heslo "mládí vpřed" hlásala "mládež nová, mládež Gottwaldova“! Stejně tak nastupovali mladí lidé i do politických funkcí, často doslova ze školních lavic. Mimo jiné i díky tomu jsme dnes tam, kde jsme, to znamená, není jediného odvětví státu, které by dobře fungovalo. Ani školství se to nevyhnulo. Celé školství začalo upadat z mnoha příčin, ale jednou z nich je i fakt, že především díky populistickým krokům, především bossů ČSSD a díky jejich ministrům školství, začal se naprosto nekontrolovaně zvyšovat počet vysokoškolských zařízení i studentů. 


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

VĚČNÝ ALIBISMUS FALEŠNÝCH ZACHRÁNCŮ LIDSTVA !

06. 03. 2012

   Ze všeho, co se za celou historii lidstva odehrálo a čím se předvedli věční zachránci lidstva, ať už si říkají jakkoliv (dnes si třeba osvojují titul „politik“) vychází jediné poznání. Že jsou nejspíš nějakými lidskými mutanty, jejichž hlavními charakterovými znaky jsou mocichtivost, chamtivost a nesnášenlivost vůči všem lidem jiných názorů. Že jsou to individua, která se strašně ráda vydávají za zachránce lidstva a ochránce druhých, i když ve skutečnosti jsou ochotni pěstovat si jen ty, kteří se jim poslušně koří a pomáhají jim ve vzestupu ke společenským a zejména také k materiálním výšinám!   


Číst více... | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

TO JSME TEDY DOPADLI … … !

06. 03. 2012

   Na první pohled se zdáme být suverénní zemí. Ale při bližším pohledu bohužel zjišťujeme, že je tomu trochu jinak. Asi jsme ve svém přístupu k otázce suverenity světovou raritou. Svojí servilností k těm „mocnějším“ určitě. Když to tak sleduji, motá se mi hlavou staré české rčení říkající: „Jeden se někde upšoukne a náš člověk se servilně rovnou podělá.“ Podle reakcí našich vlád na různá rozhodnutí EU, ale i USA a dalších mocností, to na naši republiku sedí jako ušité.

   Vezměme třeba toto. Anglie s Francií oznámily, že přestanou od Íránu odebírat ropu. A již druhý den naše media rozhlašovala do celého světa, že Česká republika se k tomu také připojuje. Nebo pohleďme trochu nazpátek. Kdy se naše vláda, společně s naším "humanistou" Václavem Havlem, pohotově přidala „ke světu“ a ryze servilně schvalovala jak barbarský útok USA proti Srbsku, tak mezinárodnímu právu odporující nezávislost Kosova. A to i přesto, že bylo zřejmé, že pro náš stát je to nevýhodné.


Číst více... | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

CHYBĚJÍ NÁM STÁTNÍCI !

05. 03. 2012

   Začnu trochu neobvykle. S kouskem trpkého humoru, připomínajícího skutečnou příhodu, která se odehrála v časech hluboké totality na jedné pražské Vysoké škole. Kde do pracovny jednoho důstojného pana profesora, který tam právě s pány docenty a asistenty probíral organizační přípravu na studentské obhajoby diplomových prací, bez zaklepání vtrhl všemocný soudruh z "oddělení zvláštních úkolů", rozhlédl se po místnosti a na onoho překvapeného pana profesora vyhrkl svým typickým žargonem podivnou otázku: „Máte státnícy ?“ ..... a zase vypadl pryč. Aby se za chvíli vrátil s dvěma obrazy. S obrazem tehdejšího našeho prezidenta a obrazem nejvyššího představitele země sovětů! Oba hodil před pana profesora na stůl, důrazně připomenul „koukejte si tydle státnícy hned pověsit, je vás na to tady až dost, přijdu si to prověřit“ a vyrazil někam za „další kořistí“.


Číst více... | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Galavečer Český lev 2011 – Lucerna 3. 3. 2012

05. 03. 2012

   Jen ze zvědavosti, abych si ověřil svůj odhad, zapnul jsem si televizor na vyhlašování výsledků nominací Českého lva 2011. Předpokládal jsem, že i přes, dle mého názoru, ubohé pokusy pana Havla o umění, jistě bude oceněn. Samozřejmě, Českého lva získal za scénář filmu Odcházení.

   Pan Havel ještě před smrtí natočil na účet státní kasy „dílo Odcházení“, dle mého názoru i názoru mnohých jiných, hroznou matlaninu. Celá ta „událost“ připomněla pohádku Císařovy nové šaty. Všichni dvořané i dvořenínové volali …“to jsou krásné šaty“ i když císař byl nahý.

   Zajímalo by vás, jak jsem mohl odhadnout, že Havlovo dílo vyhraje? Je to jednoduché. Pamatuji si, jak v počátcích pěvecké soutěže Bratislavská lyra, v době, kdy podle státní propagandy byli Američané a západní Němci imperialističtí vrazi a naši nepřátelé, bojovali Američané ve Vietnamu a vyvraždili vesnici Mi-Lai. Samozřejmě se hned objevil náš říťolezec a napsal píseň Mi-Lai, kterou zpíval tuctový zpěvák Ivo Heller. Byla to stejná matlanina, jako dle mého názoru, film Odcházení. A Ivo Heller byl samozřejmě vítězem. Za ním skončili takoví zpěváci jako Karel Gott nebo Waldemar Matuška. Talentovaní nedosáhnou ohodnocení, protože se vždy najde nějaký packal, který je díky „politickým důvodům“ upřednostněn a to i přesto, že se nad jeho „dílem“ chce zvracet.

Takže nic nového pod sluncem.


Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

DALŠÍ LŽI O MULTIKULTUŘE

27. 02. 2012

   Před několika dny bylo zveřejněno, že na území našeho státu žije legálně asi 425 tisíc cizinců a o dva dny později uvedla televize, že dalších 400 tisíc cizinců žije u nás nelegálně. Podle "pravdoláskařů a bruselských řiťolezců" i milovníků multikultury a státní propagandy, jsou cizinci žijící na našem území pro naše národy a naši zemi životně důležití. A to především k naplňování důchodového účtu pro naši stárnoucí populaci. Údajně jedině cizinci mají dostatečnou schopnost reprodukce, zatímco naši mladí tuto schopnost ztrácejí. To, že se rodí méně dětí, samozřejmě ohrožuje národ v samé jeho podstatě, ale nelze to řešit tak, jak to řeší, a možná záměrně, státní moc od roku 1990. Příčin klesajícího počtu dětí je celá řada, ale jsou řešitelné.

   Dnes mne však jako blesk z čistého nebe zasáhla zpráva, že za rok 2011 vznikl deficit na důchodovém účtu více než 39 miliard Kč. Jak je to možné? Nestačí nám množství cizinců, kteří zde žijí? Je jich zde snad málo? Cizinci legální i ti nelegální ve svém součtu dle veřejných zdrojů, již tvoří téměř 10% veškerého obyvatelstva. Máme jich zde snad mít 50 a více %? Při stávajícím stavu porodnosti by se pak mohli Češi stát ve svém státě menšinou. Přitom je pravdou, že zde žijící cizinci nikdy nebudou bezpečnou zárukou lepší budoucnosti našich národů! A nikdy ani nebyli! Každý národ má povinnost se o svou prosperitu starat sám, a pokud spoléhá na jiné, bývá to začátek jeho konce. Otázkou je, zda to není záměr oslabit a vytlačit naše národy z historicky vybojovaného a obsazeného území. To už tu jednou bylo! 


Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

JEN DÁLE VPŘED, AŤ UŽ JSME ZASE ZPÁTKY

27. 02. 2012

aneb

Z JEDNÉ TOTALITY, PŘES JAKOUSI DEMOKRACII, DO TOTALITY DALŠÍ

   Původní tvrzení, že hlavním cílem Evropská unie (EU) je vytvoření bezpečného prostoru volného trhu, už dávno zapadlo v zapomenutí. Platilo to jenom do chvíle, kdy se začala bortit vnitrostátní mocenská struktura Sovětského svazu i jeho vazalské vazby k tzv. „socialistickým satelitním státům“ střední Evropy. Tedy do chvíle kdy rozhodujícím silám tehdejší EU - pro které přednostním hlediskem byly zásady „volného trhu“ umožňující nejsnazší zisky - došlo, že s pádem „železné opony“ a rozkladem státních středoevropských systémů se jim otevírá cesta k novým a povětšinou nenasyceným trhům! Tedy k odbytu nadbytků jejich vlastních produktů, včetně těch, které se již v zemích tehdejší EU stávaly neprodejnými.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

NABÍZEJÍ LIDEM LÍZÁTKO, ABY JIM DORT ZŮSTAL CELÝ!

27. 02. 2012

   U nás již to došlo tak daleko, že naše politická elita je přesvědčena, že nás může tahat za nos, jak se jí jen zlíbí. Ale její vrcholoví představitelé již určitě také zaregistrovali narůst nespokojenosti a tak jim došlo, že by jim to lidé ve volbách mohli nehezky spočítat. Takže je napadlo, že by neuškodilo, kdyby lidem předhodili něco, po čem už nějaký čas pokukují a co by je mohlo alespoň na čas uklidnit.

TUDÍŽ NYNÍ VELKORYSE DÁVAJÍ LIDU POCUKROVANÉ LÍZÁTKO, PŘÍMOU VOLBU PREZIDENTA! 

Ta má jen uklidnit nežádoucí společenský kvas a lidem vrátit pocit, že mohou opět v nějaké závažné věci rozhodovat, ale která zároveň zajistí, že ti, kteří drží moc v rukách, o nic nepřijdou! Tuto přímou volbu prezidenta lidem naši politici ovšem prohnaně a lživě předvádějí jako nejdůležitější část systému přímé demokracie! Což je holý nesmysl, na který mohou skočit jenom ti, kteří o přímé demokracii nic nevědí. Je to jen pouhý technický způsob volby, který žádný systém přímé demokracie nezakládá! V diskusi k návrhu ústavního zákona o přímé volbě prezidenta, která nemálo rozvířila atmosféru poslanecké sněmovny i senátu, zazněla jak slova příznivců přímé prezidentské volby – a to nejen z řad vládní koalice, ale i z větší části opozice – tak názory kritické.


Číst více... | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

VĚDĚL VÍC, NEBO JEJ TO JEN TAK NAPADLO ?

09. 02. 2012

Když jsem na internetových „novinkách“ četl, že tu vbrzku budeme mít 3,8 milionů čtverečních metrů skladových prostorů a expedičních hal, vzpomenul jsem si, co začátkem devadesátých let minulého století řekl pro tisk neblaze známý tajemník pražského městského výboru KSČ a náčelník Lidových milicí v Praze Miroslav Štěpán. Podle něhož budoucnost naší země bude poznamenána tím, že se brzy díky strategie západoevropských států staneme tranzitní zemí, plnou cizích expedičních meziskladů, v nichž my budeme jezdit s ještěrkami od regálu k regálu v cizích službách. A k tomu dodal, že v průmyslu se staneme nejspíš jen pouhou montovnou … !

Tak nevím. Věděl snad víc, nebo jej to jen tak napadlo? Vždyť už se to opravdu stalo realitou naší současnosti. Z našeho tradičního průmyslu už nezbylo téměř nic – a pokud ještě zbylo, tak už nám to dávno povětšinou nepatří – prim tu hrají zahraniční „montovny“ a pro usnadnění tranzitní kamionové přepravy poslušně bez ohledu na naši zachovanou přírodu bezohledně protkáváme naši zemi betonovými stuhami nových dálnic. Zdá se, že ten soudruh nebyl zas tak hloupý, jak jej rádi předvádějí nynější pravičáci, většinou vzešlí z levicového lůna. Nebo byl lépe informován … ?   


Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

ZÁBLESKY DRZOSTI MOCNÝCH č. 9 / únor 2012

09. 02. 2012

Když v několika zemích severní Afriky vzplály první revoluční plamínky odporu proti existujícímu režimu, okamžitě liberální politici světa prostřednictvím medií začali hromadně odsuzovat tamní vládce. Se kterými si ještě nedlouho předtím podávali ruce. Najednou bylo veškeré přátelství to tam. A naopak začaly zaznívat hlasy, že ve jménu boje za svobodu člověka a lidská práva je třeba poskytnout těm silám odporu pomoc ...


Číst více... | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

ZÁBLESKY DRZOSTI MOCNÝCH č. 8 / únor 2012

09. 02. 2012

Při bezpečnostní konferenci NATO, která proběhla začátkem února v Mnichově, se ministři obrany zemí EU dohodli, že by všechny země unie začleněné v NATO, tedy i naše republika, měly přispět na nákup bezpilotních průzkumných letounů, které by byly dislokovány v Itálii. Tolik strohá zpráva v mediích … !

Co to asi může znamenat? Že by se snad naše Evropa - spolu se svými atlantickými a blízkovýchodními spojenci - prostřednictvím NATO připravovala na nějakou vojenskou expanzi do severní Afriky?  Kde se v poslední době k nechuti evropských politiků i přes jejich veškerou pomoc tamním novým elitám nedaří dostatečně uplatňovat vliv EU a naopak až přespříliš rozmáhá nekontrolovaná demokratizace? Nebo je za tím ještě něco jiného … ?


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

ZÁBLESKY DRZOSTI MOCNÝCH č. 7 / únor 2012

09. 02. 2012

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) dne 6. února informovalo o vydání kladného stanovisko EIA, posuzující vliv na životní prostředí pro dálnici D3 do jižních Čech, podle něhož by měla být dálnice v okolí Prahy vedena v tak zvané západní variantě, tj. přes Posázaví. Toto rozhodnutí padlo navzdor všem námitkám externích ekologických expertů a organizací, upřednostňujících východní variantu, kopírující z větší části stávající komunikaci přes Benešov a Tábor, která byla by k životnímu prostředí mnohem šetrnější. Kdežto varianta přes Posázaví povede přes přírodní celky, které ještě lidské betonářské umanutí zatím nezasáhlo. A bude po něm ...

S naším vstupem do EU se u nás prioritou v oblasti dopravní infrastruktury stala dálniční síť. Naopak mnohem ekologičtější železniční přeprava naznala útlum. A tak se betonuje a betonuje, jenom proto, aby západoevropští exportéři měli rychlé dálniční trasy pro své kamionové kolony, převážející přebytky výrobků, pro něž na západě již není odbyt. Jak do naší republiky, tak dále na východ a hlavně co nejrychleji. Než se zboží zkazí a ztratí cenu. A nějaké životní prostředí přece nemá právo bránit všemocnému trhu v rozvoji! Nu a pro naše politiky je přece přání EU svaté a tak se bezohledně betonuje a betonuje, jak si EU přeje. Teď to má být dálnice, která naruší přírodu Posázaví, příště to má být další, která dokonce protne neurvale Český ráj … !


Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Kalendář
<<  Říjen  >>
PoÚtStČtSoNe
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
Anketa
Jste pro znárodnění strategických firem (např. energetika, plynárny, vodárny,..) ?

Zásadně Ano (3895 hl.)
 
Spíše Ano (2576 hl.)
 
Pouze vybraná odvětví (2409 hl.)
 
Spíše Ne (2716 hl.)
 
Zásadaně Ne  (2341 hl.)
 
Neumím posoudit (2530 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16467
Transparentní účet
Ucuz Sms Onay | Mobil Onaylama
Masal Oku Dalaman Airport Transfers Marmaris Airport Transfers Fethiye Airport Transfers oludeniz Airport Transfers Içmeler Airport Transfers

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
na začátek stránky

 PHP Powered Získejte Thunderbird!